Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fel akarok készülni a szoptatá...

Fel akarok készülni a szoptatásra. Ötletek?

Figyelt kérdés

Minden érdekel amit tudni kell a szoptatásról. A babám igényei szerint szeretnék szoptatni (remélem lesz tejem).

Mikortól kell inni a szoptatós teát? Homeopátiás bogyók jók valamire? Bimbóvédőre, mellszívóra szükség van? Ha igen/nem miért?

Előre is köszönöm a válaszaitokat :)

29 hkm


2013. máj. 24. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sorban válaszolok:

- homeós cuccokban és a teában nem hiszek. Ami fontos: főleg az első heteben, a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel, pihenés.

- bimbóvédőre, mellszívóra alap esetben nincs szükség, de ha indokolt akkor hasznos lehet. Bimbóvédő: ha nagyon fáj a szoptatás és nem megy máshogy. Mellszívó: a baba a legjobb "mellszívó",viszont, ha gyakori mellre tétel ellenére sincs elég tejed, akkor szaporításhoz jó a mellszívó. Vagy pont az ellenkező esetben, ha van több is és tejleadó vagy, vagy el akarsz rakni tejet, akkor a felesleget lefejheted. (Alap esetben egyébként beáll a kereslet-kínálat, tehát pont annyi van amennyi kell, de vannak kivételek)


Én azt javaslom, hogy ha olyan helyen laksz ahol ezek viszonylag könnyen beszerezhetők, akkor hagyd későbbre a dolgot, hogy menet közben el tudd dönteni, hogy kell-e neked. Vagy még alternatíva lehet a mellszívó bérlés is, mert lehet, hogy az első pár hétben használnád, aztán mikor már kialakult a szoptatási ritmus, akkor nem fogod.

2013. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
nem tudsz felkészülni rá. Vagy lesz tejed, vagy nem, semmivel nem tudod befolyásolni. Ha stresszesebben fogadod el az új élethelyzeteket, a gyereked születését is és az első pár hónapot is nehezen fogod elviselni, így nem fog elegendő tej termelődni. Csinálhatsz bármit, a tejtermelődésre nem tudsz ráhatni.
2013. máj. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Úgy azért tud készülni, hogy alapvető hibákat ne kövessen el, ha úgy sem sikerül, az egy más dolog, de ne azon múljon, hogy rossz tanácsok szerint csinálta.

Megnyugtatlak, a szoptatásnál kevés szabály van, de ha azokat betartod, akkor ha amúgy minden rendben van, menni fog a dolog: - úgy szaporodik a tej, ha a baba minél többet szopizik. -ha úgy sem elég a tej, akkor lehet fejni. fejni akkor is érdemes, ha fizikailag nem jön a tej, mert így az inger meg van, a tejtermelést segíti. Röviden összefoglalva: ha sok tejet szeretnél akkor szoptatni,szoptatni, szoptatni! Ezért nem szerencsés az elején a 3 óránkénti etetés, de akinek jók az adottságai, annak működhet, de nem mindenkinél működik, hiszen mások vagyunk, más a babák igénye is.

2013. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem mindenki más,és mindenkinek más "jön be" szoptatás alatt.

Nekem pl mindkét fiamnál kellett fejnem rendszeresen az első pár hónapban, hogy legyen elég tejem.

Fontos,hogy pozitívan állj hozzá,és ne izgulj a tej miatt,be fog az indulni.Amúgy ezt nagyon nehéz megvalósítani,mármint a nem izgulást,de jó ha az eszedben van:)

Ja és ne lepődj meg,ha baromira fog fájni az elején...nem törvényszerű,de nekem első fiamnál véres volt mindkét bimbóm hetekig és kb sírtam,ha jött a szoptatás...

Jó ha figyelsz az étkezésre,nem csak arra,hogy mit kerülj,hanem hogy egyél minden nap fehérjét,ez segít,hogy legyen tejed.

Ja és nem a szoptatós teán van a lényeg,hanem a folyadékon,hogy igyál rendesen!

2013. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek :)

És a lefejt tejet cumisüvegből odalehet adni a babának? Nem fogja "összezavarni"? Mert a mell meg a cumisüveg mégsem ugyanaz :)

2013. máj. 24. 15:11
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt szerencsém egy anyukával együtt feküdni szülés előtt, akinek a szülésznője tagja a La Leche Ligának,és tök jó dolgokat mondott, bíztatott, aminek köszönhetően egyből tudtam szoptatni.A szülés után senki nem jött oda ,megmutatni, hogyan kell helyesen szoptatni, és volt szobatársam, aki a harmadik napon jött oda hozzám, hogy hogyan csinálom, pedig neki nagy, tejjel teli mellei voltak, de a baba valamiért nem tudott szopizni.

Nekem ezeket a fő dolgokat mondták: a baba pocakja a te pocakodhoz érjen, tehát feléd fordulva rakd mellre, ne pedig az oldala érje a pocakodat, mert úgy a nyelés is nehéz neki, próbáld ki milyen lenyelned egy korty vizet, úgy hogy közben a tested előre néz, a fejed viszont oldalra van fordítva...Aztán a baba felső ajkát érintsd a bimbódhoz és úgy szépen be tudja kapni a cicit és jó kis vákumot tud csinálni.A nők 95%-a tud szoptatni,ha akar és odafigyel. A többi nem akar, vagy betegség miatt nem tud(AIDS...),vagy nem jól kezdte és a babája már hozzászokott a tápszerhez, a cumisüveghez. Fontos, hogy igyál, egyél rendesen, és ne görcsölj rá, csak döntsd el, hogy te akarsz és fogsz szoptatni.Nekem a kórházban 3 nap alatt nem igazán volt tejem, 10 ml-t tudtam csak szoptatni evésenként, fel is írták a tápszert, hogy ha itthon sem tudok 30 ml-t adni a köv. 1-2 napon ,akkor pótoljam a hiányzót 30ml-ig. De mindig mellre raktam és a 4. napon már 30 ml- szoptattam mindig és aztán egyre többet igény szerint.Amikor úgy éreztem kevesebb a tejem ,akkor ittam Laktoherb teát, napi 1-2 bögrével, és segített, de ez csak akkor segít ,ha van tejed, mert a nincsből nem fog tejet fakasztani.Én bimbóvédőt nem használtam, de volt, hogy kisebesedett a bimbóm ,ez az első két hétben volt, utána soha többet, mert hozzászokik a szoptatáshoz. Krémmel kezeltem. Használtam kézi fejőt is, és fagyasztottam le tejcsit. Hozzá kell tennem, hogy azért féltem én a szoptatástól, mert ki mellű vagyok és terhesség alatt sem nőtt meg, izgultam,hogy biztos nem lesz tejem, aztán ez a hölgy mondta azt is ,hogy ne féljek, mert a mell nem raktározza, hanem termeli folyamatosan és tényleg én is tudtam 150ml-t szoptatni egy evésre, a 75/B-s mellemmel.Sok sikert, ne izgulj.

2013. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De jó, köszi a válaszod :) Pont azért tettem fel én is itt a kérdést, mert másoktól is hallottam már, hogy a kórházban nem igazán segítenek.. :/
2013. máj. 24. 15:48
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon jól teszed,hogy készülsz rá,mindenki csak a szülésre koncentrál,pedig utána jön a java.Én csak annyival egészíteném ki a többi nagyon hasznos választ,hogy adj időt magadnak és a babának,hogy összehangolódjatok.Ha kezdetben nehéznek is tűnik,hidd majd el hogy pár hét múlva sokkal egyszerűbb és olyan magától értetődő lesz minden.KÍVÁNOM,HOGY SIKERES LEGYEN A SZOPTATÁS!
2013. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is :)

Mindenféleképpen adok időt magunknak, nem fogom feladni :)

2013. máj. 24. 18:51
 10/12 anonim ***** válasza:
első gyerek, mi?:D majd gyere vissza szülés után leírni a tapasztalatokat.
2013. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!