Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nektek menzesz előtti napokon...

Nektek menzesz előtti napokon nem fáj, ha szoptattok?

Figyelt kérdés

Kisfiam már másfél éves, de még szopizik. Kb. 13 hónapos volt mikor először megjött, de az eddigi menzeszek előtt még nem fájt ennyire, csak kellemetlenebb volt.

Most megint közeleg a mensi (ha minden igaz, mert össze vissza jön meg), de már napok óta annyira érzékeny a mellem, hogy csillagokat látok mikor szopizik.

Kb. olyan, mint az első hetekben mikor elkezdtem szoptatni. Ahogy bekapja, néma sikolyt hallatok befelé :D.

És érdekes módon a jobb sokkal érzékenyebb mint a bal, az is kellemetlen ugyan, de sokkal kevésbé.

Amúgy mikor máskor szopizik, egyáltalán nem fáj, nem is kellemetlen, pedig már majdnem az összes foga kint van.

Nektek is ilyen rossz szokott lenni?


2013. jún. 7. 13:50
 1/4 xStefix ***** válasza:

Nekem is van hasonló élményem, bár inkább kellemetlen, mint fáj. Inkább a mesi napjai alatt szokott ilyen lenni, meg bent a mélyben fáj, nem a bimbó.


A lányomnál nem emlékszem ilyesmire, de ahogy telt az idő, elég jól kialakult az "új" rendszer, a ciklusom is jól beállt és a tünetek se voltak rosszabbak. Most még csak párszor jött meg, úgyhogy még alakulóban van a dolog.. szerintem nálad is hasonló lehet a helyzet. Hátha pár hónap múlva (meg ha már ritkán szopik a gyerkőc) javulni fog. :)

2013. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, eddig nekem sem fájt ennyire, csak kellemetlen volt, de ennél a ciklusnál valahogy sokkal jobban mint máskor. Aztán észrevettem, hogy az egyik részen egy pici ponton lejött a bőr, ott érzékeny nagyon.

Szerintem pont a szemfoga ér oda (jó hegyes), és mindig ugyanott harap rá.

Egyébként most, hogy már megjött, sokkal kevésbé érzékeny, a másik már egyáltalán nem fáj, de az a kis seb még mindig fáj. Nem is tudom, hogy fog így elmúlni, ha mindig ugyanoda esik a foga :(.

2013. jún. 11. 19:54
 3/4 xStefix ***** válasza:

Próbáld meg más pózban szoptatni. Úgy legalább jól körberágja a cicidet. ;)

Kitartást! :)

2013. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, ülve egy fokkal jobb a helyzet, már nem is fáj annyira mióta megjött, de láttam, hogy egy részen picit felsértette a foga. Remélem begyógyul, mert azon a ponton még mindig fáj, főleg mikor beszél közben :)
2013. jún. 14. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!