Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki igény szerint szoptat, az...

Aki igény szerint szoptat, az hogy oldja meg a fejést? Vagy az nem fej?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam, mivel nagy súllyal született az első hetekben 4 óránként keltettem enni, azóta viszont már átálltunk az igény szerinti szopizásra (általában mindkét ciciből eszik), hadd aludjon, nézelődjön, stb. Viszont a védőnő is és a nőgyógyász is mondta, hogy milyen fontos, hogy minden etetés után lefejjem a maradék tejet, nehogy begyulladjon a mellem. Van úgy, hogy a szoptatás után csak 1-2 órával jutok el a fejésig (addig pl. pelust cserélek, büfiztetek, pancsolunk, elaltatom, stb.), aztán fejek, majd ha felébred pl. fél-1 óra múlva félek, hogy emiatt nem maradt neki elég tej a mellemben, vagy hogy pl. csak hátsó tej maradt neki, első nem... Hétfőn lesz 6 hetes, 5600 gramm, szóval a súlya miatt nem aggódom, csak a tej minőségében nem vagyok biztos. Ti hogy csináljátok?

2013. jún. 22. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Hát igen ez iyg nem jó hogy fejés után fél óra órával kel mert ennyi idő alatt nem termelődik elég.szoptatás után rögtön le kéne fejni. A legtöbb baba el is alszik közben a pelenka csere pár perc tedd le és fejd le igy nem telik el annyi idő és van ideje termelődni a tejnek a következő szopiig.
2013. jún. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem jól szokott lakni egy mellből is mert rengeteg tejem volt,és amikor befejezte a szopizást a másikból szoktam fejni annyit,hogy ne feszüljön annyira!

De nem kötelező mindig fejni.

én soha nem fejtem le a maradék tejet-csak a feszüléskor a másikat-és soha nem gyulladt be a mellem. 2éves korukig szoptattam.

2013. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a második babámat szoptatom, még soha nem fejtem szoptatás mellett. Ha feszült a cicim, akkor rátettem a babát. Ha fejsz, akkor túlszaporítod a tejet, ha csak szoptatsz, akkor beáll a kereslet kínálat és annyi tej fog termelődni, amennyit a babád megeszik.
2013. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Alap esetben nem kell fejni, csak ha nagyon feszül a melled, különben sosem áll be a kereslet-kínálat! A tej egyébként legnagyobb mennyiségben a szoptatás ALATT termelődik az ingerlés hatására, így téves az a régi nézet, hogy "hagyni kell pihenni a mellet", mert nem tartály, hogyha elég időt hagyunk, visszatöltődik! :)
2013. jún. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jajj, köszi a válaszokat. Én sem értem ezt a fejésmizériát, napi kb. 200-250 ml tejem van pluszban, már tele a fagyasztó felső fiókja, azzal sem tudom mi lesz, de akkor ezek szerint így tényleg nem fog beállni a kereslet-kínálat... Ha jól értem!? Már így is csak négyszer fejek naponta, de akkor ezt is csökkenteni fogom. Köszi mindenkinek!
2013. jún. 22. 12:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyáltalán ne fejj! csak,ha feszül
2013. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

dehogy, az igény szerinti szoptatásnak pont ez a lényege az oda vissza csatolás és kölcsönösség amit a baba határoz meg. Épp ezért semmi szükség fejésre hiszen max. 1-2 nap és beáll mindig a baba igényének a tej, ha fejsz akkor csak épp hogy egyre több és több lesz a tej annak meg semmi értelme, hiszen nem teszed tele az egész fagyasztót tejjel gondolom:)) Ha durván be van durranva és dupla akkora stb. fájdalmas meleg stb. akkor igen kicsit ki lehet fejni belőle a zuhany alatt pl. megelőző célzattal hogy tényleg ne gyulladjon be a pangó nagy mennyiségű tej de ilyen állandó rendszerességgel felesleges fejegetni.

Nekem 3 gyerekem van, elsőnél fejtem ugyan de azért mert nem volt elég tejem és fel akartam szaporítani a mennyiségét. Második babám 4 kiló feletti volt kezdetektől 3.5-4 óránként szopizott, eszem ágában se volt fejegetni, egyszer egyik aztán másik cicit kapta, ennyi.

Harmadik babám 3 óránként szopott (ő is nagysúlyú volt) de a kórházban 4-5. nap nagyon lusti volt nem akart ébredni szopizni így bedurrant a mellem, akkor muszáj volt kifejnem, illetve szoptatás során 2 szer volt mellgyulladásom de egyszer inkább így ráhúzódott az influenza (nagyobbak hozták haza az oviból) aztán pedig egy kisebb melltartóba passzíroztam magam egy napra és becsomósodott tehát ez sem amiatt volt mert nem fejegettem (ráadásul ekkor a fiam már 9 hós volt).

Én hagynám a fejést a fenébe a helyedben:D

2013. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 6,5 hónapos.Ez alatt a fél év alatt csak annyit fejtem, hogy hígítani tudjam a Sinlac port, vagy a HT kekszet..Egyébként semmit nem fejtem.Nincs elrakva tejem.Annyi van amennyi van.

Lányomat mikor megszültem, bombáztak különböző jó tanácsokkal, fejjek miután szoptattam, mérjem a gyereket, így meg úgy meg amúgy..na annyira kiborított ez az egész, és a lányom se volt igazán partner a dolgokban, így 3 hónaposan el is ment a tejem.Ezért megfogadtam, hogy ha lesz még egy kis babám, akkor igény szerint szoptatom, nem foglalkozok semmivel, nem méregetem.És ez bevált.Be állt a 3 órás szopizás is..igaz kellett hozzá 2 hónap, szépen gyarapszik, és még most is ömlik a tejem.Az elején szinte egész nap a cicimen lógott, de megoldottuk párommal, hogy a "nagy" lányom mellett ez kivitelezhető legyen.Sokat foglalkozott ilyenkor vele, és persze én is simán tudtam vele mondjuk könyvet olvasni, míg az öcsikéje evett.. :) Na jó elkalandoztam..bocsánat.

A legfontosabb, hogy hallgass az anyai ösztöneidre, mert nincs az az orvos, védőnő vagy legújabb kutatás, ami e fölött állhatna!

2013. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Most is épp' evett, megpróbáltuk csak egy ciciből, kíváncsi vagyok mennyi idő múlva fogja kérni a másikat. És most sem fogok fejni. :) Lesz ami lesz. :D

Amúgy ő elég élénk kisbaba, sokat van ében, csak nagyon ritkán alszik el a cicin, azt is csak akkor, ha már nagyon éhes volt, majd bezabált és beállt a "kajakóma". :) Jó babázást nektek!

2013. jún. 22. 14:20
 10/13 anonim ***** válasza:
sosem fejtem a fiamnál. Pont azért nem, nehogy több termelődjön, mint amennyit meg tud enni! Szerintem pont a fejéssel csinálhat az ember galibát. Persze ha tejszaporításról lenne szó, akkor csak ajánlani tudnám (főleg az éjszakai fejést).
2013. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!