Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy egyre...

Miért van az, hogy egyre később indul meg a tejem szoptatáskor?

Figyelt kérdés
2009. okt. 19. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy nem érzed a tejbelövellést? Az teljesen normális. Egy idő után megszűnik az érzés, de tejed attól még van.
2009. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele mostanában, azt mondják ez a normális... 4 és fél hónapos a kisfiam, régebben ha megközelítettem az ágyat már jött a tejleadó reflex, mostanában pedig kb.fél percig is kell hogy szívja a picur a cicimet és csak utána indul be rendesen. Engem nagyon zavar, mert a fiam nagyon türelmetlen tud lenni és ha nem érzi egyből hogy ömlik a tejci a szájába akkor néha még a sírást is elkezdi.
2009. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, 4 hónapja szoptatok, kb. 1-2 hete már nem a szoptatás elején érzem, csak miután már 1 perce szopik a babám. De addig úgy hallom, nem is nagyon nyel semmit, sőt, többször ki is köpi a cicit, úgy kell rábeszélnem, hogy legyen még egy kis türelemmel...Félek, lassan vége lesz...
2009. okt. 19. 22:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel! Ha a babád kicsit türelmesebb lesz majd, mert látja, hogy ha nem adja fel, jön a tej, akkor jobb lesz.

Nekem is négy és fél hónapos kora óta nehezebben jön, főleg este, de egyelőre még minden étkezése anyatej, most múlt hat hónapos.

2009. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálam is ez a probléma, de csak a jobb cicimmel(?) 3 hónaposak vagyunk. Itt olvastam valahol a C-s fogást, ami megindítja a tejleadó reflexet. A bimbóudvar felett mutató és hüvelykujjal össze kell nyomni de ne fájjon, pár másodpercig úgy tartani. Néha segít, hátha nektek is jobb lesz.
2009. okt. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem is elso perctol nehezen mukodott a reflexem, de ime 11 honapos a babam es meg szopik reggel es este. eleinte 30mp volt most mar szerintem kozelitettunk a 2 perchez is neha. nem is tudom hogy van turelme a babamnak neha.

ez a C fogas tenyleg jo, en is itt olvastam valahol a mult heten. nekem is hamarabb elindul, bar csak tudtam volna hamarabb rola.

2009. okt. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy szoptatás alatt többször is jelentkezhet a reflex. Kiváltódásához szükséges egyfajta ellazult lelkiállapot, ez magyarázza, hogy sokan sosem tudnak fejni, bár akár évekig sikeresen szoptatnak: fejésre egyszerűen nem váltódik ki a reflex, hiába lenne tej. Stressz, fájdalom, görcsös állapot hatására a reflex késhet vagy teljesen el is maradhat. Ez az oka annak, hogy zaklatottabb időkben pl. ünnepek, utazások, költözés, rokonlátogatás idején néha azt tapasztalja az édesanya, hogy a baba éhen maradt. Ha úgy érezzük, hogy késik a reflex, a C-fogással segíthetünk rajta. Súlyos esetben az orrnyálkahártyára jutatott oxitocinnal lehet előidézni a reflexet. Sokaknak segít, ha ilyenkor nem a fejésre/szoptatásra figyelnek, hanem pl. beszélgetnek, tévét néznek, olvasnak. Beválhat egy jó meleg zuhany vagy a mellre helyezett meleg borogatás is.



C-fogás


Mi is ez a sokat emlegetett C-fogás, és mire jó?


C-fogásnál megfogjuk a mellet a bimbóudvar mögött úgy, hogy fölül van a hüvelykujjunk, alul a mutatóujjunk, és határozottan összenyomjuk, mint egy gumilabdát, majd nyomva tartjuk. Erősen kell csinálni, de fájnia nem szabad, akkor nem jó. Ha megfelelően csináltuk, akkor pár másodpercen belül érezhető a tejleadó reflex beindulása.

A fogás sikerrel alakalmazható a tejleadó reflex késése vagy elmaradása esetén akár fejés, akár szoptatás közben. Hasznos lehet akkor is, ha pici újszülöttünk folyton bealszik a cicin még mielőtt eleget evett volna, ekkor láthatjuk, hogy újra elkezd mozogni a baba szája, újra nyelni kezd. Más esetekben is jól jöhet, ha úgy tűnik, hogy a baba nem eszik eleget: ezzel a módszerrel ugyanis mind a tej összmennyisége, mind annak zsírtartalma növelhető.

2009. okt. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, megpróbálom.
2009. okt. 23. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!