Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt hittem a fejés segít!...

Azt hittem a fejés segít! Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
9,5 hetes a kicsim,több tejet szeretnék neki ezért szopi után elkezdtem fejni.Eddig nem tettem. Most bajban vagyok mert úgy néz ki, hogy délutánra egyre kevesebb a tejem.1ciciből szopott 100-120-at, és most 80ml-t eszik és fejésre sem jön ki 10ml-nél több.Valamit rosszul csinálok?Vagy kezd elapadni a tejem?
2009. okt. 20. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fejést, próbáld minél többször mellre tenni a kicsit, ő a legjobb tejserkentő!
2009. okt. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy kis idő amíg a melled úgy érzi,hogy több tejet "kell"termelnie.Nálam ez 1-2 nap volt.Minnél többet fejsz/szoptatsz annál több lesz a tejcsid.De azért ez sem megy varázsütésre,adjál neki még egy kis időt!És ha esetleg nem lakna jól a babád akkor add oda neki a lefejt tejet!
2009. okt. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szia!időként én is úgy érzem kevés a tejcsi,olyankor fejek szinte minden szoptatás után..így ahogy az előttem szóló írta,2-3 napon belül "kapcsol"az agyam és több tejcsi termelődik..a fejés nálam úgy vált be(eleinte sokat küszködtem vele),hogy szoptatás után,ahogy elrendezem a babám,vagy elalszik(kb.fél óra)akkor kezdek neki és kb 5-8 percig fejek mindkét ciciből,de ez leginkább attól függ,mikor indul be a tejleadó reflex..ha beindul(azt mindig megvárom)fejem addig míg jön,talán egy picit tovább is és utána váltok..nekem ez a technika vált be.azelőtt míg nem vártam meg a reflex beindulását én sem tudtam pár milinél többet kipréselni,de azóta összegyűjtve nap végére ált.megvan a 100körüli mennyiség ,ami nem sok de több a semminél...remélem tudtam segíteni:-))
2009. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 20. 16:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Iszol eleg folyadekot is? En magamon azt vettem eszre hogyha nem iszom eleget csokken a tej mennyisege. Szoptass gyakran, fejj es igyal sokat. Ja es ha teheted aludj 1 oracskat delutan, az is segit.

Sok szerencset!

2009. okt. 21. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!