Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik együtt alszotok a babával...

Akik együtt alszotok a babával: hogy oldjátok meg a büfiztetést éjjel?

Figyelt kérdés
Háromhetes fiam alapvetően bölcsőben alszik, de éjjel magam mellé veszem, és fekve szoptatom. Van, hogy véletlen elalszom vele, és csak 2-3 óra múlva ébredek fel, amikor mocorog, mert újra megéhezett. Általában oldalt fekszik, amit bukik, az kifolyik a száján. De értelemszerűen a büfiztetés mint olyan kimarad. Ez nálatok is így van?

2013. júl. 18. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én nem aludtam el, inkább ő.:) Ugyanis besárgult és ez kitartott 1 hónapos korig. És rendszeresen bealudt.

De minden etetés után, így éjjel is felvettem és megbüfiztettem.

Ha nem akarsz hasfájást neki, akkor te is uralkodsz magadon és megpróbálsz nem elaludni.:)

2013. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hidd el, igyekszem, de ő nem az a 20 perc alatt lerendezem típus, van, hogy egy órán át is szopik (vagy még tovább). És hát napi 4-5 óra alvásokkal éjjel 2-kor tök egyedül elég nehezen maradok ébren ennyi időn keresztül. Általában azért sikerül, csak néhány naponta van egy-egy ilyen bealvás.
2013. júl. 18. 17:15
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
De ez nem jó, hogy ilyen sokáig szopizik. Miért nem kéred a gyerekorvos vagy a védőnő segítségét vagy tanácsát, hogy mit tudnál tenni, hogyan tudnál segíteni a babádnak, hogy azért egy bizonyos időn belül meglegyen a szopizás?
2013. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Itt mindenki az igény szerinti szoptatást nyomja. Egyébként azért éjjel jóval gyorsabban lerendezi, ez a néhány ilyen alkalom van. A legnagyobb maratonokat eddig nappalra tartogatta, aminek azért nagyon örülök.

Azért amikor felébredek, ilyenkor is szoktam büfiztetni. Csak az már nem közvetlen evés után/közben van.

2013. júl. 18. 17:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne időn belül meglennie? :o


Én oldalt fekve szoptatom, így, amiokr kiesik a bimbóm a szájából, jön a böfi is vele, hallom néha (meg fekve nem is nyel annyi levegőt, ha elernyedt, nyugalmi állapotban van. Én nem büfiztettem soha egyik gyerekemet sem, nem is volt gond belőle.

2013. júl. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez biztató. :)
2013. júl. 18. 20:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Éjszaka sosem büfiztettem, nem kell.
2013. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5 hòs a lànyom velem alszik soha nem büfizett éjjel.Van hogy 1,5 òràt is szopizik álmába......nyugodt nem siròs kisbaba...
2013. júl. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 O.Dia válasza:
Nos az én babám 2.5 hós. Én mindig odafigyeltem a büfiztetésre (még éjjel is) mégis hasfájós (de már egyre kevésbé) kezdi mintőni. Az elején volt, hogy nekem is órákat lógott a cicin. Én hagytam. Éjelente én is fektetve szoptatom és van , hogy bealszom, de ha büfiznie kell azt jelzi, mocorog, nyűglődik, vagy kicsit hisztisen felsír, ezekre Úgyis vissza felébredek és akkor megbüfiztetem. Amúgy nálunk is kijön a büfi oldaltfekve is. Van, hogy szopizik nagy hévvel, majd egy pillanatra elengedi nyom egy büfit és szopizik tovább :D. A mi babónk is nagyon kiegyensúlyozott. Viszont az igény szerinti szoptatásnak is van hátránya ám. A mi esetünkben az, hogy sajnos csökken a tejem, a fiam viszont igényli a cicit evésre és néha altatásra, a cicim pedig fáj. De ez az én esetem, sajnos családi dolog. Én még szerencsésnek is mondhatom magam, hogy Ennyi tejem van és eddig :). Jó babázást ;)
2013. júl. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 19. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!