Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig ideális a szoptatás?

Meddig ideális a szoptatás?

Figyelt kérdés

Szervezetileg kérdem. Az emberi test számára meddig ideális?

Kislányom 10 hónapos. Eddig semmi baj nem volt a szoptatással.

Most már minden egyes alkalommal fáj minden egyes szívása, fáj a bőröm, folyton érzékeny, a mellbimbóm megnyúlt és fel van ázva ( nem tudom szebben megfogalmazni )

Nem szeretném elválasztani, vagy ilyesmi, csak szimplán felmerült bennem a kérdés, hogy meddig van felkészülve a szervezet a szoptatásra?


2013. júl. 31. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

6 hós korig.

Miért kinzod magadat ha már ennyire rossz? Miért lesz jobb a babának (aki már eszik mást is), ha leszoktatod a ciciröl, azért mert neked már kényelmetlen? Gondolod hogy elkárhozol és a rossz anyukák poklába kerülsz?


A gyereknek az els 4 hónapban van a legnagyobb szüksége az anyatejre. Ekkor a legjobb ha kizárolag anyatejet kap.

Majd 4 hós kortól ellehet kezdeni a hozzátáplálást, de legkésöbb 6 hósan el kell kezdeni, és innetöl folyamatosan le lehet szoktatni a ciciröl, 1 éves korban legkésöbb teljesen leválasztani.


Szerinted az az anya a jó anya akinek a gyerek a vérét szívja?

2013. júl. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nincs határ, vannak országok ahol akár 4-5 évig is szoptatnak vagy az is gyakori hogy jön a tesó és még nagy is szop a kicsi mellett, ismerek is egy ilyen családot. Ha neked gondot okoz szeritnem már nyugodtan leválaszthatod, a babádnak már nem lesz ebből hátránya ha nem szopik. Ha ennyi kellemetlenséggel jár és nem javul akkor szerintem jobb lenne.
2013. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Kedves első.

Nem, nem gondolom, hogy ettől lesz valaki jó anyuka, úgy gondolom, hogy sehol nem írtam ilyet sem pedig hasonlót, pedig négyszer is újra olvastam a kérdésemet.

Egy- másfél éves korára szeretném ha teljesen elhagyná a cicit, szépen fokozatosan szoktatom le róla. Nem egyik pillanatról a másikra szeretném elvenni tőle, ezért írtam, hogy nem szeretném elválasztani, mert nem akartam, hogy itt nekem essenek az anyukák, hogy milyen önző anya vagyok. De lám még így is nekem estél, hogy szerintem ettől lesz valaki jó anya. Fogalmam sincs, hogy egy szimpla egyszerű kérdésből, hogy jutottunk el a kiből miért lesz jó anya témáig. Nem azért szoptatom, mert kötelező. Csak feltettem egy kérdést.

Természetesen eszik már nagyon sok mindent.


Kedves második.

Anyukám a testvéremet 2 éves koráig szoptatta, de nem mondta, hogy fizikailag bármi gondja lett volna a szoptatás során. Én azért addig nem szeretném húzni a cicizést, csak érdekes, hogy a 10 hónap alatt nem jelentkeztek "hátrányai" a szoptatásnak. Azon gondolkoztam, hogy ugya a terhesség 9 hónap, mert a baba nem férne el tovább a pocakban vagy nem tudna világra jönni, ha tovább tartana a terhesség. Tehát a szervezet szabott egy határt. Akkor vajon a szoptatásnak hol a szervezeti határa? Tehát nem az, hogy anyuka úgy dönt egy két három éves korig szoptat, hanem a szervezet mikor adja le a jelet? Vagy ez egyénileg eltér?

2013. júl. 31. 14:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Addig ideális, amíg a gyerek igényli, és az anyukának sem okoz problémát. Egy éves koráig azért jó, ha szopizik, de ne eröltesd, ha neked fáj. Semmi baja nem lesz, ha elválasztod, mert szerintem rosszabbat teszel vele, ha szenvedsz szoptatás alatt.

Amúgy kizárólag anyatejes csecsemőnél 6 hönapos korig semmi más táplálékra és innivalóra nincs szüksége a gyereknek, ha csúszik a hozzátáplálás, akkor sem történik tragédia.

2013. júl. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

6 hónapos korig kizárólag anyatej, innentől kezdeni a hozzátáplálást úgy, hogy 1 éves korára a baba fokozatossan egyre kevesebbet szopizzon és egyre több szilárd ételt fogyasztjon, majd két éves korig kizárólag a szilárd táplálék kiegészítéseként. Valahogy így hangzik a hivatalos javaslat a WHO szerint.


Ezek után Te döntöd el, hogy ezzel egyet tudsz-e ill. akarsz-e érteni.


Az én lányom már két éves múlt és elalváshoz még mindig szopizik. Mostanában kezdtem gondolkodni az elválasztáson, de inkább a szobatisztaságra való nevelést választottam helyette. Nem akarom két dologgal "stresszelni" egyszerre :-) Viszont nekem az első pár hetet leszámítva semmilyen fájdalmat nem okozott.


A Te helyedben viszont nem biztos, hogy erőltetném a dolgot. Nem azt mondom, hogy teljesen álljatok le (kivéve persze ha Te magad is nem ezt szeretnéd), de mindenképp megérné korlátozni a szopik számát és időtartalmát is. Amit mág tanácsolni tudok, hogy figyelj oda a picur helyes száj-tartására, most hogy már jönnek a fogai, lehett, hogy felvett egy másik fajta stílust és az okozza a problémát. Én egy DM-es kenőcsöt is használtam, amit nem kellett lemosni, olivaolajból készült, nevét sajnos nem tudom.

2013. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Bocs az angolért, de tudod, klasszikusokat csak eredetiben: "Thereafter infants should receive complementary foods with continued breastfeeding up to 2 years of age or beyond". A WHO honlapjáról.


Magyarul, a gyermeket célszerű 2 éves koráig anyatejjel táplálni kiegészítésként.

2013. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Úgy, hogy én nagyon pártolom az anyatejes szoptatást azt mondom, hogy addig jó amíg az babának és az anyának is jó!! Ha neked már nem jó és fáj, előbb utóbb stresszként fogod megélni a szoptatást, onnan kezdve adod szépen a stresszhormonokat a gyerkőcnek. Azért a tápszer sem az ördögtől való, szerintem semmi baja nem lesz és Neked sem :) ha elkezded elválasztani, van aki még ennyit sem tud szoptatni, ugyanúgy normális, erős gyerek, felnőtt lesz belőle.
2013. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igen már 7 foga van, valószínűleg ez lehet a fájdalom forrása. Reggel, este szopizik, napközben csak elalváshoz kell a cici, éjszaka néha még kel szopizni, de nem mindig.

Gondolkoztam a bimbóvédőn, de lehet, hogy így el se fogadná már.

Táplálás szempontjából az anyatejjel/tápszerrel való kiegészítést én is úgy tudom két éves korig ajánlják, de akkor szervezetfüggő az egész, sőt akkor határ sincsen, csak nekem kellemetlen már a szoptatás.

2013. júl. 31. 14:57
 9/10 xStefix ***** válasza:
100%

A lányom soha nem okozott nekem fájdalmat, csak párszor megharapott "próbaként", amikor jöttek a fogai. :) 40 hónapig szoptattam, ő választódott el. Nem tapasztaltam ezzel kapcsolatban "kimerülést".

A fiam már más tészta, ő az elmúlt hetekben rendesen megtépáz, pedig még csak 14 hónapos. Nem hiszem, hogy nála a fogzás lenne, mert még csak 4 foga van és nagyon lassan jönnek az újak. Inkább az lehet a gond, hogy anno 5 hetesen besztrájkolt a túl erős tejfolyás miatt, amit ugyan sikerült megoldanunk, viszont úgy érzem, hogy egy picit rossz szopási technika rögzült nála emiatt (a nyelvével kicsit lenyomja a bimbót, amikor erősen folyik, így kompenzál). Erre még rátesz egy lapáttal, hogy minden nesz zavarja, sokszor elkapkodja a fejét szopi közben, én meg csak sziszegek, mint egy kígyó. :) Nem kellemes, néha eléggé fáj, de elviselhető. Én se gondolkodom elválasztáson.


Kérdező, ha számodra nem annyira zavaró a dolog, hogy emiatt befejezd a szopit, akkor hajrá. :)

Egyébként nincs ilyen limit, hogy meddig van felkészülve a szervezet a szopira. Ez teljesen egyéni: függ a szoptatási gyakorlattól, a baba szokásaitól és persze attól is, hogy egyébként mit teszel vagy nem teszel a saját testedért, egészségedért. Ha minden összejön (hátrányos szopis gyakorlat, cumizavar, extrém érzékeny mell), akkor már pár hét is bőven elég lehet belőle. De ha minden jól alakul, évekig is lehet szoptatni, semmilyen szempontból nem lesz kárunk belőle.

2013. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:
Én se hiszem, hogy a védő megoldás lenne, de nem is szoktuk javasolni ilyen esetben.
2013. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!