Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges ez? ( nekem rémisztő )

Lehetséges ez? ( nekem rémisztő )

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hónapos kora óta nem fogadta el a cicit.Innentől kezdve nem szoptattam.Pár nap múlva 9 hónapos lesz és ma vettem észre,hogy ha megnyomom a mellbimbómat még most is tejcseppek jelennek meg rajta(?!)

Meddig normális ez(?)

Kicsit rémisztő a számomra,hogy ennyi idő elteltével ezt tapasztalom.

Hozzáteszem azt,hogy olyan sárgás a tej mint mikor megszültem.

Hallottam már olyan anyukákról akinek nem apad el a teje.

Ilyen lennék én is(???)

5x6x megnyomtam mindig jött belőle,először azt hittem,hogy nem fog másodszorra de mégis..

Légyszíves segítsetek!!!!!



2013. aug. 4. 08:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
(Akár le is fejheted és bele teheted az ételébe. ) Van gyógyszer amit tudsz szedni, hogy elapadjon, hideg borogatást szoktak még javasolni, valamint állítólag a tárkony is elapasztja a teje és a zsálya fogyasztása. Védőnőd és a nőgyógyász is tud tanácsot adni.
2013. aug. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De ennyi ideje nem fejtem és még mindig van benne?

Nem érzem,hogy tele lenne de ha megnyomom cseppek jönnek.

2013. aug. 4. 08:15
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Most csak ezt a linket találtam:

[link]

- a legvégén írja, hogy akár egy évig is jöhet még tej a mellekből, és én is úgy emlékszem, hogy egy év körül normális még, mert anno hasonló okokból kutattam utána. Ez egyébként egyéni, attól függ, hogy a prolaktin szinted mikor áll vissza. Fontos, hogy ne nyomogasd, ne ellenőrizgesd folyton mert az fenntartja. Mondjuk elég ha 2 havonta 1x megnézed. Nincs vele egyelőre teendő, ha esetleg kistesót szeretnétek, akkor viszont bekavarhat (de ez sem biztos).

2013. aug. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kistesót nem szeretnénk egyenlőre.Fiatal vagyok(23 éves) és még ráérek akár 10 év múlva is.:)

Köszönöm a válaszodat.

2013. aug. 4. 08:52
 5/14 anonim ***** válasza:
Attól ne félj, hogy ez nem normális, valóban 1 év múlva is még előfordulhat, valami bekattan a szervezetbe és eszébe jut, hogy neki tejet kell termelnie. kellemetlen érzés, de előfordulhat, ne aggódj, neten azért nézz utána mert van több házi praktikai is ami elvileg segít. Én örülök minden cseppnek, ezért nem vagyok jártas a témában, de hallottam már, hogy azért vannak erre megoldások.
2013. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én is örülnék neki ha a lányom még szopna.:(

Ha esetleg nem múlna el magától és annyi lenne leadnám ha lehetséges..lehet,hogy másnak jól jönne.

2013. aug. 4. 09:30
 7/14 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna... Kisfiam 9 hónapos, 3 hónapos korában abba kellett hagyni a szoptatást mert olyan gyógyszert kell szednem ami mellett nem lehet. Kb. 1 hét aladt "elapadt", nem fáj, nem feszül, semmi dond vele, de ha megnyomom egy csepp még mindig jön belőle. Orvosnűl nemrég voltam, azt mondta ez normális, van akinél még egy évig is eltart ez, addig nem kell bele avatkozni. Bromocriptin nevű gyógyszert írnák rá, de van ismerősöm nem is egy aki szedett ilyet, hát kösz nem. Brutális mellékhatásai vannak. Én várok, nem nyomkodom gyakran csak kb 2 hétben egyzser, hogy most már biztos elmúlt, és türelmesen várok. Remélem egyszer elmúlik.
2013. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nekem nem 1 csepp jön belőle ha megnyomom hanem több.Mind a kettőből.

Butaság lenne lefejnem?Fogyózok most indult be -3kg.Míg szoptattam olvadtak le a kgok.Ara gondoltam,hogy lefejem ha beindul és kiöntöm a tejet....

Butaság?

2013. aug. 4. 10:37
 9/14 anonim ***** válasza:
Mért nem itatod meg a lányoddal, vagy főzöd bele az ételébe? Szerintem kár lenne kidobni, de ez a te döntésed, ahogy szeretnéd. Mondjuk ha elkezded lefejni lehet még több lesz, ezért gondolom, hogyha már vacakolsz vele akkor legalább hasznos dologra menjen, ne a lefolyóba.
2013. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jelenleg dohányzom.

Van még 5 szál cigim a dobozból utána nem szeretném szívni.Leszoknék róla.Mert rengetegbe kerül.

Addíg míg nem megy ki a szervezetemből a nikotin nem szívesen adnám a lányomnak a tejet..

Aztán lehet,hogy utána sem inná meg.Majd eldöl minden esetre ha lesz elegendő mennyiség mindenképpen neki adom.

Hozzáteszem,hogy terhesség alatt és szoptatás alatt egyáltalán nm dohányoztam.

2013. aug. 4. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!