Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejcsatorna-dugulás? 37 fokos...

Tejcsatorna-dugulás? 37 fokos hő, csomók a mellemben amik irtóra fájnak, a szoptatás is nagyon rossz így, mit tegyek, hogy ne menjen át a dolog mellgyulladásba? szoptatok kétóránként, fejek, borogatok.

Figyelt kérdés
2013. aug. 4. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Tejlazra a sok-sok fejes es szoptatas valt be nekem.

Valamint a 40-41 fokos lazamra a hutofurdo 1 oran keresztul es az algopyrin. Utobbibol en egy egeszet vehettem be 3-4 orankent.

A szoptatasnal probalj meg teljes testtel (mellel) a baba felett lenni a gravitacio miatt, hogy a "gubancok" hamarabb kijojjenek!

2013. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fejés közben masszírozgasd,mert csak azzal tudod elég jól feloldani a csomókat!!Nekem is volt,hogy tele volt csomókkal a mellem,csak nekem nem volt hőemelkedésem mellette..én is fejtem,masszíroztam,borogattam melegvizes törölközővel,de az nem használt..végül a zuhanyfejet a mellemre állítottam,és jó meleg vizet engedtem rá közben pedig masszíroztam.Ez segített.Meg én tettem rá meleg sót,amilyen melegen csak elbírtam viselni..megmelegítettem mikróban,rátettem a mellemre vagy 1-2 percre,masszíroztam,fejtem..aztán kezdtem a kört előröl.Igaz,volt,hogy nem azonnal sikerült kimasszírozni belőle a csomókat,volt,hogy 3-4 napba telt.


3 hós baba anyukája

2013. aug. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem 2szer volt, hajszárítóval melegítsd amennyire bírod, brutálnak hangzik de nekem bejött, 2óránál gyakrabban szoptasd, és amikor éppen nem szoptatod, akkor fejjed, ha tudod, kutyapózban szoptasd, ahogy más már írta előttem, feküdj rá a babára, hogy a gravitáció is segítsen.


lenmagos pakolás: őrölt lenmaghoz annyi vizet, hogy kenhető pép legyen, ezt kend rá egy pelenkára, vagy melltartóbetétre és úgy tedd rá.

2013. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meggymag-párna felmelegitve, körbe-körbe masszirozni a csomókat.

Nem kellemes, de később még rosszabb lehet, ha nem tudod megoldani. :S

2013. aug. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jó a védőnőd, menj el hozzá vagy hívd el, hogy masszírozza ki. Mert magadnak egyrészt nem áll annyira kézre, másrészt ha nagyon fáj, akkor te magadnak nem fogod tudni kinyomkodni.


Hideg borogatást semmiképpen ne tegyél rá mert az apaszt, de forrót sem, mert az meg csak előreviszi a gyulladást. Inkább jó langyos zuhany, és közben masszírozni. A káposztalevél is jót tesz állítólag, bár én azt spec nem próbáltam.


A baba álla legyen a csomó irányába, és igen, hajolj fölé, lógjon a szájába a cici, úgy könnyebben kiürül.


Nagyon rossz a mellgyulladás, sajnos tudom, komolyan kell venni. Kitartást!

2013. aug. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!