Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől apadhatott el a tejem...

Mitől apadhatott el a tejem egyik pillanatról a másikra?

Figyelt kérdés
Múlthéten még volt elég tejem, napi 5x tudott szopizni 4 hós fiam. Azonban 3-4 napja egyre kevesebb, ma már reggel sem volt elég neki! :( Visszahozhatom még? Még eddig nem keztük el a gyümölcsöket, így marad a tápszer. :( Mi történhetett. Elapadhat ilyen hirtelen pár nap alatt?
2009. okt. 28. 08:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amit tapasztalatból tanácsolni tudok: sok pihenés, sok folyadék, egyél rendesen, főleg szénhidrátokat. Igyál szoptatós teát, én a Fitolac-ot ittam, a Naturland-tól. Vannak homeopátiás szerek: Phitolacca Americana és Urtica Urens. Gyógyszertárban kérdezz rá, melyik hígítást kell szedned, nehogy az apasztót adják.Ja, és szopizzatok minél többet! :) Kitartást!


4 hónapos baba anyukája

2009. okt. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :) A teákat iszom, illetve most épp a homeos cuccot próbálom. Már korábban is voltak gondok, mindig mindent kipróbáltam amit csak lehetett, evés, ivás, házi praktikák.... remélem most is sikerül visszahoznom egy kevés tejecskét, csak addig legalább, amíg elkezd rendesen enni mást is.
2009. okt. 28. 08:40
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mindent végigettem és végigittam amit lehet!!! Semmi nem használt. Maradt a tápszer! Hát ez van...

2009. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Szülés utáni néhány hónapban sokszor apadozott az én tejem is, most 10 hós lesz a babóm és még mindig szopizik. Legfontosabb, hogy ne görcsölj rá. Leggyorsabb segítség az alkohol mentes sör, de jó a tea és a homeos is. Homeost úgy érdemes szedni, ha tudod az apadás kiváltó okát, mert mindegyikre más kell. Patikában általában van tájékoztató füzet szopiztatáshoz, abból könnyen választhatsz.

Sok sikert kívánok!

2009. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nekem a sör sem használ...eleinte segített, de mostanában hiába iszom
2009. okt. 28. 10:45
 6/12 anonim ***** válasza:
10-12 alklommal szoptass naponta.Ne cumisüvegből add a pótlást,mert cumizavaros lesz,máshogy kell szívni,ha a cumit megszokja nem tud majd hatékonyany szopizni a ciciből.Ez további problémákat okoz majd.Szakemberek azt mondják hogy akinek4-6 hétig elég a teje annak később is.Nem változtattál valamit az életmódodon.Esetleg szedsz fogamzásgátlót?Most ezek jutottak eszembe, remélem tudtam segíteni.
2009. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tea,homeós bogyók stb mindent kipróbáltam.4 napja alk.mentes sört iszok(borzasztóan utálom)de úgy néz ki,hogy használ.
2009. okt. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Higgy magadban (!!!) , pihenj eleget, egyél rendesen, gyakran rakd cicire a picit.
2009. okt. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi lányok, igyekszem! :) a sűrű ciciztetéssel egy gond van, gyerkőc nem hajlandó és üvölt ha nem jön bellőle... tehát még az ingert sem kapja meg szegény cici....
2009. okt. 28. 13:16
 10/12 anonim ***** válasza:

C-fogás


Mi is ez a sokat emlegetett C-fogás, és mire jó?


C-fogásnál megfogjuk a mellet a bimbóudvar mögött úgy, hogy fölül van a hüvelykujjunk, alul a mutatóujjunk, és határozottan összenyomjuk, mint egy gumilabdát, majd nyomva tartjuk. Erősen kell csinálni, de fájnia nem szabad, akkor nem jó. Ha megfelelően csináltuk, akkor pár másodpercen belül érezhető a tejleadó reflex beindulása.

A fogás sikerrel alakalmazható a tejleadó reflex késése vagy elmaradása esetén akár fejés, akár szoptatás közben. Hasznos lehet akkor is, ha pici újszülöttünk folyton bealszik a cicin még mielőtt eleget evett volna, ekkor láthatjuk, hogy újra elkezd mozogni a baba szája, újra nyelni kezd. Más esetekben is jól jöhet, ha úgy tűnik, hogy a baba nem eszik eleget: ezzel a módszerrel ugyanis mind a tej összmennyisége, mind annak zsírtartalma növelhető.

2009. okt. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!