Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ebben a helyzetben mit tudok...

Ebben a helyzetben mit tudok csinálni? Vegyek tápszert pótlásnak?

Figyelt kérdés
Elég nehéz helyzetbe kerültünk...a lényeg annyi,hogy elég nagy szerencsétlenségünkre 2 hétre összesen 60 ft-om maradt,magyarul semmi...egy pár napra elég kajánk még van,de utána fene tudja mi lesz,kerül e valami az asztalra...Ha nem eszek rendesen a babának nem jut elég tápanyag azt tudom.Tápszert tudnék neki venni patikakártyáról,de a fő kérdés,hogy hogyan tukmáljam belé???4 hónapos,és egyszerűen se a cumisüveget nem fogadja el,akármit csinálok,se a kiskanalat (ökölődik tőle),se a kispoharat,semmit.Csakis a cici.De az így nem lesz elég,ha fél óránként etetem sem.Nagyon jó étvágyú baba,még így is 2 óránként eszik.Mit csináljak??Eléggé kétségbe vagyok esve...Gravidám még maradt a terhességről,azzal mennék valamire??
2013. aug. 17. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Hú, kedves, nem tudsz kölcsönkérni valakitől? Valamilyen tartós élelmiszeretek nincs otthon, esetleg hús fagyasztóban, amit kenyér nélkül is lehet enni? Liszt, rizs, rántott levesnek, esetleg rizslevesnek? Fagyasztóban borsó szintén levesnek (folyadék is, meg ennivaló is)? Ha nem issza sehogy a tápszert szegény, akkor szerintem kár megvenni.

Boltban hitelt nem tudtok kérni (már ha kis faluban laktok persze)?

Több ötletem sajna nincs.

2013. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!

ne adj neki mást, csak a cicidet, ahogy eddig! :)

a tápszer drága, jobban jársz ha zsemlét veszel, 20 ft-ért.

3 hós babám van, tegnap előtt 2cs ropit és 1fürt szőlőt, 2 zsemlét ettem, a baba egész nap kaksizott, pocak tele volt, csak cicit kap...

ne aggódj, lesz tejed akkor is, ha kevesebbet eszel...

biztos van valami kaja a patikában, nagyobb babának való, vegyél olyat és te edd meg! (nestle tejpép pl? tele van vitaminnal laktató, lehet még ízleni is fog neked) :)

2013. aug. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ja, vagy üzletelj - keress valakit aki gyógyszert

venne, adja neked az árát, és te kátyával fizetsz..

vagy élj a lehetőséggel, h 3 napon belül vissza kell venni az árukat... ;)

2013. aug. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha nem fogad el semmit a cicin kívül akkor kár próbálkozni?Megpróbálunk kölcsön kérni,csak ezt arra az esetre írtam,ha esetleg nem sikerülne,pörög az agyam meg idegeskedek :) de biztos megoldjuk valahogy :) A férjem múlt hónapban táppénzen volt egész hónapban,és ugye fele fizetést kapott,ami épphogy elég lett az albérlet kifizetésére,van náluk egy ilyen szakszervezet vagy mi ami kipótolja a teljes kiesett bért,csak hát 15.-ig nem sikerült elutalniuk,a kövekező kifizetés pedig 30.-án lesz ,szóval jól ki cse***ek velünk :) úgyhogy annyira talán nem komoly a helyzet,de én meg pörgök rendesen,hogy "mi lesz ha??" :D ezt a patikás dolgot megpróbálom,hátha szüksége van valakinek a környezetemben valami gyógyszerre.Ezt a 3 napos dolgot,hogy értetted??Veszek valamit a patikában,3 napon belül visszaviszem bontatlanul,és visszaveszik?Kifizetik nekem?Kártyás fizetésnél nem hiszem,hogy lehet így nem?Akkor mindenki ezt csinálná ha épp pár ezer ft-ra szüksége van :)
2013. aug. 17. 14:00
 5/7 anonim ***** válasza:

hát szerintem elméletileg KP-ban kapod vissza, mert se átutalni nem tudnak pénzt, se jóváírni eü kártyán. csak ez a visszavisz ezt-azt dolog kicsit necces (mert hogy kellemetlenül érezheted magad emiatt), de a szükség nagy úr... (pl. én már vittem vissza árut, igaz, áruházba, mert rájöttem, nem kell, mert nem volt jó, stb. 3 napon belül vissza kell venniük, és mindig kp-ban adják vissza az árát, pl. ilyen kártyára felírt pontokat is kaptam, aztán nem akarták azokat letöröltetni) :)

----

tényleg ne akard tápszerre átszoktatni, nagyon-nagyon jó, hogy szoptatni tudsz, ez nagy ajándék - neked is, a babának is, ne rontsd el!! a pillanatnyi haszon később visszaüt (a tápszert melegíteni kell, el kell készíteni, jóval macerásabb, mint a cici... meg hát drága, és van még pár dolog, ami hátrány... szól erről bőven cikk és könyv, nem is részletezném)

mi eleinte kiváltottunk egy tápszert, de visszaadtuk még aznap, mert 2300 Ft volt, és 5 hónapos szavatosságú, mi csak elővigyázatosságnak akartuk, az elején kevés volt a tej (aztán beindult) szó nélkül visszavették a cuccot. (ráadásul egy csomó furcsaság van a tápban...)

ne aggódj, az anya szervezete előnyben részesíti a babát, tehát azon van a tested, hogy tejet termeljen... nem tudom persze, hogy ha éhezel, akkor meddig bírja persze, én ha keveset eszek így szoptatós anyukaként, akkor hulla fáradt leszek, szinte fáj mindenem, olyan gyenge vagyok. de a gyerek száján ilyenkor is kicsordul a tej... :)

esetleg az önkormányzatnál kellene még kérni - pont ilyen helyzetben kellene nekik segíteni, hívd fel őket!

bízom benne, h sikerül megoldanod, mindig jóra fordul minden, csak bízni kell a sikerben :)

2013. aug. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még nem oldódott meg a helyzet sajnos....de már csak nemsokkal több mint egy hét van hátra szerencsére.A tejem még mindig rendben van,csak állandóan azon görcsölök,hogy elapad :) A tápszert én sem szívesen adnám,csak gondoltam,ha minden szakad kell neki valami amivel jól lakik,és tartalmazza azokat a tápanyagokat,amik szükségesek a szervezetének.Ezt a kevés időt meg már csak kihúzzuk valahogy :)
2013. aug. 21. 09:42
 7/7 anonim ***** válasza:

"a Tel-Avivi Egyetem kutatói bebizonyították, hogy azok a gyerekek, akik 2 hetes koruk előtt akár egyetlen alkalommal is kaptak tehéntejet, 19x ritkábban lettek tejallergiásak, mint azok, akik csak később találkoztak a tehéntejjel."

A babatápszerben, ásványvizekben és fogkrémekben nem természetes formájában található Fluorid, erős méreg, bizonyítottan agyi károsodást, csontrákos és genetikai elváltozásokat okoz. Aki nem hiszi, járjon utána: [link] Szóval anyatej, anyatej. Ha fogytán van, 3 hónapos kortól hozzátáplálás (alma...stb) tehéntej, kecsketej, szójatej, rizstej. De még az éhezés, hasfájás is jobb a butító és rákkeltő mérgeknél. Tedd fel a kérdést kinek áll érdekében, hogy beteg légy?

2013. aug. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!