Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak 5 hetes babámmal?

Mit csináljak 5 hetes babámmal?

Figyelt kérdés
A Kisfiam hétfőn lesz 5 hetes. 3040 g-al jöttünk haza, 3170-el született. Tegnap este 3750 g volt a súlya. Egyszerre kb. 30-70 ml között eszik, azt is 1, 1,5 óra alatt, mert elalszik a cicin. Ébresztgetem mindennel, de semmi. Kb. 6-8 alkalommal eszik. Van hogy tápival pótolok, de attól szerintem meg mostanában rettentően fáj a pocija. Mit csináljak? Szegényke nem is nagyon tud aludni a szelektől. Büfizni is sokat büfizik, bukni csak keveset, bár mostanság azt is kicsit többet.
2009. okt. 29. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen természetes.Ha hasfájós az még egy jó darabig lesz is....Az én kisfiam kb.4,5 hónapos koráig hasfájós volt.Most 6 hónapos de most meg a foga miatt szenvedünk...Sok mindent nem tudsz tenni,kipróbálhatod a homeopátiás bogyót,a különböző hasfájás elleni készítményeket,én még pl. sokat masszíroztam a pociját babaolajjal,vagy próbáld hasra fordítani (ha megmarad!az enyém a mai napig nem marad meg hason...:()
2009. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha heti 100-150gr-nál nem hízik kevesebbet, akkor az teljesen jó! Szerintem ne méregesd minden etetés után, mert csak feleslegesen stresszeled magad. Amikor már nagyobbacska lesz, akkor valószinű, hogy hamarabb fog végezni a cicizéssel. Többet is lesz ébren. Nekem az első gyerkőc volt ilyen, csak evett és aludt, sőt még kaja közben is aludt, úgy mint Ti. Szerintem hagyd a tápszert, ha bántja a pociját, hagy aludjon nyugodta. Lehet, hogy ha az alvásidőben rendesebben tud pihenni, akkor már nem is alszik el a cicin, mert kipihentebb!
2009. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
javaslom, hogy vedd meg a "Szoptass ügyesen! c. könyvet ( [link] - a honlapon is sok érdekes dolog van, és meg is lehet ott rendelni)) Garantáltan megnyugtat, hogy minden rendben. És ha mégsincs minden rendben, tudni fogod, mit tegyél.
2009. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 7,5 hetes és hasonlóan jártunk, mint te. Még mindig képes 1.5 órát szopizni, igaz csak napi 4-5ször eszik. A baba tudja, hogy mennyi kell neki, ne aggód miatta. Ha kér, adj neki cicit. Ha heti 100-150 grammot hízik, akkor semmi ok az aggodalomra. Még akkor sem, ha egyik napról a másikra épp "fogy". Tényleg ne mérd, én is sokkal nyugodtabb vagyok mióta csak esténként mérjük le, de szopiknál nem. Ugyan nem tudom, hogy mennyit szopik, de gyarapszik :).
2009. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Többször kellene szopiznia.10-12 alkalommal.
2009. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyuodtam, nem vagyok egyedül, más is jár/járt hasonló cipőben. A tápszert igyekszem elhagyni, de szerintem nem mindig van elég tejem, így fejek is, nem sok sikerrel. Most megpróbálom 2 ciciből szoptatni.
2009. okt. 30. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!