Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 napja szültem, és már most...

5 napja szültem, és már most rengeteg tejem van. Van más is hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Iszonyat bedurranak a melleim az etetések között. A védőnő azt mondja, ne fejjem le, mert akkor még több lesz, és hogy majd beáll a baba igényeire. Tanácstalan vagyok. 5 naposan még nem eszik túl sokat 30ml-eket kb, és 2 óránként. Tudnátok tanácsot adni?
2009. okt. 29. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolnám, hogy egy keveset mindenképp fejjél ki a melleidből, mert így csúnyán begyulladhat és a végén elapad! csak annyit fejj, hogy megkönnyebbülj! Attól még nem fog felszaporodni a tejed, csak ha mindig teljesen kifejed. Egy kicsit segíts rajta, hogy ne feszüljön, azt a tejet pedig el tudod rakni rosszabb időkre, ha már ilyen szerencsés vagy, hogy sok a tejed.
2009. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy minél többet fejtem, annál kevesebb tejem volt. Igaz, el is apadt, amikor a lányom 2 hónapos volt. Vannak olyan típusú nők, akiknél teljesen másképp működik a "többet szoptatsz, fejsz, több tejed lesz" dolog, és ha fejnek, csökken a tejmennyiségük. Szerintem fejjél le és tedd el a fagyasztóba, akár 6 hónapig eláll! Ha ne adj'Isten a Te tejed mennyisége is csökken, azzal később tudod táplálni a babát.
2009. okt. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Először is gratula a picihez, meg a sok tejhez!:) De ne "lustuljon" el a cicid, fejjed a maradékot rendületlenül, mert 1. így fog sokáig termelődni 2. ha bennehagyod a tejet, akkor az csak pang, és begyullad(hat) 3. a lefejt tejet tedd el mélyhütőbe! a legtöbb baba a korai tejet is megissza később, meg jó lehet főzelékhez is majd!!

2009. okt. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem ezeket a védőnőket mi is ugyanebbe a cipőbe voltunk. Napi 800 ml plussz tejem van és hiába monstam a védőnőnek hogy ha kell valakinek akkor szívesen adunk, mert már annyi volt hogy a fagyasztónk is megtelt mintha meg se hallották volna. Nem tudom merre laksz, de kérdezz rá mert ha sikerül nagyon jó az ára 1800 Ft/liter. Én se hagytam annyiba a dolgot 40 km-re messzebb de Békéscsabán meg egyszerűen a védőnő egyből persze hogy kell fél nap alatt már találtunk is akinek szüksége volt a tejre. Ez a második hónap hogy adjuk.
2009. okt. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De durva! Napi 800 ml plusz tejed van?? De jó neked!
2009. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Az is a bajom, hogy a peszronka fejőm van, és fáj már, ahogy szivja. Mindenesetre kicsit akkor mindig fejni fogom, mert sokszor olyan keményre bedurran, mintha tégla lenne benne..(
2009. okt. 29. 16:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is sok volt mindhárom babával, és én bizony fejtem is első naptól fogva. Meg is lett az eredménye, mert kb. 3 hónap után már több, mint másfél litert adtam le naponta. Nem kerestem rosszul vele, és ráadásul gyorsan vissza is fogytam mindig. Én nagyon ajánlom! Ha akarsz leadni (pénzért - egy literért 1800 forintot fizetnek), érdeklődj a védőnőnél, hogyan tudsz. Ha nem akarsz ladni, akkor viszont szigorúan csak annyit fejj, amennyit nagyon muszáj!
2009. okt. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is azt tanácsolom hogy fejd a maradékot, fagyaszd le és ha tele a hüttő akkor keress egy babát akinek szüksége van rá!

Nekem is van 500-600ml töblet!Egy hónapja tölem is viszik a tejcit amiért a tb füzet!

2009. okt. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak anyatejet adj a babának, vizet, teát ne. Akkor több tejet fog szívni.
2009. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia, semmi mást nem kap, csak anyatejet. Még vizet sem adtam neki, és nem is szeretnék!
2009. okt. 30. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!