Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császárral fogok szülni, Hogy...

Császárral fogok szülni, Hogy segítsem a tejtermelésemet?

Figyelt kérdés

az első baba is császáros volt olyan nehezen indult meg a tejem, hogy mire kitudtam fejni 10ml addig eltelt 3 hét...

utána már a cicit sem fogadta el a fiam.

Nem akarom, hogy megint ez legyen most készülni akarok rá, hogy tudom ez is császár lesz.

Tehát van ötletetek, mivel segítsem a tejtermelődést?

Homeopátia? kezdjem el rögtön a fejést, teák? kérlek segítsetek szeretnék szoptatni


2009. okt. 29. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Több ismerősömnek sikerült a második babáját szoptatni, pedig nem tudták az elsőt. Császárosoknak is sikerült, elsősorban azért, mert mifelénk most a "Szoptass ügyesen!" c. könyv a sláger. Kattints rá a [link] -ra. Szerintem érdemes már terhesség alatt elolvasni a könyvet.

Remélem neked is sikerülni fog! A hozzáállásod már fél siker!

2009. okt. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sztem nem a császár miatt nem sikerült szoptatanod, hanem nem volt aki tartja benned a lelket és esetleg nem voltál elég kitartó. Az első és legfontosabb, hogy a kórházban amint megkapod a babád tedd mellre, és akár óránként is. Eleinte azt hiszed nincs tejed, de a pár csepp előtej ami jön pont elég a babád diónyi gyomrába. Szóval minél többször éri inger a melled (nem fejés, hanem baba), annál hamarabb beindul a tejci. Persze nem a fejés ellen vagyok, de a legjobb tejserkentő a baba. Engem is császároztak péntek délelőtt, vasárnap délben beindult a tejem, tehát nem ettől függ. Ja, és egy éves koráig szopizott a kislányom.
2009. okt. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Császármetszés és szoptatás


Makacsul tartja magát a tévhit, hogy császármetszés után később/nehezebben indul be a tej. Valójában magának a császármetszés tényének nincs köze a tej beindulásához. Annak feltétele ugyanis a placenta maradéktalan leválása, és ez császáros szülés után ugyanúgy megtörténik, mint hüvelyi szülés után. A tejbelövellés szülés után 30-72 órával várható, I-es típusú (inzulinfüggő) diabéteszben szenvedő mamáknál 24 órával később jelentkezhet.

A műtét utáni körülmények viszont befolyásolhatják a szoptatást. A császáros mamák nem tudják babájukat mellre tenni a szülőszobán, általában a gyermekágyas osztályon is csak később és nem 24 órás rooming-in-rendszerben kapják meg a babát, így nem tudnak igény szerint szoptatni. A műtétkor alkalmazott altatás, fájdalomcsillapítás kihathat a mama és a baba általános állapotára, a baba szopási készségére. A mama sokkal több segítségre szorulhat a szoptatás megkezdéséhez, mint egy hüvelyi úton szült nő.

A műtét során kapott infúzió és az EDA mellékhatásaként gyakrabban jelentkezhet ödémás tejbelövellés.

Mindezek miatt gyakoribb, hogy a császáros mama babája már a kórházban pótlást kap, ami aztán ördögi kört indíthat be.

Ha azonban a császáros mamának is lehetővé tesszük, hogy együtt legyen újszülöttjével, és hogy igény szerint szoptathassa, akkor minden esélye megvan a sikeres szoptatásra.

2009. okt. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát persze. Csak kár, hogy a legtöbb kórházban nincs ilyen lehetősége a császáros anyukának. :((


Bocs az off-ért, de ezt muszáj volt leírnom.

2009. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is császáros voltam, annyi hogy vajúdtam előtte 12 órát.A babát hamar megkaptam, de rögtön nem ment a szoptatás, így másnap tettem cicire és még a kórházban a 3. nap elindult a tejem.Pozitívan áltam a dologhoz sokat ittam és ettem.Ja és nagyon sűrűn tettem cicire.És éjjel nappal mellettem feküdt az ágyban.


Remélem segítségedre voltam:-)

Kitartást menni fog, légy pozitív:-))

2009. okt. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!