Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miert nem akar tovabb szopni...

Miert nem akar tovabb szopni 1 hetes lanyom? Miert van az, hogy, amikor at akarom tenni a masik mellemre hogy folytassa a szopast akkor nem hajlando folytatni?

Figyelt kérdés

Nem szertnek potolni meg, tudom hogy az elejen nehezebb amig beall az egyensuly (csaszaros vagyok).

A korhazban fecskendovel meg kiskanallal etettek, csak tartsa a szajat, hatha cseppen a cucc most is.

Hogy szoktassam le rola?


2009. okt. 29. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

úgy hogy minél többet cicire teszed. Kell neki is idő, mire ráérez a szopizási technikára. Az elején nálunk is simán voltam 1,5-2 órás szopizások:(

A másik melledet meg lehet azért nem fogadja el, mert elfárad. Gyakorlással helyre fog billenni a dolog!

2009. okt. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy jóllakik egy ciciből is? Azért nem akarja elfogadni a másikat? Én simán szültem, de mi is még picik vagyuk, hétfőn lesz 3 hetes a kisfiam, és 2 hét után éreztem azt hogy helyreállt a szopizás, tudom mikor elég neki, vagy mikor alszik be és akkor tudom hogy nem lakott jól. Lehet még nektek is kell pár nap hogy egymásra hangolódjatok.

Boldog babázást!:)

2009. okt. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Érdemes lehet beszerezni egy mérleget és mérni szopi előtt és után. Ha már látod mennyit evett, akkor tudnád, hogy van-e okod aggódni. Kisfiam 7 hetes, még mindig nem tudom eldönteni, hogy eleget evett-e, dehát mégiscsak ő tudja. Ha nem elég neki, akkor sír. Ha még kéne neki, elfogadná a másik cicit is szerintem!

Minden rendben lesz, ki fog alakulni. Viszont az én esetemben kellett az a 6 hét, hogy magabiztosabb legyek.


Sok sikert!

2009. okt. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

biztos nem lakik jol, mert sir es latszik hogy keres


szopik mindent (ruhat, kezet, amit csak eler) kiveve a cicit

2009. okt. 29. 20:41
 5/6 anonim válasza:
100%

A lényeg:NEM FELADNI!Tényleg nagyon picik vagytok még.Én is császáros voltam,és nekem 8 hét után állt be a dolog.Sokat sírtam,azt hittem nem tudok szoptatni.Most 13 hós,és még mindig cicizik.Tényleg nagyon-nagyon sokat kínáld.

Én azért megkérdezném a védőnőt/doktornőt erről,hátha csak mellbimbód formája nem jó.Nekem kimondottan nem szerette a jobb cicimet.

Az is lehet ám,hogy elfárad.Lányom keveset cicizettt,de sokszor.

2009. okt. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne keseredj el, az első hetek ilyenek.

Egyáltalán nem kell betartani a 3 órát a 2 etetés közöttt, ha sír, szopiztasd meg nyugodtan, akár 1 óra múlva is.

Az idegeskedéstől amúgy is kevesebb a tej az első napokban, mikor kijössz a kórházból.

A mérleg nagyon jó módszer, tedd tisztába, aztán mérleg, szopizás, és megint mérleg.

1 hetes baba akár 30-40 gr-tól is jóllakik, máskor meg 120 is kevés.

Vannak babák, akik az átlagnál többet, vannak, akik kevesebbet szopiznak, mégis egyformán fejlődnek.

A lányom kimondottan keveset szopizott, volt, hogy 8 hónaposan is 80 gr-tól jóllakott, és mégis nőtt, gyarapodott, mintha húznák.

Ja!

Eleinte tényleg elég egy mellből szoptatni, egy szoptatás alatt kb.2x "lövell be" a tejcsi, amikor úgy nyel a babó, mintha meg akarna fulladni.

A 2. után általában be is alszanak.

Viszont ez van, mikor 40-50 percet is igénybe vesz.

Utána érdemes kifejni a melledet, amiből szoptattál, nem baj, ha csak 10 gr-ot is, ettől indul be aztán a tejtermelés.Ne maradjon tejcsi a melledben.

Így aztán szó szerint, szinte egyik szopizás éri a másikat.

Ilyenkor úgy érzed, semmi másra nem jut idő, a lakás szalad, főzni, mosni, vasalni kutyafuttában.

Ez erről szól, ne törődj vele, ne idegeskedj, hamar helyrerázódtok, egymásra hangolódtok, és lesz egy boldog, elégedett, jól fejlődő kis babód.

Sok boldogságot a kis jövevényhez.

Üdv.

2009. okt. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!