Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell kezdeni és folytat...

Hogyan kell kezdeni és folytatni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

5 hónapos a babám.Szeretném elkezdeni a hozzátáplálást.(nem szeretném magam készíteni, hanem a boltokból üvegeset adni).Még szopizik.Mi a napi menet?reggel szopi, és mikor jöhet az első pár kanál?Én délutánra gondoltam...Először gyümik, és főzelék.Azt mennyi idővel, hány héttel a gyümölcsadás után lehet adni?

Ti hogyan csináltátok??

Szeretnék egy napi ritmust kialakítani a hozzátáplálással


2009. nov. 8. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
REggel szopi, és utána a kövi szopcsi előtt kínáld meg pár kanál almalével, vagy almapéppel. Fokozatosan naponta növeld a mennyiséget, figyeld hogy tetszik-e neki. Mindig délelőtt kell kóstoltatni, hogy ha esetleg allergiás reakció lenne, akkor ne este derüljön ki. Egy-két hétig egyen csak gyümit, utána lehet adni főzeléket is.
2009. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15%
én reggel szopiztatok és délbe adok neki én már joghurtot is adtam neki és 4 honapos nem lett töle semi baja az elsö gyermekemnek pedig már 3 honaposan adtam a huslevest neki se let semmi baja!!
2009. nov. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 10 óra körüli szopi előtt adj neki gyümit.

Az üvegest elteheted kibontva másnapra is.

A gyümivel, ha már megeszi alma, őszibarack, keverheted a krumplit, magában a sütőtököt.

Az üvegesekből mindent adhatsz neki ami 4 hótól adható.

Kecskemétin nőtt fel a fiam, meg saját készítésű sütőtökön. Az ilyenkor nagyon olcsó!

Nem kell bíbelődni a zöldborsóval, az üvegesben nincs héja, azt is eheti majd, ha az előzőket már eszi.

Aztán utána kaphatja a 6 hótól adhatóakat.

2009. nov. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém 4 hós és én most próbálkozok nála tejpéppel, de ha kanállal adom neki akkor kiköpi. :S Ezért hígabbra csinálom, fejek bele egy kis tejet is és cumisüvegből adom neki. Már 4x kapott és semmi baja nincs. Először csak 50 ml adtam próbakép és mikor láttam, hogy tetszik neki növeltem 100ml-re, kövi nap 150ml-re, tegnap meg már 200ml-s simán benyomott. A DM-es rizses tejpépet adom neki. Adtam már neki 2x alma,répa, narancs levet pici vízzel hígítva, először megitta de másnap már nem tetszett neki. Január környékén már próbálkozni szeretnék nála sütőtökkel, almával is.

2009. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!