Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szaporíthatnám a tejem?

Hogyan szaporíthatnám a tejem?

Figyelt kérdés
Már majdnem mindent kipróbáltam, de egyiktől sem lett igazán sok tejem. More milk kapszula, teakeverék, Laktoherb, homeós bogyók... Semmi nem vált be. Van valami ötletetek? Köszi!
2009. nov. 1. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Elcsépelt szöveg, meg unalmas is, de szerintem a fejés a legjobb tejszaporító.

Nem baj, ha csak 10 ml-t fejsz is le szoptatás után, de minnél jobban kiürül a mell, annál több termelődik legközelebb.

Üdv.

2009. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Ezek mind felesleges pénzkidobások voltak. Először is el kell hinned, hogy van/lehetne elég tejed, ugyanis a nők 99%-a képes lenne szoptatni.

Szoptass igény szerint, amikor a baba kéri. Ne igyál túl sokat, csak annyit amennyit jól esik. És szoptass mindig, mindkét melledből, és utána mindkét melledet teljesen fejd ki.

2009. nov. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Igen osztom az előttem szólót. Szoptass igény szerint, mindkét ciciből. Nyugi, és pihenj minél többet, ez nagyon fontos!!!!! Inni amennyi jól esik, ne erőltesd. Ha kedved van fejj folyamatosan én nem tettem, hanem óránként rajtam lógott a fiam-erre volt igénye- és így időm sem volt rá, de a mai napig nagy cicis. Húsz hónapos lesz... Sok sikert, önbizalmat, és hidd el, van annyi mindig benne, amennyi a manócskának elég. Kitartás, pihenés.
2009. nov. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Totál azt csinálom, amit leírtatok. 6 hetes babám mégis csak 70 és 100 gramm között eszik.
2009. nov. 1. 12:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, nekem még arra emlékszem, egy pohár sörtől állandóan bedurrantak cicik, radlert ittam egy-két naponta két decit, meg csülökpörkölt, jó zsírosan. Lehet pszichés volt, de bejött.
2009. nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

nem minden nőnek lesz sok teje, ezt a tényt el kell fogadni.

a sok folyadék azonban biztois befutó, legalább 3 liter, de ne víz legyen, hanem bármilyen gyenge tea( lehet "tejcsináló"), rostos gyümölcslé, az őszibarack kimondottan jó, vagy más sűrű happy day, top joy, amit szeretsz, és néha 3 dl sör is szóba jöhet, abszolút sok tejet csinál és nem sok alkohol ( ennyire bölcs a természet, hoyg a tejbe minimális szűrődik át), pláne ha tényleg iszol mellé 3 liter más folyadékot. én két gyereket szoptattam ezen módszerekkel 3- 3 évig és mindkettő kiváló tanuló- igaz örökmozgók, de az a jó.

és az étkezésen is sok múlik, ne akarj fogyízni, amíg szoptatsz, tessék rendes vajat, ,bőségesen húsokat, sajtot,sok zöldséget gyümölcsöt( szőlő, barack, banán EPER) fogyasztani attól lesz tartalmas tejed.

2009. nov. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert ingadozik az étvágya. Lehet alkati is. Meg az sem mindegy milyen időnként eszik ennyit. én kivágtam a mérleget mert csak idegesített, és láss csodát, mindig fejlődött szépen. Akkor kit érdekel mennyit evett egyszerre??? Utolsó vagyok még mindig....
2009. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Eper??? Nekem azt mondták az elég szeles, így nem merném... Nem kell erőltetni három liter folyadékot. Levest is egyél, sörözz is, úgy meglesz. És Víz!!!!!! Mert azt hasznosítja legjobban a szervezet. Hidd el és sok sikert. Ja, és sokak gyermeke a tejszaporító teáktól lesz hasfájós.....
2009. nov. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmi baj ezzel, nem kevés!

Az én lányom volt, hogy 7-8 hónaposan is csak 70-et szopott, mégis nőtt, mintha húznák.

Addíg, míg a babád rendesen fejlődik, hízik, nem sír sokat

az éhségtől, meg lehetsz nyugodva, elég neki a tejed.

Többször eszik keveset, na és?

Hál Istennek már nem dívik az a hülye szokás, hogy be kell tartani a 3 órás etetési időt, mint anno 15 éve.

Akkor sajna "időre " szoptattunk, és nem akkor, amikor a baba éhes volt.

Nyugodj meg, és élvezd a babázást!

Üdv.

2009. nov. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

először is ne igedeskedj és ne mérd minden szoptatás után...elég csak a gyarapodást nézni, mert a mérleg is csalhat pár dekét és az ilyen kis mennyiségeknél bizony sokat befolyásol...


sok folyadék, víz a legjobb, az étel legyen bőséges, de úgy hogy sokszor keveset egyél. tejtermékekkel, zöldfélékkel vigyázz, mert fújhatnak. szénhidrátra van szükség.


gyakori, igény szerinti mellre rakás, a szoptatás után mindkét cici koppanásig üresre fejése. az is fontos, hogy sokat legyen mellen ne csak sokszor, nem baj, ha csak nyammog, a lényeg, hogy ingerelje a melled.


ha így sem megy, akkor tényleg mindent megpróbáltál, és a pótlástól sem lesz baja.


De biztos vagyok abban, hogy sikerülni fog, drukkolok, és sok nyugalmat kívánok a szoptatáshoz!

2009. nov. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!