Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Én hogyan szaporíthatnám a tejem?

Én hogyan szaporíthatnám a tejem?

Figyelt kérdés

Babám 2 hónapos és sajna mindig elmaradásban vagyunk az "előírt" mennyiséghez képest. Már egy hónapja kb. ugyanannyi a tejem, nem nagyon változott...Mindent kipróbáltam. More milk, laktoherb, görögszénamag, sör,leves.

Sokan írjátok a gyakori mellretételt, de ez az én lányomnál nem válik be, ugyanis, ha nincs tej benne, egyszerűen kiköpi. Nem hajlandó csak úgy ingerelni...Eddig is nehezen boldogultunk volt már sebes a mellem, csomós, volt cumizavar is (lefejt tejet kapott cumisüvegből:()...Szeretném még legalább 2 hónapig kizárólag szoptatni, de nincs már ötletem...

Egyébként éjszaka 7 órát alszik, már 1 hónapos kora óta, és napközben is csak 2-4 óránként kel fel.


2010. nov. 28. 14:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia! próbáld meg ezt a fejési technikát: előszőr egyik cici utána a másik a számok a perceket jelentik:

7-7

5-5

3-3

1-1


Van valami neve is de már nem tudom mi.

2010. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

előzőnek (is)

szaporító fejés.


ha nem jön tej, akkor is használ!

2010. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 xStefix ***** válasza:
79%

Ott kezdeném a történetet, hogy mi az, hogy "előírt mennyiséghez képest"?

Nagyon remélem, nem azt fogod írni, hogy állandóan méred, mennyit eszik... Ha igen, akkor csak olvass és figyelj, hogy hány anyuka kergette már magát az őrületbe azzal, hogy "de a gyerek kevesebbet eszik, mint az előírt". A gyerek nem robot, gép, nem te fogod neki megmondani, mennyit kell ennie! Ő dönti el magának és ahhoz igazítja a kínálatot is. A babamérleg az esetek 90%-ában több kárt okoz, mint hasznot. Ugyanígy az orvosok és védőnők méregetési mániája meg hülye tanácsai is.


Lehet, hogy semmi baj sincs (és lehet, hogy korábban sem volt) a tejmennyiségeddel...

2010. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Előzővel maximálisan egyetérte. Annyit tennék még hozzá, hogy mivel a babád éjjel nem szopik, hanem alszik, neked kimarad az éjszaki szopi, ami egyébként a legjobb tejtermelő lenne. Én a helyedben felkelnék a 7 órás alvás közepén, éjjel fejni. Ezzel neked reggelre nem kevesebb, hanem éppenhogy több tejed lenne, ugyanakkor ha szükség van a nap folyamán pótlásra, akkor ott lenne egy adag, amit mindenképp szopibarát módszerrel lenne kívánatos odaadni (nem üvegből, hanem pohárból).
2010. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sajna, az előírt azt jelenti, amit ti is gondoltatok, hogy mérem mennyiket eszik. Szeretném már abbahagyni, de sajnos ki kellett, h alakítsunk egy napirendet, ami az igény szerinti szoptatást nem teszi lehetővé. Így igyekeztem arra ráállni, h egyszerre többet egyen és ne sokszor keveset. Ezért bizonyára sokan elítéltek, de ez van...

Kipróbálom az éjszakai fejést, volt is már rá példa, de már nem emlékszem, h kevesebb lett e a tejem reggelre.

Köszi a segítséget Mindenkinek!

2010. nov. 28. 17:01
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

sajnos azzal, hogy ritkán teszed mellre a kicsidet, a tejmennyiségét is csökkeented. én azonban azt mondom, ha esetleg mégis adódik olyan alkalom amikor mellre tudnád tenni a babádat, ne habozz! Így éjszaka is. Tedd esetleg tisztába az éjszaka közepén (ezzel felébresztve a babádat), majd szoptasd meg! Sztem ez jobban beválik majd, mint a fejés! Személyes tapasztalatból írom ezt, nekem a fejés az idegeimre ment, és nem igazán növelte a tej mennyiséget. A szoptatás annál inkább! Először az én üres mellemet is kiköpte a babám, egy kicsit megszenvedtünk az elején, sírtam is sokszor a szoptatások alatt, mivel láttam, h a kisbabámnak rossz, h nincs száméra elegendő tejem. De egy kis idő múltán elmúlt ez a probléma, és elegendő tejem lett.

Természetesen vannak helyzetek, amikor az ember nem tud sok időt a szoptatásra áldozni, viszont azt megteheted, h amikor mégis van egy kis időd (mindegy mikor) akkor tedd mellre a picidet! Sok sikert!

2010. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 xStefix ***** válasza:
74%

És miért annyira muszáj a biztos napirend egy 2 hónapos baba mellett?

Tudod, ez az igény szerinti szoptatás halála... (Sőt, tovább megyek, szerintem bármilyen szoptatás hosszú távú halála is.)

Olvass csak körül itt a fórumon is, mennyire ritka, ha ilyen kis korban már egyáltalán dereng valamilyen napirend. Akinek meg mégis, az se örüljön annyira, úgyis többször fel fog még borulni az első év folyamán. ;)


Kérdező, csak rámutatnék, hogy már meg is van a megoldás a problémádra 1 kérdésből..! És remélem, azt is tudod, hogy ez lenne a legjobb. Nincs az a tejfakasztó csodabogyó vagy fejés vagy trükk, ami ugyanezt az eredmény érné el...

(33 hónapja szoptató anyuka, aki fél évnyi kísérletezés után döbbent rá teljesen, hogy az igény szerinti szoptatás a legjobb út)

2010. nov. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 xStefix ***** válasza:
66%

Ha külső ok, mondjuk suli vagy munka miatt volt muszáj, azt részben meg tudom érteni - de sajnos akkor sem tudok jobbat mondani.

Én szerencsés vagyok, mert itthon tudtam lenni és így volt elég időm a lányomra ilyen szempontból is. Ennyiből hálát adok a gyes-gyed rendszerének.

2010. nov. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igazatok van! Egy pici babát nem kellene napirendre szoktatni. De! Mikor még nagyon az elején voltunk, akkor sem kérte 2 óránál sűrűbben a cicit. Ezért kialakult magától egy napirendünk, ami természetesen sokszor felborul (időjárás, nyűgösebb, stb).Van olyan, hogy ráérek, nem kell semmihez igazodnunk, és olyankor próbáltam gyakran szoptatni. De a lányom, ha jól lakik, akkor nem hajlandó, csak sír, mert ő aludni akar. Ha nem lakik jól persze ugyanúgy sír:((( Az éjszakai ébresztéssel nem értek egyet. Inkább fejek, de ha ő aludni akar, szerintem csak felzaklatom (kicsit talán még kínzom is) azzal, hogy nem hagyom aludni. Mert ugye nem éhes...

Reggel egyébként sok tejem szokott lenni, estére lesz kevés. Csak a példa kedvéért a tegnapi napi adagjaink:

170,110,100,90,60. A 60 után sajnos éhes maradt nagyon, így adnom kellett lefejt tejet neki.Ma reggel, hogy este még fejtem, 130-al indultunk:(, 60at fejtem le...

2010. nov. 29. 08:30
 10/16 xStefix ***** válasza:
50%
Figyelj, ha gondolod, küldhetek neked priviben egy részletes összegzést arról, hogyan lehet elhagyni a pótlást és remélhetőleg kizárólagosan szoptatni. Hátha találnál benne hasznos információt! ;)
2010. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!