Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig kell anyatejet fejni?

Meddig kell anyatejet fejni?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos a kisbabám, szerencsére el tudom látni kizárólag anyatejjel. Még érdemes vagy ajánlatos lefejni a tejet? Őszintén szólva ez már nagyon fárasztó, de a védőnőm mondta, hogy fejjem. Pedig már 2 hét múlva nekiállunk hozzátáplálni. Megértem, hogy az első 4 hónapban nagyjából kell, de úgy gondolom, már nem fontos.
2009. nov. 1. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
1 napig sem fejtem, mégis 1 éve szoptatok. Annyi tej termelődik, amennyi a babádnak kell. Fejj egyre kevesebbet és beáll az a mennyiség, ami a babádnak elég. Fejni nem muszáj elkezdeni, ha van elég tejed, ha nincs, akkor is inkább a sűrűbb szoptatás célravezetőbb.
2009. nov. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kb 3 hónapig fejtem, mindig csak akkor, ha nagyon feszült a mellem.

Tulajdonképpen miért fejsz még mindig? Leadod a tejet, feszül a melled, vagy mi az oka? Ha ezek az okok nincsenek, akkor teljesen feleslegesen fejsz.

A tej elvileg beáll megfelelő mennyiségre, és annyi fog termelődni, amennyi a babádnak kell.

2009. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én is csak három hónapig fejtem, azán egyszercsak abbahagytam, nem lett bajunk :-)
2009. nov. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!