Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Én nem bírom már tovább....

Én nem bírom már tovább. Normális hogy így eszik?

Figyelt kérdés

1 hós lányom egész nap a következőt csinálja... Sír hogy ő éhes, de nagyon. Jó megetetem, eszik vagy pár percig, kb 3-5 majd bealszik. de annyira, h felkelteni se lehet. Jó, aludjunk akkor... alszunk, majd felkel. Van hogy 2-5 vagy 15 30 perc múlva, ismét sír h éhes, de valóban az, mert ha lerakom oda ahol enni szoktunk már örül, ha meg látja a cict, és bekapja, akkor örül... ésegész éjjel ez van. alig állok a lábamon a fáradtságtól, tejem iszonyú kevés

Vagy ha eszik is rendesen, épp nem alszik be, akkor eszik, de végig nyög, erőlködik, csapkod rugdos..., 2 ciciből eszik, alig alig van tejem. iszok sokat, laktot is, homeos bogyó is megy..., de semmi

segítsetek már.


2009. nov. 1. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Mondd, hogy nem, és kész. Nehogy már ő irányítson. Ha hisztizik, hát hisztizzen. Ne ő irányítson.
2009. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is sokszor 5-10 perc után bealszik. Én igyekszem őt már akkor ébresztgetni, macerálni (fülét piszkálni, nyakát, arcocskáját, nóziját, cuppogni, stb.), amikor látom hogy kezd csukódni a szeme. Illetve mielőtt tökéletesen elaludna, leveszem ciciről büfizni. Ezektől általában sikerül valameddig ébren tartani. De nálunk is ezek miatt 1-1,5 óra a szopizás.

Írod, hogy csapkod, rúgdos. Én úgy veszem észre, hogy nálunk ez akkor van, amikor már vagy kifogyóban van az adott cici, vagy pedig épp éber, enni szeretne, de nem jön (eltarthat egy ideig, míg beindítja a tejleadó reflexet). Ilyenkor neked kell nyugodtnak maradni és kivárni, amíg beindítja, miközben csapkod, rángatja a cicit. Vagy segíthetsz kézi fejéssel beindítani és amint megvan, a szájára cseppenteni a tejet.

Ha a babád gyarapszik rendesen, akkor elegendő neki a tejed! Ezt mindig tartsd szem előtt, különben aggódsz, amit érez a baba és feszült lesz tőle.


Nappal egyébként rendesen szopizik vagy ugyanez megy? (szerencsére a kisfiam éjjel nem szopizik :) )


Javaslom még, hogy hívj fel egy szoptatási tanácsadót. Ingyenes, nagyon profi és kedves segítség:

www.lll.hu


Kitartás és sok boldogságot!

2009. nov. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem jól csinálod. Kétorát mindenképp hagyd meg a szoptatások között. Erre a gyerekorvosom is felhívta a figyelmem. Ha félóránkén megeteted, akkor a félig megemésztett tejre küldöd rá az újat. Kicsit csendben van és utánna újra el kezd sírni de nem azért mert éhes hanem a gyomra nem jó. A rudosódás is erre utal. Biztos fáj a hasa. Segítsd maszással. Vagy fektesd hasra, hogy nyomódjon a poci.A laktoherbtől is fájhat a hasa agyereknek.Arra is vigyázz. A homeos bogyót mióta szeded, Az tudod, hogy hetente szüneteltetni kell egy pár napig mert ha folyamatosan szeded akkor az ellenkező hatása van. Állj le mindennel és próbálj megnyugodni.Pihenj sokat. Egyél sok rákoczi túróst, köménymagos levest.Rengeteg folyadékot igyál.!litert legalább. Sok sikert.
2009. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
4 litert akartam írni
2009. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
a 2 órát nekem is mondta védőnő, legalább annyi teljen el, mert különböző enzimek kellenek a különböző emésztési állapotban lévő tejhez. Amúgy infacolt próbáltál neki adni? Vagy gripe watert?
2009. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én arra tippelek a leírásodból, hogy a babád azért szopik csak pár percig, mert nincs több tej a ciciben...

Ezért rugdos dühösen, de utána elalszik...

A kis szopi miatt ébred fel olyan gyorsan, megint üres a pocija, megint enni szeretne, de a tejci megint kevés...


Te is írod, hogy nagyon kevés a tejed!


A görögszénamag-teát próbáltad már???

(Gyógynövényboltban kapható a Dr.Makai-féle Görögszénamag / 100g / kb. 1000 Ft a doboz)

A dobozra rá van írva a tea elkészítési módja, naponta 2 csészényi teát kell meginni reggel és este, nagyon jó tejfokozó!!!

Lehet kapni görögszénamag kapszulát is, ha utálod a gyógyteák ízét és nem akarsz ezzel is pancsolni.

A kapszulából naponta 2-3 alkalommal 2-4 db kapszulát kell bevenni, a kapszula tartalma akár teába, üdítőbe, levesbe, salátára, joghurtba is szórható!


Próbáld meg ezt vagy más hatékony tejfokozószert, mielőtt tápszerre állnátok át.

2009. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Én védőnő vagyok.

Ne szoptasd a picikédet csak 2 óránként, nem biztos hogy azért sir mert éhes, de ha igy is van akkor az is megtörténhet, hogy gyenge a tejed és majd nem is birsz szoptatni.

Nem megijeszteni szeretnélek, de ez is előfordulhat.

De ameddig csak tehetes szoptass, mert ez a legjobb a picidnek.

üdv

2009. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 xStefix ***** válasza:
65%
Tévhit a min. 2 óránkénti szoptatás és a félig emésztett tejes történet. A valóság: [link]
2009. nov. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 xStefix ***** válasza:
100%

Egyebekben pedig a 2. válaszolóval értek egyet.

Ha ilyen gyakran éhes a babád (de biztosan az?!), akkor muszáj vagy igénye szerint szoptatni, különben hosszú távon lesznek gondok a szopival. Ha viszont nem éhes, hanem csak cumikázni szeretne, akkor meg azért érdemes őt gyakran mellre tenned, hogy megnyugodjon illetve beállítódjon a tejmennyiséged.

Az első időszak (akár több hónap is lehet!) meglehetősen fárasztó tud lenni, az ember szinte egész nap szoptat. Több oka és megoldása is lehet a babád viselkedésének, én viszont valamiért azt érzem, hogy talán nem vagy teljesen biztos a jelzéseiben. Nem lehet, hogy olyankor is éhségre gondolsz és mellre teszed, amikor nem is kellene? Én nagyon sokáig csináltam azt, amit most te, mire rájöttem, hogy tulképp azért szoptattam olyan gyakran, mert bizonytalankodtam, nem figyeltem/tanultam meg, hogy mikor mit jelez nekem. Erőt vettem magamon, kikapcsoltam, elővettem az anyai ösztönöm és láss csodát, pár nap múlva már sokkal jobban ment a dolog. Figyeltem a gesztusait, próbáltam kitalálni, hogy mit szeretne és megjegyeztem a sikeres reakciókat.

Ez persze nem jelenti, hogy nálad is ez van, csupán egy tipp.

Ha viszont nagyon kétségbe vagy esve, szerintem is keress meg egy tanácsadót, ők tudják a legjobban, mit kérdezzenek, hogy megtaláljátok a megoldást. (www.lll.hu)

2009. nov. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Menyit eszik a a babád? Le mérted már a szopizások mennyiségét? Akkor többet tudnánk?
2009. nov. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!