Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Én nem bírom már tovább....

Én nem bírom már tovább. Normális hogy így eszik?

Figyelt kérdés

1 hós lányom egész nap a következőt csinálja... Sír hogy ő éhes, de nagyon. Jó megetetem, eszik vagy pár percig, kb 3-5 majd bealszik. de annyira, h felkelteni se lehet. Jó, aludjunk akkor... alszunk, majd felkel. Van hogy 2-5 vagy 15 30 perc múlva, ismét sír h éhes, de valóban az, mert ha lerakom oda ahol enni szoktunk már örül, ha meg látja a cict, és bekapja, akkor örül... ésegész éjjel ez van. alig állok a lábamon a fáradtságtól, tejem iszonyú kevés

Vagy ha eszik is rendesen, épp nem alszik be, akkor eszik, de végig nyög, erőlködik, csapkod rugdos..., 2 ciciből eszik, alig alig van tejem. iszok sokat, laktot is, homeos bogyó is megy..., de semmi

segítsetek már.


2009. nov. 1. 19:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is kevés a tejed, nálunk is ez volt. Valószínűleg szív a kicsi ezerrel, elfárad, bealszik, de nem lakik jól és újra felébred. Szerezz be egy mérleget és mérd le mennyit eszik. Vagy ha esetleg mégsem ez a gond, próbáld meg a cumit. Lehet hogy nagyon nagy szüksége van a cicizésre, akkor is ha nem eszik, az enyém ilyen, a cumi megnyugtatja.
2009. nov. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Próbáld meg fejni a melledet, minden szopizás után. ezzel is fokozhatod a tejtermelődést, még ha nem is tudsz belőle csak pár cseppet fejni, akkor is legalább 2x5 percig próbálkozz. ezzel is ingerled a melledet. próbálj meg pár napig csak feküdni, kérj segítséget a családtól, h addig segítsenek be a házimunkába. igyál sok folyadékot, és ne görcsölj a szoptatáson. ha te feszült vagy azt a baba is megérzi. ezért is lehet ő nyugtalan. Szoptass igény szerint. és a legfontosabb NE ADD FEL!kitartás és remélem sokáig fogod tudni szoptatni a kisbabádat. eü
2009. nov. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia! Látom nem vagyok egyedül! Én is kész hulla vagyok, bár nálunk annyira azért nem rossz a helyzet. Nagyon nehéz lesz, de tényleg bírd ki valahogy, hogy nem adsz neki 2 óráig semmit. Nagyon nehéz lesz, tapasztalatból mondom. Utánna hátha többet fog enni, így többet alszik és hátha "beáll". Mi is küzdöttünk, sőt néha még most is, de megoldódni látszik a probléma. Nekem sincs túl sok tejem, én azt találtam ki, hogy egy etetés két ciciből megy, a következő etetés pedig tápszer. Nem tudok sajnos mit tenni. Így "jól" megtelik a cici a "cicis" evésre. Az én kisfiam is bealszik, én is piszkálom az elejétől fogva,mindenhol. Büfiztetni is szoktam közben sokszor, tehát egy evés 1 óra kb. De most úgy 3, esetleg 2, 2,5 óránként eszünk (küzdünk).Ja, és van, hogy tisztába teszem közben, arra mindig felébred (csak óvatosan, hogy a már megevett kaja ki ne jöjjön). Kitartás, javulni fog hamarosan a helyzet!
2009. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 5 hetes, eddig reménykledtem, hogy majd beáll, de nem.

Én is kész hulla voltam, idegileg kikészültem, irtó feszült voltam, mert órákig!!! tartott egy szopi.

Nálunk ez már a kórházban kijött, csak akkor még én uis zöldfülű voltam. Ott azt mondták, kevés a tejem, mert hiába szopta végig az egy órát, csak 10-30ml-t szopott. Pótolták tápszerrel. Na itt rontották el.

Nekem az idegtől majdnem elapadt a tejem (ami nagyon jó volt addig), de itthon sikerült visszahozni(szopis tea, bogyó, rántott leves, madártej, malátaital, sok folyadék, mindent bevetettem), de azt tapasztaltam, hogy szétszakad a mellem, a nagyságos úr meg alig szív valamit. Megvárta, míg a szájába csorgott a tej. Szívott 5-6 kicsit, majd nyelt. Aztán a védőnőm mondta, hogy azt figyeljem, kortyol-e.Na azóta tudom, hogy max.10 percet szopik rendesen, a többi komfortszopizás. Csak az a baj, hogy azalatt a 10-15 perc alatt nagyon kis mennyiséget eszik meg. Viszont bealszik. Piszkálom, felkel, de akkor sem szív, csak cumizik. Lerakom, s persze sír, hogy éhes.


Lényeg:a védőnőm mondta legutóbb:fogadjam el, hogy az én fiam ilyen, s fejjek, amíg tudok, s amíg bírok. Ha véletlenül nincs annyi mennyiségű tejcsi, pótoljam tápszerrel. Mert a legkisebb mennyiségű anyatej is aranyat ér.

Úgyhogy beletörődtem, nem lesz jobb. Ezért a következőt csinálom:15-20 percig hagyom cicizni, s ha látom, hogy csak nyammog, akkor leveszem a ciciről, s kap cumisüvegből(Aventes 1 lyukas) pótlást. Szopi után meg lefejem mindkét mellem. A lefejt tejet pedig a köv. szopival kapja meg. Így is kb 1,5 óra a szoptatás a fejéssel együtt. És éjjel is ezt csinálom(bár ő csak éjfél és 1 között ébred este, tehát ez 1 alkalom).

Szerintem is állj le minden tejserkentővel, nekem is bevált ez. Hogy nem szedek semmit, így is simán lejön a 2 mellből a 120-200 ml.


Amúgy mekkora a babád?Tudod mennyit kell szopnia kb?

A testsúlyát oszd el 6-tal, az a napi mennyiség.


Másik tanács(nekem ez is bevált): Próbálj rendszert vinni az életébe: pl legyen meg a napi 5-6 étkezáés körülbelüli ideje. Lehetőleg mindig kb azonos időben vidd ki de és du szellőzni és fürdetni is kb ugyanakkor fürdesd minden nap. Nekünk így a napunk:evés hajnal 1, fél7, fél12, du2, dufél7. Napközben min. 1szer 1órát kint vagyunk az udvaron.Ott mindig alszik.


Remélem, tudtam valamennyit segíteni.

De összességében én is atzt tudom tanácsolni, hogy ne add fel, és ne stresszelj!!!Ha véletlenül nem fog összejönni a szoptatás, akkor tápszeres lesz. Mi van abból?Hány ember nőtt fel azon és kutya bajuk. Én már így fogom fel.

Nekünk mindenesetre a szopi+pótlás módszer bejött. Így is fárasztó ahhoz képest, hogy más max fél óra alatt megeteteti a babáját, de amíg erőpm van hozzá, s van tejem, addig csinálom.


Ja, azt még elfelejtettem, hogy nálunk még tetőzi a gondokat, hogy csak a jobb ciciből hajlandó szopni...:-(


FEL A FEJJEL!!!

2009. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Húúú kedves utolsó köszike szépen a választ! rendes vagy, és a tanácsokat is köszi. 4400 g körül van most. Ahogy én számoltam egy alkalommal olyan 85 g-ot kellene egyen, na olyan 50-60 at eszik... kevés. Most tegnaptól mérem, h mennyit eszik.
2009. nov. 4. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!