Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » More Milk az tabletta? Homeopá...

More Milk az tabletta? Homeopátiás vagy sem? 4,5 hónaposan most kezdett el csökkenni a tejem mennyisége. Most új dolgokat szeretnék kipróbálni, hátha hatással lesz a cicikre.

Figyelt kérdés
A homeós dolgokat (urtica, ricinus) már próbáltam, a teákat (lakotherb, mecsek, herbalakt. , kecskeruta, ánizs. ) már ittam. Tudtok még ezen kívül újabb módszereket?
2009. nov. 2. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 5 hónapos korábban megvettem More Milk-et, semmit sem használt, cak drága volt.

Azóta is szoptatok majdnem 9 hónapos a lányom, Laktoherb teát iszom, de csak megszokásból, mást nem szedk.

2009. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

majdnem 8

előző

2009. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Igen, a gyakori, pontosabban igény szerinti szoptatás. Ez az alap, a többi praktika csak kiegészítés.

Rengeteget olvashatsz itt a fórumon táplálkozási tippekről, mit egyél és mit ne, mennyi folyadékot és mit igyál stb.

Plusz: sokszor leíródik, mindenki tudja elméletben, de a gondok idején viszonylag nehéz alkalmazni: a nyugalom. Ha el tudod hinni, hogy sikeresen szoptatsz, megadod a babádnak, amire szüksége van, képes vagy elég tejet termelni, akkor nagyot léptél előre. A tejtermelés (is) hormonalapon működik és a megszokottnál nagyobb/gyakrabb stressz általában negatív hatással van a legtöbb hormon működésére (kivételek pl. a stresszhormonok). A 22-es csapdájának tűnhet, de ahhoz, hogy sikeresebben szoptassunk, nyugodtabbnak kellene lennünk, még akkor is, ha épp tényleg van miért aggódni.

Nálunk is akkor kezdett el látványosan javulni a szoptatási helyzet, amikor úgy döntöttem, hogy innentől már tényleg csak a lányomra figyelek és a természetadta lehetőségeimhez mérten fogom őt szoptatni, nyugodtan, nem parázva, mert képes vagyok rá. Ez meglehetősen későn, 11 hónaposan történt, 9 hónapja. :)

2009. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszotokat. De sajnos nálunk az a helyzet, hogy 1hónapja nem szopizik és fejem neki a tejcit. Már a kórházból úgy mentünk haza, hogy minden etetésnél ott volt a pótlás. Az első 2hónapban tápszer volt az, de utána (3hónapja) már az is anyatej szerencsére.
2009. nov. 3. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!