Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi történik a kórházban?

Mi történik a kórházban?

Figyelt kérdés

Ha az anya nem akar szoptatni?

Tápszert kap a gyerek, vagy mi? (cukros víz?)

Próbálkoznak az anyánál?

Előre leszögezem én szoptatok csak kíváncsi vagyok, hogy 1 évvel ezelöt jól csináltam e.


2009. nov. 4. 08:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%

Adnak neki vagy tápszert, vagy lefejt anyatejet másik anyukától.

Próbálják az anyukát megtanitani szoptatni, meg az elönyeit elmesélni, de ha nem akar, kényszeriteni nem tudják.

Cukros vizet nem adnak semmiképp se - nem is tudom, hogy honnan veszed.

2009. nov. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
CSAK hallotam hogy régen adtak.
2009. nov. 4. 08:37
 3/21 anonim ***** válasza:
másik anyukától csak úgy nem kapnak anyatejet (ahhoz előtte több vizsgálat is kellene). viszont nálunk a kórházban cukros vizet kaptak amíg nem indult be a tej, tápszert csak éjszakára (de ha szólt az anya, hogy éjjel se adjanak neki, akkor állítólag nem kapott - ezt azonban nem lehet ellenőrizni, a csecsemős nővérek éjjel tán csak nem hagyják ordítani a piciket)
2009. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
6%
van olyan anya, aki nem akar szoptatni?? (előző voltam, most gondolok bele...)
2009. nov. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

Más anya tejét semmiképpen nem kaphatja, tápszert kap. A cukros víz pedig bevett gyakorlat elég sok kórházban folyadékpótlásra míg anyának be nem indul a teje.

De természetesen kórháza válogatja, hogy mi tesznek. Egyes helyeken annyira "bababarát" a hozzáállás, hogy akkor sem kap pótlást a baba, ha anya kéri. Két barátnőm is úgy járt, hogy kiszáradás közelben volt a babájuk, mert nem volt tejük és hiába kérték, hogy adjanak pótlást, csak anyát gyötörték, hogy legyen teje.

2009. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát én ismerek pár olyan embert az bnőim közül akik nem szoptatnak. Bár ők vittek tápit magukkal.
2009. nov. 4. 09:05
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor elmesélem nektek a nyíregyházi élményemet! Másfél hete szültem, és a kórházban egyáltalán nem indult meg a tejem. Próbáltam szegény manót szoptatni, de sajnos nem volt mit szopnia. A "bababarát" kórház egy kis cukros vizet engedélyezett neki. Két nap után, amikor a gyerekemnek már elvesztette a súlya 10%-át, és sírtam a csecsemősöknek, hogy adjanak neki tápszert, adtak neki egy kicsit, feltéve, ha nem mondom el senkinek! (ugyanis nem adhatnak)És még jól le is toltak, hogy miért nem szoptatom a gyereket. A harmadik napon külön gyerekorvosi engedéllyel kaphatott a baba tápszert!

Szóval igenis létezik még 2009-ben a cukros víz, és az is, hogy nem adnak tápszert a gyereknek napokig, ha nincs tej!

2009. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is bababarát kórházban szültem, csak szoptatni lehetett, császáros voltam, alig volt pár csepp tejem, sírt a baba, sírtam én is, kértem a nővéreket, meg a gyerekorvost hogy adjanak neki valamit, azt mondták sajnálják nem lehet.

Nem értem a kérdésedben, hogy mi az hogy "1 évvel ezelőtt jól csináltam -e"

2009. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
És ha valakinek nem lesz teje, akkor a babáját hagyják éhenhalni, mert bababarát kórház nem adhat semmit a babának a saját anyukája tején kívül???
2009. nov. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Attól hogy egy kórház baba barát az jó, de az észerűségnél kéne maradniuk.
2009. nov. 5. 06:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!