Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi történik a kórházban?

Mi történik a kórházban?

Figyelt kérdés

Ha az anya nem akar szoptatni?

Tápszert kap a gyerek, vagy mi? (cukros víz?)

Próbálkoznak az anyánál?

Előre leszögezem én szoptatok csak kíváncsi vagyok, hogy 1 évvel ezelöt jól csináltam e.


2009. nov. 4. 08:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Mikor szültem volt egy anyuka, neki sebesre szívta az üres cicit a babája, na neki adtak egy csepp tápszert, meg valami bűnrossz teát. És azt mondták szegény nőnek, hogy igenis, fejje, a majdnem vérző mellből:(

Az én babám meg nem tudott szopizni, letapadt a nyelvecskéje, és csak a második nap vette észre egy csecsemős, hogy lehet ez a gond, addig az istenért sem tudtam megszoptatni, szegény meg üvöltött, és csak teát kaphatott! ahogy nyammogott a cicin, jött a tej, majdnem leszakadtak a mellei, segítség, ááá, megtekerték a bimbót, Ó jön ebből, hajrá...

Egy másik lányka 24óra vajudás+kitolás után került a szobánkba, a szülész üvöltött a csecsemőssel, hogy neki az a dolga, lássa el a babát, amíg az anyuka nem képes rá, takarodjon a gyerekkel, és etesse meg rendesen, mondanom sem kell szegény lány majd egy napig teljesen kába volt, szédelgett, azt sem tudta hol van, mi van vele, erre hozták azt a csepp kisembert, hogy na hajrá szoptasd.

2009. dec. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%

Iszonyú történetek... Még 9 éve a nővérem babája is cukros vzet kapott éjjel, hiába volt egy szobában vele napközben, és szegény nővérkém a mosdóba öntögethette ki a tejcsit... ami pedig, különösen az első két napi - aranyat ér!!!! Én amíg nem jártam előkészítőre nem tudtam, hogy vagy 2-3 nap, míg a tej nagyja bejön, és addig a kolosztrum termelődik, ami az immurendszernek lényeges, védettséget ad. És úgyis, hogy tudtam róla, ijesztő volt, mikor az első két nap nem tudtam, jön-e valami, jól szoptatok-e, jól rámkapcsolódik-e a baba.. a férjem meg ijesztgetett, hogy nincs tejem... Pedig olyankor jön a kolosztrum, csak kevés, és nem csöpög, a baba meg fáradt, és amúgy is keveset eszik... De pl. akit sokk ért, vért vesztett, stb. (pl mert császáros volt), annak van, hogy lezár a szervezete, és arra koncentrál, hogy ő meggyógyuljon.

Én Angliában szültem, és ugyan megragadták a babát és a cicit és nyomták össze, de azért segítettek is, és nem akartak addig hazaengedni, míg nem tudtam biztosan szoptatni, vagy legalább nagyjából (itt akár 8 óra után is elengednek).

De itt az előző generáció még főleg tápszeren nőtt fel, és az utcában is szült most valaki, aki meg sem próbálta a szoptatást, mert undorítónak tartja, azt hiszem, meg a tápszerrel a párja is etethet éjjel. Persze még akik elkezdik, 7o%-uk abahagyja 6 héten belül... De már itt is kezdik tudni, milyen fontos az anyatej.

A kérdésre válaszolva, itt pl. tápszereznek, ha nincs tejci, ha jól tudom. Szerencsések vagyunk, akiknek megy, mert ennél jobb dolog nincs a babának, ha van :)

2009. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%
Az első oldarlól a 13.40-es vagyok. Az előbb nem írtam le az egész történetet, most leírom. Miután éhezett a baba, először a nővéreket kértem, hogy adjanak neki valamit, azt mondták ők nem, mert nem lehet, ha gondolom beszéljek a gyerkorvossal. Beszéltem, ő is azt mmondta nem lehet, na erre nálam elszakadt a cérna, és azt merészeltem mondani, hogy akkor mi innen elmegyünk. (mármint a kórházból) Erre az volt a válasz, hogy akkor hívják a gyámügyet :( Tudtam én az eszemmel, hogy akkor ott erre mit kellett volna mondanom (jogász vagyok, tisztában voltam a betegjogokkal, és azzal is ha az anya kéri, adhatnak neki tápszert) de abban a lelki állapotban meg sem tudtam szólalni, csak sírtam, sírtam....
2009. dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
A mi kórházunkban szerencsére nem volt gond, amíg be nem indult a tejem, addig ehetett a gyerek tápszert, az első két nap nem kért, csak nyammogott a kolosztrumon, de a második nap este fennhangon követelt kaját, de nekem még nem volt mit adni:( A csecsemősök elvitték, adtak neki tápszert, és aludt egész éjjel. Volt cukros víz is, odaadták nekünk cumisüvegben, és ha kellett, akkor mi adtunk a gyereknek (az enyém nem kért). Mondjuk itt a gond az volt, hogy ha nem kérdeztem, akkor senki nem mondott semmit, és nem mindig tudtam, mit is kéne kérdeznem.
2009. dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én a Sote-n szültem és ott az első nap csak cukros vizet kaphat+szopizhat. Később adnak tápszert ha ne indul be a tejecske!

2009. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én Bp-en a Szent Istvánban szültem 6 hónapja és ott anyatejet adtak a babáknak (az enyém is kapott), ha az anyának nem volt elég. A anyatejet pedig a Heim Pál Gyerekkórház anyatejes elosztó részlegéből szállították a Szent Istvánba hetente több alkalommal (előre meghatározott mennyiséget). Ezt onnan tudom, hogy rá is kérdeztem.
2009. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy konkrétan ha nem akar anya szoptatni mit tesznek nem tudom....

Én azért mentem a csecsemősökhöz, mert a második nap sokat bukott a babám, és nem tudtam, hogy etessem, vagy ne. Akkor mondták hogy ha akarom, adnak neki tápszert, de nem akartam, csak érdeklődte, hogy mit tegyek.

Szóval gondolom, hogy adnának neki tápot, éhen nem hagynák halni azért.) Bár lehet ösztökélnének legalább a fejésre...

2009. dec. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Elso valaszolonak. Amikor szultem a lanyomat, (20 hos), a mellettem levo agyon 1 csaszaros kismami fekudt, 3 napig nem indult be a teje, es 2 napig cukros vizet kapott a baba a MAV-ba.
2009. dec. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A gyulai korhazba van tejkonyha mellszivoval. Azok az anyukak akiknek sok teje van lefejik, a csecsmosok beteszik a sterilezobe, es utana azokkal a tejcsikkel etetik azokat a babakat, akiket nem tudja szopiztatni a mamajuk.
2009. dec. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Lassan 5 hónapja szültem császárral baba-mama barát kórházban. A 3. napon indult meg a tejem, természetesen addig is mellre tettem a babát, segítettek, biztattak, meg mutatták mit hogy kell, de mivel később lövellt be a tej cukros vizet adtak a babámnak pótlásként. Szóval attól, hogy baba barát a kórház még adnak pótlást, nem hagyják éhen a gyereket.
2009. dec. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!