Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem áll készen, hogy csökkents...

Nem áll készen, hogy csökkentsük a szopit?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kislányom. Most próbálok áttérni a napi háromszori szopira. Reggel, délben, este. Úgy gondoltam, h 1 éves korára szeretnék oda eljutni, hogy már csak este szopizzon, aztán onnan majd meglátjuk, de gondoltam, hogy addig is legalább megpróbálom a fokozatosságot betartani. De nap közben is többször rángatja a ruhámat, polon keresztül is szopizni próbál. Vajon én akarom elsietni? Vagy majd megszokja? Igazából, ha rajta múlna úgy óránként iszogatna egy-egy kortyot! De azért is szeretném szépen lassan elhagyni, mert, ha esetleg kistesót szeretnénk, nem ártana még előtte regenerálódnom, sajnos ezt a terhességet is nehéz időszak előzte meg, és a regenerációra idő kell! Vagy hagyjam rá magam? És ha 3 éves koráig is szopizgatna????
2009. nov. 5. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
9 honaposan keves a 3x szopi,hiszen 1 evesen is az anyatej kell legyen a fo taplaleka.5x6x szopi meg jo lenne neki.Hogy meddig akarsz szoptatni,ameddig neked es neki is jo.A 3 eves kor is jo,en eddig szoptattam es nagyon szerettem,mondjon barki barmit, csodalatos kapcsolat alakult ki koztunk,nem volt nyafogos nyugos masok elott soha nem kerte.
2009. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

Szerintem sem áll még készen a lányod, pláne, ha ilyen gyakran és egyértelműen jelentkezik.

Mi 1 évesen 4x szopiztunk. 15 hósan próbáltam meg először elhagyni a délutáni szopit, mert addigra pont kettévágta a délutáni napirendet. Nem működött a dolog, úgyhogy inkább átszerveztem az esti sétát. 18 hónaposan, többedik nekifutásra értük el, hogy már gond nélkül megvoltunk a délutáni szopi nélkül, helyette bevezettem a bocitejet ivást, ami nagyon bejön. Mostanra viszont, hogy már nem megyünk minden délután sétálni az ősz/tél miatt, hiányzik is az elhagyott szopi..

Szóval szerintem sem kell elsietni semmit. Próbáld ki, amit kigondoltál (egy-egy kis változást és csak lassan), de ha pár nap után sem kapható rá a lányod, akkor hagyd még, nem kész rá.

2009. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok! Az az igazság, hogy olyan hülyén alakult, hogy a négy szopi úgy oszlott meg, hogy reggel, délelőtt, ebéd után, és este. Ennek így értelme nem sok volt. Így a délelőttit kihagytam. Érdekes, hogy e nélkül is simán elalszik, tehát ekkor nem hiányzik neki, de valóban ebben a gány időben, mikor többször kimarad a délutáni séta, inkább akkor szokott támadni! (és bevallom, többször ellágyulok). Ez így nem lesz egy egyszerű menet! Próbálok rá, és az ösztöneimre hagyatkozni, de azt sem szeretném, ha az orromnál fogva vezetne. Minden elismerésem, aki három évig szoptat, de én nem tervezném!

Köszönöm szépen még egyszer!

2009. nov. 6. 17:04
 4/6 anonim ***** válasza:
En sem terveztem a 3 ev szopit igy alakult.Elso voltam.
2009. nov. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez általában így szokott lenni.... Pont ma beszélgettünk egy barátnőmmel, aki 15-20 évvel ezelőtt védőnőként kezdett, e témában, és másban is, hogy mennyi olyan eset van, hogy az ember elképzel valamit, aztán nem úgy történik, csak sodródsz az eseményekkel, és utólag visszanézve olyan "dolgot művelsz", amit azelőtt nem is gondoltál volna magadról. Hát igen, ember tervez, Isten végez!

Majd meglátjuk, de biztos, hogy az is benne van, hogy egy idő után már egyre nehezebb leszoktatni. Nem? Mert utána már tényleg nekem kell leválasztani, annyira szokásává válik. Nálatok hogy volt?

2009. nov. 6. 18:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Az igazsag nalunk ugy alakult hogy az elsot 27 hoig szoptattam.Mivel terhes lettem el kellett valasztani,bizonyos problemak miatt.Ekkor mar csak 2x szopizott minden siras nelkul sikerult elvalasztani.Sokat bujtunk ossze es meseltem helyette.A masodikat szoptattam 3 evig de ekkor mar csak 1x.Egyik este megbeszeltuk hogy nincs tobb szopi,ennyi volt.A harmadikat meg szoptatom o 2o honapos,kb.napi 5x.Van olyan idoszak amikor nagyon ragaszkodnak a szopihoz de ez valtozik es elmulik.Tapasztalatom szerint turelmesnek kell lenni az elvalasztast illetoen.Ha egszsegesen fejlodik a baba onmagat valasztja el.Csodalatos dolog hosszan szoptatni,csodalatos kapcsolat alakul ki koztunk.Persze vannak a szoptatasnak melypontjai amikor abba akarom hagy ni mert mar unom.De ez elmulik.Roviden ennyit.Itt olvasgass:www.lll.hu
2009. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!