Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a szoptatós anya beadatja...

Ha a szoptatós anya beadatja magának a H1N1 elleni oltást, az védi a kisbabáját is?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk a szoptatós anyáknak nem adják be!

Egyébként meg sok orvossal dolgozom együtt,és szerintük is felesleges, ugyanis a H1N1 egy végtelenül gyenge vírus, a veszélye csupán abban rejlik, hogy nagyon gyorsan mutálódik és mire az oltás kész és megkapod, addigra rég nem használ a vírusnak. Egy megfelelően felkészített immunrendszer pedig vagy észre sem veszi, vagy semmivel nem küzdi le nehezebben, mint a "sima" influenzát.

Az oltóanyag viszont jó pénz, és mivel a halálesetek a médiában nem használtak a fogyasztásnak, elővették az ukránokat, most meg riogatnak, hogy kevés az oltóanyag. Állati jó a marketingesük...

2009. nov. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy lehet végtelenül gyenge vírus, ha ennyi halálesetet okozott? Jó, elméletileg tudom, hogy a szövődményeiben haltak meg, ráadásul az amúgy is súlyos betegségben szenvedők, de akkor is! Az első gyereknél, amikor szoptattam a "rendes" influenzával beolthattam magam (ez 4 ill. 5 éve volt), de most a gyerkorvos, és a felnőtt orvaos sem ajánlotta. Azzal indokolták, hogy nincs még kikisérletezve!! Így én sem merem beoltatni magam, csak nem tudom, hogy most melyikkel ártok többet magunknak. Ha kiteszem magam az élő vírusnak, vagy ha beadatom magamnak a leölt vírust?
2009. nov. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tegnap adattam be magamnak az oltást, a gyerekorvos és a háziorvosom is ajánlotta. 4 és fél hónapja szoptatok, és sokat gondolkoztam, kérdeztem a kismama ismerőseimet is.

A baba csak az ellenanyagot kapja meg az anyatejen keresztül, mást nem, ui. ez egy m egölt vírus, úgyhogy baj nem lehet belőle.

2009. nov. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolót szeretném megkérni arra, hogy pár nap múlva legyen kedves írja le, mondjuk ugyanennél a kérdésnél, hogy hogyan érezte magát, és a baba is hogy van!! Én is nagyon gondolkozom, hogy be kéne adatni, csak annyi az ellenező, hogy teljesen elbizonytalanítottak!

Az előtted lévő vagyok!

Előre is köszi a segítségedet!!!

Remélem minden rendben lesz veletek!!!!!

2009. nov. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

Érdekes módon én inkább magam miatt aggódom (már amennyire), mert a szoptató anya a szoptatás miatt kvázi jobban ki van téve a betegségeknek, mint az anyetejen át bizonyos fokú védettséget élvező baba.

Én az év eleji téli influt kaptam be sikeresen, rókakomástul, ágytálastul, ügyeletes orvosostul. A családban engem vert le a legjobban - akkor 1 éves lányomon fél nap alatt átsuhant némi nyüszivel és nem-evéssel, pedig ő is velem volt a vírusgócban. Én akkor azt tanultam, hogy első körben picit inkább magamat féltsem..

Ettől függetlenül én sem tudom, hogy kell-e H1N1-oltás. Kicsit olyan már ez, mint amikor túl gyakran kiáltanak farkast... vajon tényleg van vagy sem?!

2009. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

9:28-as vagyok.

csütörtökön oltattam be magam. semmiféle mellékhatást nem tapasztaltam, csak egy kis izomlázat az oltás körül. a babámnak semmi baja (folyamatosan kapja az ellenanyagot, amit az én szervezetem termel) 4 és fél hónapja szoptatok

2009. nov. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem is elbizonytalanítottak az itt leírt válaszok tegnap, miután elolvastam (nem csak erre a kérdésre, hanem az összes többi ezzel kapcsolatos válasz....).

De én végülis ma beadattam. Pont ma voltunk dokinál és előtte a védőnéninél, és mindkettő ajánlotta. Kicsit izomláz szerű fájdalmat érzek. 6 hós baba anyukája

2009. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!