Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sz@r anya vagyok, ha abbahagyo...

Sz@r anya vagyok, ha abbahagyom a szoptatást?

Figyelt kérdés
Kislányom megharapta a cicimet, rettentően fáj, lett rajta egy nagy seb, hiába kenegetem, nem gyógyul, kihagytam pár napot csak fejtem, de nagyon fájt a cicim, visszaálltunk a szopira. De msotmár katasztrófa a helyzet, napközben 3szor szopik,az nem is vészes, de éjjelente ismét kel 2-3 alkalommal és csak cicin alszik vissza, alig eszik,csak rágcsikálja. Nagyon szeretném még szoptatni, de már ki vagyok. adnátok valami tanácsot!!!!10 hónapos kisbaba fáradt és kétségbeesett anyukája
2011. szept. 8. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot nem tudok adni, de biztos ír majd valaki valami okosat, hogy hogyan folytasd.


Én annyit tudok, hogy biztos, hogy nem vagy szar anya, ha mégis abbahagyjátok a szopit.

Jó, hogy eddig is kitartottál!

S ne érezd magad rossznak!

2011. szept. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Ha szeretnél még szoptatni, akkor mindenképpen keress meg egy szoptatási tanácsadót, és ne hagyatkozz laikusok véleményére. Itt vannak elérhetőségek, tapasztalt szakemberek segítenek - én is innen kaptam óriási segítséget:

[link]

2. babás 20 hkm

2011. szept. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Miért lennél szar anya??? 10 hónapig szoptattad, gondolom már hozzátápláltok. Ha fáj akkor hagyd abba. Senkinek sem jo az ha te már előre félsz a szoptatásoktól, mert tudod, hogy fájni fog.

Az én lányom 5 és fél hónapos volt amikor ugy döntött, hogy ő befejezte... pedig volt tejem, de neki már uncsi volt a szopizás... fejtem majd 7 hónaposan amikor láttam, hogy szépen eszik minden mást abbahagytam és nem érzem szar anyának magam azért, mert nem kinoztam tovább magam. Ő már szépen evett én meg megnyugodtam.

Tanácsolom, hogy ha fájdalommal jár akkor szép lassan hagyd abba és ő is hozzá fog szokni az uj helyzethez.

Egyébként éjszaka, ha esetleg cumit kapna az nem lenne elég? vagy inkább a közelséged kell neki? Csak mert lehet, hogy ha éjszaka tudna pihenni a cicid akkor hamarabb meggyógyulna és folytathatnád is akár.

2011. szept. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Én sem tudok tanácsot adni. De azt tudom, hogy 10 hónapig szoptattad, az remek eredmény! Bár nem gondolom, hogy ettől függne, hogy milyen anya valaki.

Én pl sokkal tovább nem is szeretném szoptatni!

2011. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%

És mit fogsz csinálni? Attól ő meg nem fog leszokni és aludni éjjel, mert nem szoptatod.

Én előbb rájönnék mi az oka az éjjeli 3-szori kelésnek, kiváltanám a napi 3 szopizást.

De így, szerintem még jobban bajban leszel, mert a gyerek kelni fog, egyszer szopiztatsz, aztán mégsem-teljességgel összezavarod. Vagy újra elkezdeni sokkal nehezebb, mint abbahagyni.

Ha meg amikor nem szoptattad, nem kelt fel, meg volt nélküle, minek kezdted újra? Lehet persze azért kel, mert a pár nap után, örül, hogy visszakapta-mondjuk ez butaság volt, ha már pár napig megvolt nélküle.

2011. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

Az egyik fiam (ikrek közül) nekem is véresre harapta egyszer, nagyon fájt. Nem kentem, összeszorított foggal szoptattam, jó darabig fájt de elmúlt (nem hetekig, ha ez megnyugtat kicsit). Azóta nem haraptak meg úgy, csak "játékból", és azóta is szopiznak, 13 hósak lesznek mindjárt.

És kelnek éjjel nekem is sajnos, már csak 5-6 alkalommal fejenként, de már úgy megszoktam, hogy múltkor összesen 4szer keltek, én meg úgy mászkáltam egész nap, mint egy holdkóros, mint aki túlaludta magát.

2011. szept. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

Az ismét 2-3 alkalmat úgy értettem,hogy eddig egyszer kelt, de pár napja többször, valószinű jön a foga, sőt biztos....A 3 szopi, reggel délután és fürdés után van, nem igazán szeretném abbahagyni,csakhogy a sebhez,ami a mellbimbóm mellett van, mindig hozzá ér a foga,és mihelyst gyógyul kicsit,jön a szopizási idő,és megint szétnyílik,és fáj, és ez már lassan két hete tart:(:(:(

2011. szept. 8. 14:21
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én lányom 10,5 hónapos, most hagytam abba a szoptatást, nem tartom ettől magamat szaranyának.

Én más okokból mint te.


Szépen lassan elválasztottam, először az éjjeli szopikat vettem el, aztán a nappalit, aztán reggel, aztán este. Másfél hónapos folyamat volt, közben persze sok ölelés sok bújás és tápszer. Nem sírt, nagyon jól működött ez az egész.

2011. szept. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor szopiztasd ha mindkettotoknek jo. Ez egy olyan dolog, hogy neked is jo kell legyen nemcsak a babanak. Ha kinszenvedes akkor nyugodtan hagyd abba. Ettol meg nem leszel sz@r anya.
2011. szept. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Vegyél aloe firstet,1 nap alatt begyógyul a seb,és szoptathatsz nyugodtan.
2011. szept. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!