Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom hogy laktatja a...

Honnan tudom hogy laktatja a tejem?

Figyelt kérdés
Segitségeket kérnék hogy honnan tudhatom hogy laktatja a tejem mert amikor végez a zsopival bealszik csak rá 30 percre megint szopja az öklét és keresi a cicit.a védönöm aztmondta hogy elégedjek meg azzal hogy szépen gyarapszik 320grammal jöttünk haza a korházbol 3 hete és most 3715gramm.sztetek se aggodjak?
2009. nov. 6. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se aggódj!
2009. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne aggódj,nagyon szépen gyarapodik.
2009. nov. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na meg elég laktató neki a tejed, akkor gyerek ordit! Igy biztos hogy nincs semmi gond.
2009. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj egyáltalán. Ha nem sír a szopi után, akkor jóllakott. 30 perc múlva nem biztos, hogy szopizni akar, hanem csak cumizni/cicizni. Az öklöcskéje is e célt szolgálja. Ha éhes, akkor a kezecskéjét nem csak szopogatja, nyalogatja, hanem szívja rendesen. Hallod, ahogy szívja és nyel hozzá.
2009. nov. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

Ha hosszú távon gondolkodsz a szoptatásban, akkor cumizás céljából is mellre teheted a babádat. Sokan vannak ellene (és itt jöhetne megannyi indok), de nagyon sok értelme van, amit én magam is tapasztaltam.

Ha az ökölszopás helyett pl. játszócumit adsz neki, hogy azzal elégítse ki a szopási igényét, az is egy lehetőség, de sok "veszélye" van és nehezíti a hosszú távú szoptatást. Erre pedig itt a fórumon is sok példát láthatsz.

2009. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fiam cumizott és 21 hónapig szopott.

Lányom 8 hónapos, cumizik, amellett abszolút ciczik, még éjjel is.

2009. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Előzőnek: az én lányom 20 hónapos és ő is kéri a cumit, amikor alváshoz készülünk. De a pár perces előkészület után odaadja és szopival alszik el.

A cumi nem zárja ki a szoptatást, de az utóbbi mindenképp sokkal jobb. Minél korábban/gyorsabban szokja meg egy baba a cumit, annál nagyobb az esélye, hogy korábban fog elválasztódni. Nem egyirányú következmény, de a kockázat fennáll.

2009. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!