Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós Kismamák! Ti mit...

Szoptatós Kismamák! Ti mit tennétek? Bővebben: lent

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz helyzetbe kerültem. 7 hónapossak az ikreim, kb. másfél hónapja vagyok beteg, elkaptam egy csúnya vírust, ami tüszős mandulagyulladással, torokfájdalommal, rossz közérzettel, fejfájással jár, ráadásul súlyos szövödményei is lehetnek.Ma voltam gégészeten és a bakterologiai vizsgálat pozítív lett. Sajnos a doktor nem tud semmilyen antibiotikumot felírni, mert még intenzíven szoptatok ( napi 5x), persze mellette eszegetnek a gyerkőcök gyümölcsöket, zöldségeket, de még nem akarom őket ilyen gyorsan elválasztani.A kezelésemet úgy lehetne megoldani, hogy befejezem a szoptatást és áttérünk a tápszerre. Ezt pedig nem akarom...Ki mit tenne ebben a helyzetben?
2009. nov. 6. 17:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a tápszert választanám és fejnék a betegség ideje alatt, hogy ne apadjon el a tejcsi. Ha már meggyógyultál és kiürült a gyógyszer is a szervezetedből újra szoptathatsz. Van esetleg fagyasztóban lefejt tejed? Ha van elég tápszer helyett azt is adhatsz a babóknak. Biztos, hogy nagyon ki vagy amiatt, hogy nem szoptathatsz, átérzem a helyzeted én bele őrülnék ha nem szoptathatnám a babámat, de sajnos ezzel meg kell barátkozni. Nem egy gyerek nőtt már fel tápszeren és teljesen egészségesek. Gondold át mielőtt döntesz, de szerintem ne kockáztasd az egészséged ha valóban úgy van ahogy írtad, hogy súlyos szövődményekkel is járhat a betegség.

Jobbulást neked!

2009. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotukum szedéese nem zárja kia szoptatást!

Én szülés utén vénásan kaptam (augmentint) és a lányom 5 hónapos korában is szedtem (amoxicilint). Mind a kétszer szoptattam tovább, sőt azóta is, 8 hónapos a lányom.

Gyerekorvost kérdezz, ne háziorvost.

Amikor másodszor szedtem, nekem az ühygeleten azt mondták, hogy ne szoptassak, aztán felhívtam a gyerekorvosi ügyeletet és ott mondták, hogy nyugodtan.

2009. nov. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nehez kerdes...En a helyedben elvalasztanam oket mivel mar ugyis megkezdted a hozzataplalast es az is nagy dolog hogy mostanaig szpotattad oket,de vigyaznod kell a sajat egeszsegedre ,mert sulyosbodhat a betegseg es korhazba kerulhetsz amit gondolom nem szeretnel.Probalkozz a fejessel es hatha nem apad el a tejed az antibiotikumos kezeles miatt.
2009. nov. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

[link]

második

Ne hagyd abba a szoptatást!

2009. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.Az első válaszolónak: nincs lefejt tejcsim, mert pont annyit esznek amennyit "termelek" nekik. A fül-orr gégész szerint csak penicillin tartalmú gyógyszert adhatna erre, arra pedig a baktérium immunis.Szerintem az lesz, hogy jövöhéten megkérdezem a gyerekorvost, hogy mit javasol.Talán tud valami jó megoldást erre.
2009. nov. 6. 17:40
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Természetes áttérnék a tápszerre. Mivel nem akarom magam kinyúvasztani. De ha te bírod akkor mi a kérdés? Más lehetőség nagyon nincs.
2009. nov. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen gyerekorvot-akár többet is kérdezz meg.
2009. nov. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
utolsó előttinek: Te aztán igazi jó fej vagy:-((
2009. nov. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A kinyúvasztást a betegségre értettem. És magamra gondoltam, mivel sosem kezeltettem magam amikor megfáztam és hasonlók, és ennek nagy baj lett a vége. Szerintem 7 hónaposan már elég nagyon hogy ne legyen muszáj szopni. De ez csak egy vélemény.
2009. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 8 hónapos, naponta egyszer eszik bébikaját, mellet leginkább szopik.

És szeretném ha legalább másfél éves koráig cicizne. A bátyja 21 hónapig szopott.

Szerintem van köztes megoldás, hogy a babák is szophassanak és az anyuka is meggyógyuljon és nem kelljen őket elválaszatni.

2009. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!