Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit egyek hogy jó zsíros...

Mit egyek hogy jó zsíros legyen az anyatejem?

Figyelt kérdés
2013. szept. 29. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom mért akarod hogy jó zsíros legyen!? ha túl zsíros olyan hasfájása lesz a picidnek hogy csak nézhetsz! és vizezheted fel! szomszédasszonynak szegénynek ez volt ! görcsölt a pici rendesen míg ki nem derült hogy túl zsíros az anyateje...

nekem túl híg volt, de nem érdekelt!

2013. szept. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igen tudod ezt befolyásolni,olyan amilyen.Szoptass annyiszor ahányszor a baba kéri és akkor rengeteg tejed lesz és szép, jól táplált kisbabád!Sok sikert!
2013. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
édesanyám kérdezi mindig elég zsíros a tejem, mondtam zsíros igen de azért nem olyan durván . Azt mondta akkor jó az anyatej akkor jó tápláló ha minél zsírosabb.
2013. szept. 29. 14:49
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó :)


Olyan gyakran teszem rá ahogy ő kéri :).

2013. szept. 29. 14:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így jó...és egy anyatej minek legyen nagyon zsíros? Szóval nyugi!:)
2013. szept. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Én megfigyeltem, ha sok kenyeret, péksütit, laktató kaját eszem, burgonya rizs tészta hússal, desszertek, akkor zsírosabb a tejem, mintha csak salátát eszek hússal, és nem eszem kenyere.

Lefejem a felesleges tejet, és mikor elteszem a hűtőbe, akkor látszik mennyi zsír van benne, mekkora zsír réteg kész a tetején.

Ha light-os kaját eszem 1-2 mm, ha töményebb laktatót, akkor 5-6 mm.

2013. szept. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaj, az édesanyák...(ők is ezt hallották a nagymamától).

Az anyatej minősége mindig jó a saját szoptatott babádnak, kivéve súlyos éhezés esetén. (persze dohányzást, alkoholt,stb más téma)


Kétszer 15 hónapig adtam le anyatejet, többször láttam más anyukák tejét, voltak színbeli eltérések, ami a zsírosságtól is függ. Mondták is , hogy az enyém a szokásosnál zsírosabb, nem is adják tisztán oda egy-egy babának, csak vegyítve. Amikor háztól vitte el egy anyuka, aki több anyukától hordta, mondta is, hogy az enyémből kevesebbet ad, mert nem tud annyit megenni belőle a babája, mint más tejéből. Volt időszak , mikor próbáltam fogyózni és kevesebb szénhidrátot ettem, de a tejem ugyanolyan maradt. Szerintem ez adottság kérdése.

2013. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tejed a baba igenyeihez igazodik.Mas a tejed amikor 1 hetes a babad es mas amikor 6 honapos.Jol ki van ez talalva ne aggodj.

Az elso tej(amit elsora szopik ki a baba )higabb ez oltja a szomjat,a hatso tej surubb ez laktatobb a babanak.

2013. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Semmit. Ha te tömény zsírt ennél, akkor se lenne zsírosabb a tejed. Ez nem berakom-kijön alapon működik. :) Közben a te tested megszűri, feldolgozza, átalakítja a tápanyagokat, amikből mindig annyi jut a babádnak, amennyire szüksége van.

Inkább arra figyelj oda, hogy a babád alaposan kiürítse az adott melledet! A szoptatás közben emelkedik a tej zsírtartalma és a vége felé ürül a laktató rész. Ha ehhez is rendesen hozzá jut a pici, akkor a saját optimális tempójában fog fejlődni.


(Nahát olyat még nem hallottam, hogy a zsíros tejtől fájna a has. Pedig pont fordítva van: ha túl sok híg elsőtejet eszik a baba, attól tényleg lehet ilyen gond, mert nem tudja megemészteni a túl sok tejcukrot. - De alapból szerintem senkinek nem csak híg vagy csak zsíros a teje, mert változik az összetétele.)

2013. szept. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!