Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 17en szültem meg császárral a...

Palacsinta1992 kérdése:

17en szültem meg császárral a kisfiamat. Normális, hogy már nincs is tejem?

Figyelt kérdés
A baba indította meg a kórházba a tejem, mire hazaengedtek tiszta véres és sebes volt, minden egyes szoptatásnak sírás volt a vége, ráaldásul tele volt csomóval a mellem is. Védőnéni mondta, hogy vegyek fejőgépet és míg nem jön helyre a cicim, addig fejjem és úgy adjam. így is tettem, de most oda jutottam, hogy hajnal 5től reggel 8ig szoptattam,már mindketten kimerültünk és semmi nem jön a mellemből.Mit tegyek?

2013. okt. 2. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Ha nincs tejed akkor tápszert kell venni a babának.
2013. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
vettünk neki, de annyira nem szeretném, mert tudod felfújja. de a védőnéni meg lebaszott szó szerint, hogy mért tápszerezem, nem érti, hogy nincs tejem, pedig úgy is táplálkozom , a sok leves, már sört is ittam, minden tanácsot megfogattam és semmi... akkor már nem is lesz tejem?
2013. okt. 2. 20:18
 3/13 anonim ***** válasza:
szoptatás tanácsadó
2013. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Akkor nem is lesz már

A tápszer nem fújja fel a gyereket

2013. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha sebes volt a melled, akkor valószínűleg rossz a technikátok. Akkor add a baba szájába a melled, amikor a baba úgy nyitja a száját, mintha ásítana, így a lehető legnagyobb részt tudja bekapni a bimbóudvarból.

Szoptass igény szerint, akár óránként, mert a gyakori szopizas fogja beindítani a tejtermelést. Amíg nem indul be a tej, addig mindkét mellből etess egy szopi alkalmával. amelyik ciciből utoljára evett, abból adjál neki először a következő szopinál. így a hátsó zsírosabb tejhez is hozzájut. Ha fáj, akkor használj bimbóvédőt. Próbáld fokozatosan csókkenteni a tápszer adagját, mert ha cumiból kap enni tápszert vagy akár anyatejet, akkor nem lesz motiválva a szopást illetően, hiszen könnyebb kiszívni a cumiból. Fontos, hogy a tápszert fokozatosan hagyd el, akkor hamarabb beindul a tej.

A helyedben felvenném a kapcsolatot egy szoptatási tanácsadóval.

Sok sikert!

2013. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Keress fel egy szoptatási tanácsadót, de sürgősen! Valószínűleg rossz technikával szopik a fiad (ezért sebesedett ki). A fejés ebben az esetben nem segít (a fiad sokkal jobb bármilyen fejőgépnél), tényleg minél többet kellene mellen lennie, akár óránként. A legtöbb tej szoptatás KÖZBEN keletkezik, a szopási inger indítja be rendesen a tejtermelődést. De egy szoptatási tanácsadó mindent pontosan elmond majd!
2013. okt. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Még annyi, hogy volt tejed, tehát minden esely megvan rá, hogy lesz is.
2013. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Tudtam, hogy le leszek pontozva. Segíteni szeretnék! Ahhelyett, hogy lepontozgatnátok, inkább segítenétek! A kérdezó szoptatni szeretne, nem tápszert adni! Legalább annyi legyen bennetek, hogy akkor nem válaszoltok a kérdésre, vagy nem pontozgattok le. Ha azt kérdezi, hogy hogyan kell tápszert adni, na akkor legyetek kedvesek nyüzsögni a válaszotokkal!

Kíváncsiságból kérdezem: nem tudtatok szoptatni, vagy tápszergyártó cégnél dolgoztok? Vagy miért zavar benneteket a szoptatás?

2013. okt. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, feltétlenül felkeresek egy szoptatási tanácsadót, a kórházba azt mondták, hogy jól szoptatok, hiszen ott jól is lakott a baba és úgy volt rárakva mintha ásítana, ezért nem értem, a mellem rendbe jött, bimbó védőn is túl vagyok már, ma is ráraktam cicire, hiszen nem akarom, hogy ez teljesen elfelejtődjön, de szopik, és elkezd üvölteni, pont úgy amikor a cumisüvegből elfogy a hami és még éhes.a bimbóvédőn pedig látszik, hogy semmi tej nem jött ki, pedig érzem, hogy jól megszívja a mellem..remélem sikerül valamit összehozni, mert szeretném ha anyatejjel táplálkozna, de eddig csak kudarc és nagyon aggódom:(....Mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 3. 12:32
 10/13 anonim ***** válasza:
Homeopátia? More milk? Karamalz? Ezekre nagyon sokan esküsznek, meg ugye a tejszaporító tea. És minél többször rakd mellre a babát! Ja, és szoptatás előtt masszírozd át a melledet, úgy könnyebben jön.
2013. okt. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!