Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babám van. Szoptatok....

2 hetes babám van. Szoptatok. Mit ehetek ihatok ami termeli az anyatejet? Mit tilos ennem, innom?

Figyelt kérdés

2013. okt. 6. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

A legfontosabb a rengeteg folyadék, ami víz legyen.

Nem ehetsz: hüvelyesek, k- betűs ételek(káposzta, körte, karalábé, kukorica...stb.), őszibarack, kávé, cola, magvak, tejet mértékkel

Ezeken kívül minden ami jól esik. :)

A tejedet az termeli, ha rendszeresen eszel, folyamatosan gondoskodsz a folyadékról és sokat pihensz, főleg az első időkben! Úgy termelődik sok tej, ha sokat pihensz. Most minden más "feladatodat" hagyd a férjedre vagy aki a segítségedre van!!!

2013. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem két és fél éves a kisfiam, és még mindig van tejem, elég sok (tehát úgy gondolom, hiteles forrás vagyok:)

Alkoholmentes sör, sok leves, főleg rántott leves. Én a szénhidrátokból is többet ettem. (kenyér, házilag készített sütemények) Igazából én mindent ettem, és nem vettem észre, hogy bármi is káros lett volna.(nem volt hasfájós a gyerek) Szinte nem is beteg amúgy a kisfiam.

Azt sem vettem észre, hogy menstruáláskor kevesebbet szopizott volna. Amikor úgy észleltem, hogy kevesebb a tej, akkor elektromos mellszívóval szaporítottam. (ez kb. három hónapos korában volt).

2013. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok- persze koffeint tartalmazó ételeket, italokat nem szabad inni.
2013. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xStefix ***** válasza:

MINDENT szabad enni - csak figyeld meg, hogy te és/vagy a babád bírjátok-e!

- Népi bölcsesség, hogy amit terhesen sem kívántál vagy nem bírtál, azzal óvatosabban próbálkozz a szoptatás alatt is (legalábbis eleinte). De próbálni lehet, ha egyébként szeretnéd.

- Ha valamiben nem vagy biztos vagy "félsz" tőle (k-betűsek, déligyümölcsök stb.), akkor abból elsőre csak pár falatot egyél, hogy lásd, lesz-e 24-36 óra alatt reakció.

-- Ha lesz, akkor azt inkább kerüld egy ideig, de később (pár hét-hónap) újra megpróbálhatod. Ahogy a baba nő, idővel egyre jobban fogja tolerálni a táplálékokat.

-- Ha nem lesz mellékhatás, akkor legközelebb bátran egyél többet is. (De az is megeshet, hogy csak egy bizonyos adag felett lesz belőle probléma, úgyhogy inkább ne dőzsölj semmiből.)

-- Nincs tilos étel vagy ital, mert minden baba más. Felesleges dolog csak azért kapásból kizárni valamit, mert xy azt mondta, hogy nem szabad vagy őneki gondot okozott. Pláne, ha te egyébként még kívánnád is. :)

- Ha úgy tűnik, hogy nagyon érzékeny a babád pocakja, sokat kínlódik, érdemes lehet egy ideig táplálkozási naplót vezetni: beleírni mindent, amit eszel-iszol. A "rizikósabb" ételeket, italokat ilyenkor lehetőleg egyesével próbáld, hogy pontosan tudd, ha az okozza a gondot. (Ez a módszer inkább az allergiára veszélyeztetett vagy kólikás babáknál szokott jó lenni.)

- Általánosan jó szabály, hogy a kívánósságodra hagyatkozz; persze azért a józan ész határain belül (pl. ne csokit csokival vagy szusit algával:). Figyeld a tested, hogy mire éhezel, mert akkor az biztosan jót fog tenni neked. Részesítsd előnyben a friss, szezonális árukat, és azokat, amik számodra elérhetőek (itthon kapható, itthon honos alapanyagok), mert a babád ezeket az ízeket, összetevőket már ismeri a pocakon belüli életből.

- Igyekezz azért változatosan étkezni, amennyire lehet és tudsz, nemcsak magad miatt, hanem valahol a babád ízlése miatt is. A tejeden keresztül ugyanis ő is érzi az ízeket és ez később a hozzátáplálásnál még jól jöhet. :)


A tejet pedig a babád fogja megtermelni azzal, hogy szopik. Ha igény szerint és kizárólag szoptatod, akkor jó eséllyel mindig lesz annyi tejed, amennyire szükség van. (Persze léteznek ilyen-olyan tejfakasztónak mondott vagy vélt ételek, italok, de elsősorban a szoptatási gyakorlat a döntő!)

2013. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Alkoholmentes sör helyett ajánlom a sokkal finomabb, édes maláta italt, én nagyon szeretem, rá van írva, hogy szoptatáskor ajánlott, Karamalz a neve, dm, tesco, interspar-ban van.
2013. okt. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Alkoholmentes sör, szoptatós tea, urtica urens 5ch homeopátiás bogyó (pár napig 3x5 db, aztán két hétig 2x5 db, ha jól van tejed, akkor is nyugodtan szedhetsz 1x5 db-ot)

Egyél bőven, sok fehérjét, húst, szénhidrátot. Én zabálok ezerrel, de még igy is fogyok a szoptatás miatt.

Tilos enni a puffasztó ételeket, de nem a tej mennyisége, hanem a baba pocakja miatt.

2013. okt. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pofianyu válasza:

Az anyatejet a baba termeli! Minel gyakrabban szoptatsz, annal tobb tejed lesz! Ha biztos szeretnel lenni a dolgodban, akkor figyeld a kisbabadat es ne korlatozd a szopikat sem idoben sem idotartamban. Nem kell kivarni a harom-ket orakat, es nincs olyan szabaly sem, hogy mennyi a max cicin toltheto ido. Vannak bizonyos etelek italok, amik elviekben segithetnek meg, ezeket marekottem felsoroltak, de ezek nem valtjak ki a rendszeres szoptatast.

Az evessel kapcsolatban pedig, nincs olyan kutatas ami bebizonyitotta volna, hogy vannak olyan etelek, mint pl a k betusek, amiket nem szabad enni. Ahogy mar irtak elottem, egyel amit szeretnel es figyeld a babadat! Ha barmit eszreveszel rajta akkor kell csak elgondolkozni azon, hogy mit ettel vagy ittal. De akkor sem biztos, hogy emiatt faj a pocakja. Figyeld a kakijat, hogy nem zold e stb. Ha igen, akkor sem az van, hogy te nem ettel jot, hanem tul gyorsan csereltel mellett. Na, ez mar mas tema, a lenyeg, hogy egyel, igyal es ebbe meg egy kave is beekfer naponta:-) es szoptass jo sokat!

2013. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Először is semmi nem tilos ha normálisan étkezel és mértékkel, a tejképződést fokozzák a levesek- inni viszont az alkohol mentes ! barna-sör nagyon jó.
2013. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
S még valami ami nagyon fontos ahhoz, hogy legyen elég tejecskéd-- minden szoptatás után finoman de alaposan masszírozd meg a melledet a tejmirigyeket és fejd amennyire csak tudod. Ha ezt betartod akkor remélhetőleg a tejmennyiség emelkedni fog.--lehetőleg a puffasztó ételeket azért kerüld-
2013. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, egy kávé belefér a napi étkezésedbe.
2013. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!