Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? 5 és fél hetes a...

Mit tegyek? 5 és fél hetes a kislányom, és 10 perc után bealszik a cicin és nem eszik eleget. Eddig fejtem neki, de szeretném ha szopizna.

Figyelt kérdés

Ügyesen szívja, de kb 40et eszik, és bealszik. Ébresztgetem, még 1-2 percet szívja, de aztán annyira elalszik, hogy nem tudom felkelteni. Üvegből 100-120at megeszik, de cicin csak ilyen keveset, pedig van benne tej, mert ha megnyomom jön belőle. Mit tegyek?

Eleinte szopizott, majd nem nagyon tudta, másfél órán keresztül sem szívott ki 60-nál többet, és kis idővel sírt hogy még éhez, ezért tértem át arra hogy fejem neki. De most már szeretném ha próbálkozna.

Tanácsokat adjatok légyszi!


2009. nov. 9. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy Neked ez segíteni fog-e, de nálam bejött, amikor pár hetesen a lányom rövid szopás után bealudt, majd 10 perc elteltével sírva ébredt. Szóval a gyermekorvos rokonom javasolta a következőt: ha megszoptattad az egyik melledből és közben elaludt, akkor emeld fel a válladra böfiztetni, majd pár perc után tedd a másikra. Ha ott is bealszik pár perc alatt, megint böfiztesd és tedd vissza az "első" mellre. Nekem így a "három mellből" kiszívott annyit, hogy utána 2,5 órát tudott egyben aludni.

Elvileg ez a módszer azért hatásos, mert a baba mindig csak a könnyen jövő tejet szívja ki, így nem kell erőlködnie.

Szerintem egy próbát megér Nálatok is!


5 hónapos ikres anyuka

2009. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom így. Bár már próbáltam böfiztetni, de annyira bealudt, hogy bármit csinálhattam Vele. De nem adom fel!
2009. nov. 10. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!