Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki szoptat az hamarább...

Aki szoptat az hamarább visszanyeri az alakját?

Figyelt kérdés
Valakinél ez bejött?Mikor megszültem,egy kiló felesleg nélkül távoztam a kórházból.8hónapja szoptatok és 10kilo felesleg van rajtam.Nem zabálom agyon magam.Arra gondoltam raktároz most a szervezet.Ha már nem szoptatok könnyen letudom majd adni?A hasam nagy leginkább.tapasztalatok?
2009. nov. 9. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nekem nincs még tapasztalatom,de a Párocskám nekem folyton azt beszéli,hogy a szoptatás alatt mennyire meg fogok majd hízni..... :S
2009. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja,35 hetes kismamaként válaszoltam :)
2009. nov. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

szia

én 8 kg-t hiztam terhesség alatt, 10 ment le szüléskor

18 hóig szopizott a lányom, és 12 kg jött fel

amikor abbahagytam a szoptatást, és a tejem is elapadt teljesen kb.6-8 hét, egy hónap alatt 5 kg ment le, minden erőfeszítés és fogyókúra nélkül

2009. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én négy gyereket szültem és mindet szoptattam is. A szülés után az elsö kettönél nem maradt semmi, mire kijöttem a kórházból, a másik kettönél meg 2-2 pulssz volt.

Ez a szoptatás alatt nem változott semmit, nem hiztam ez alatt. Nem tudom, miért hiznak sokan a szoptatás idején, ebben nem látok semmi logikát.

2009. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi nektek.
2009. nov. 9. 22:31
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tévhit hogy fogysz ha szoptatsz.

Az első gyerekemet szoptattam 2 hónapig és csak híztam, a második tápszeres volt, és fogytam. A védönőm és a dokim azt mondta hogy, azért híznak sokan a szoptatás alatt, mert sokat kettő helyett esznek. Holott nem kéne, csak fehérjét, gyümölcsöt, párolt dolgokat, zöldséget. És akkor nem valószínű a nagy mértékű hízás.

2009. nov. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak saját tapasztalatot tudok írni. 5 hete szoptatok, a kórházból már úgy jöttem ki hogy csak 1-2 kiló felesleg maradt rajtam. Azóta habzsolok, (terhesség alatt cukor miatt diétáznom kellett) így ki voltam éhezve mindenre: mézes kenyér, lekvár, csoki, kürtős kalács, krumpli, tészta, gyümölcsök...és minden amit nem ehettem. Szóval 5 hete akár hajnalban is eszek, egy dekát sem híztam. Lehet ha nem ennék ennyit, akkor fogytam volna. Most kezdek leállni, és odafigyelek, úgy érzem már kidőzsöltem magam a több havi "elvonás" után. Jó lenne még egy kicsit fogyni is. :)

Jó babázást és sok egészséget!

2009. nov. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, természetesen a zöldségek gyümölcsök és a fehérje bevitel így is megvan! Erre azért figyelek a sok hízlaló dolog mellett!
2009. nov. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen a génjeidtől függ.Vannak nők akiket a szoptatás lefogyaszt(a barátnőm 165 magas és 46kg fogyott le)vannak akiket nem(mint én).Szerintem nem csak a habzsolás okozza a hízást hanem a hormonok.Én 17 hónapja szoptatok és 8kg felesleg van rajtam,de amióta beállt a havi ciklusom azóta magától lement néhány kiló.

Az első gyerkőcömmel is volt +kilóm a szopi alatt,de ahogy abbahagytam szépen lement magától az összes pár hónap alatt.

2009. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én amúgy is sovány voltam, szoptatás alatt még 8 kilót fogytam. Tiszta csont vagyok :( (a férjem csontinak becéz) :( Mindent lezabált rólam a babám, aki viszont remek formában van, nekem meg ez a lényeg :)
2009. nov. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!