Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kézi vagy elektromos mellszívó...

Kézi vagy elektromos mellszívót javasoltok?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni mellszívót, de nem tudom kézit vagy elektromosat. A Pesztonka elektromos típusról elég sokat hallottam, jónak tartják. Mit tanácsoltok?
2009. nov. 10. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem van Pesztonka elektromos mellszívóm, de nem tudtam használni mert nagyon erősen szív, és nekem kicsik a mellbimbóim, és totál bedagadtak, a tej meg nem jött le. A húgom nagyon dícsérte az Avent kézi mellszívóját, én magam aztán nem is fejtem, mert igény szerint szoptattam, és teljesen beállt a tejtermelés. A fiam 18 hós és még reggel-este szopik.
2009. nov. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Pesztonka nekem sem vált be, szerencsére csak béreltem. Nagyon nehéz kézzel szabályozni a vákuumot. Ezért vettem egy kézi Medelát, ami nagyon jó volt minden szempontból, és az is nagy előnye, h' utólag is lehet venni hozzá külön motort, h' elektromossá váljon. (Bár nálunk sajnos erre nem került sor, mert annyi tejem sosem lett.)
2009. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én az elektromos Medelát javasolom, megfizethető, állítható a szívóereje. Nekem bevált:-)
2009. nov. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elektromost! Nekem mindkettő van. A kézi nem volt elég. Sőt nem is bírtam volna szusszal, azt a sokszori pumpálást.

Nekem aventem van. Esküszöm rá. És 7 és fél hónapja használom. Már a társam lassan:D.

2009. nov. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én csak akkor vennék mellszívót a helyedben, ha már biztosan tudod, hogy szükséged van rá. Addig bérelj egyet, vagy kérjél valakitől, ha tudsz.

Ha nem lesz annyira sok tejed, akkor egyáltalán nem kell a mellszívó.

Ha több tejed lesz, akkor kézi. Ha minden nap fejsz, mint a gép, mert rengeteg tejed van, akkor elektromos.


Nekem kézi Medela volt, én szerettem.

2009. nov. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is mind kettő van, Aventes. Én az elektromosra szavazok, most is fejek...a kézinél mér inhüvely gyulladást kaptam a sok pumpálástól, így meg van egy szabad kezem...sokkal könnyebb, gyorsabb a fejés.
2009. nov. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bocsi, *mindkettő.
2009. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 és fél hónapja fejem a tejcsit a babámnak, mert a cicit nem fogadja el. Kézi chicco mellszívóval kezdtem. Pár hét után ínhüvely-gyulladásom lett. Aztán váltottam Medela elektromos mellszívóra. Na az szuper jó volt. De használtan kaptam, így a motorja szerintem már nem volt teljesen jó, így 2-3 hónap alatt elromlott. Most a pesztonka elektromos mellszívót használom (éppen most is) és ez is szuper jól bevált. Eleinte nekem is kellemetlen volt, mert erősebben szív, de hamar meg lehet szokni.
2009. nov. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem aventes van, elektromos, amit tudsz kéziként is használni. Mindenképp az elektromosra szavazok, negyon fárasztó a kézi mellszívóval. Szerintem. Amúgy szerintem kell a mellszívó, mert az első hónapban minden szoptatás után (kivéve éjszaka) fejni kell, hiába szoptatsz igény szerint, hogy beálljon a kereslet-kinálat. Nyilván vannak kivételek, akiknek enélkül is sok, rengeteg teje van, de sajnos nem ez a jellemző. Én így tettem a gyerekorvos javaslatára, és még mindeig szoptatok, csak most kezdtük a főzeléket mert már muszáj (6 hós a fiam) ... ráadásul, ha csökken a mennyiség, pl. egy fejlődési ugrásnál, akkor ezzel a mellszívással tudod serkenteni... Szóval ez az én vélemyem.
2009. nov. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!