Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adjak neki tejpépet? Nem...

Adjak neki tejpépet? Nem kevés ez a hízás?

Figyelt kérdés
Babám 1 hét múlva 4 hónapos de eddig csak 220 g-ot hízott. Dokink azt mondta hogy adjak minden nap 1 étkezés helyett tejpépet. A babám 3800-al született, most 6550 gr. Egyáltalán nem vékony tiszta hurka. Most akkor baj hogy csak ennyit hízott ? Vagy ne foglalkozzak vele ? úgy gondoltam hogy max. 3 naponta adok majd neki mégsem akarok lufi gyereket. Másnak tapasztalat ?
2009. nov. 10. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha 4 hónapos és anyatejes, akkor a világért se adjál neki tejpépet. A hízás mértéke pedig sosem egyforma, a kicsid súlya pedig nem alacsony, ne aggódj.

Ha tápszeres akkor sem igazán ajánlatos még a tejpép, egyébként sem laktatóbb mint a korának megfelelő mennyiségű tápszer.

2009. nov. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi gond sincs a sulyaval,egyetertek az elozo hozzaszoloval!Nem minden baba fejlodik egyforma utemben :-)
2009. nov. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mikor hízott 220 g-t?

Ha anyatejes, nehogy adj neki tejpépet. Ha azzal lakik jól, jó eséllyel kevesebbet fog szopni, és el kezd fogyogatni a tejed. Furcsállom, hogy egy doki ilyet mondjon.

A fiam hízási üteme se tetszett a mi dokinknak,de ő legalább azt mondta, hogy két múlva mérjük újra és majd eldöntjük. Én szoptattam két és fél óránként, akár kérte, akár nem. Meglett az eredménye:) többet hízott.

2009. nov. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Ha anyatejes ne adj neki mást, főleg ha ilyen szépen fejlődik.pl. A kislányom 2200grammal született(iker baba-a bátya most 8kiló), most 6200gramm körül van, pedig 7 hónapos.A dokim meg van elégedve a fejlődés(ük)ével.Egyszóval, ne másra hallgass, hanem az ösztöneidre!
2009. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm én is így gondoltam csak az ember mindíg hall ezt-azt hogy bezzeg az ő gyereke mennyit hízott, de azért vagyok nyugodt mert tényleg kis hurkás a kislegény. csak anyatejes. egyébként az utóbbi időben többször előfordult hogy nem volt hajlandó enni és kimaradt egy étkezés, tehát 8 óra múlva evett. Én nem erőltettem gondoltam ha éhes úgyis sír. azt is hallottam hogy a fogzás miatt lehet átmeneti étvágytalanság. ( aki kérdezte a 3. hós mérés óta hízott 220 gr )
2009. nov. 11. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!