Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyulladt, kisebesedett,...

Gyulladt, kisebesedett, csomós mellel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kedden lesz a kicsim 1 hónapos. Eddig igény szerint szoptattam, de kisebesedett, vérzett a mellbimbóm, így lefejtem neki, és cumisüvegből kapta. Azonban a mellszívó úgy néz ki, hogy oldalt a hónalj alól nem tudja kiszívni a tejet, így ott becsomósodott, fáj is, és ég. Hiába masszírozom és melegítem, nem tudom onnan kiszívni a tejet vele. Aventes kézi mellszívóm van.

Próbáljam bimbóvédővel szoptatni? Vagy milyen pózban tegyem őt mellre, hogy onnan ő ki tudja szívni a tejet?


2013. okt. 19. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálj kézzel fejni onnan. Nekem a sebre nagyon jó volt az Avent krém , de a Garmastan krémet is szokták ajánlani. A másik problémádra pedig Phytolacca c12, d12: A tejpangás típusos szere, elősegíti a tej kiürülését a fájdalmas, megduzzadt tejmirigyektől csomós tapintású mellekből. Remélem tudtam segíteni.
2013. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kisebesedett a melled akkor nem jól tetted mellre a picit, próbáld úgy rakni a szájába, hogy a bimbó nagy részét bekapja, a baba ügyesen ki tudja szívni, akár onnan is!
2013. okt. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nemcsak a rossz technikánál lehet, nekem pl. érzékeny volt a mellem, a bőröm és kisebesedett. Avent krém jó rá, illetve szoptattam sebesen is és mindkét gyerekemnél pár nap elmúlt az egész és már nem fájt és seb sem volt.

Esetleg kihívhatsz szoptatási tanácsadót is.

2013. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mindenképp babádra bíznám, minnél sűrűbben. Próbáld úgy mellre tenni, hogy fordítva. Tehát feküdjetek le az ágyra, és a babád lába a fejed felé legyen, így pont fordítva kapja be a bimbót, de olvastam annó olyat is fogy négykézláb szintén így fordítva próbálj szoptatni, de nekem is volt egyszer ilyen a mellszívóval is lehet kicsit variálni. 2 évig szoptattam.
2013. okt. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Érzékeny volt a mellbimbóm, ezért sebesedett ki. Tegnap újra ciciztünk, így már nem fáj a mellem sem, és nem is sebesedett vissza. Ezt a fordítva szopit is kipróbálom!

2013. okt. 21. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!