Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is hagyta már azért abba...

Más is hagyta már azért abba a szoptatást mert fájt?

Figyelt kérdés
Babámnak már a 7 foga jön és egyre többször harap.Nen tudom mit csináljak,sokszor már annyira fáj,hogy azon gondolkodom abba hagyom a szoptatást.Most 8 hónapos,elfogadná a tápszert?
2009. nov. 12. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem igen, ilyenkor már esznek mást is.
2009. nov. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Én is ezért hagytam abba.6 hónaposan.
2009. nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Milyen furi hogy nem kapsz válaszokat.
2009. nov. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Én inkább leszoktattam a harapásról.

Ilyenkor kiálts fel nyugodtan, hiszen fáj, ezt jó, ha ő is tudja. Vedd le mellről, mérges hangon beszélj hozzá, aztán tedd vissza. Megtanulja, hogy az nem vicces és szoptathatsz tovább.

Nekem 3. gyerekem volt harapós, 6 hónapos kora körül, ezt játszottam el vele, még szopik, most 10 hónapos, kár lett volna ezért abbahagyni...

2009. nov. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Ezért ne hagyd abba! Engem is sokáig harapdált, de olyankor komolyan rászóltam, és elvettem tőle a cicit. Én vissza se adtam akkor. Előbb-utóbb abbahagyta a harapdálást.
2009. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagytam abba.
2009. nov. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Le kellene szoktatnod a harapásról. Ha megharap, hagyjátok félbe a szoptatást és érzékeltesd vele, hogy neked fájt és ezért nem kap most egy kis ideig cicit. Nyilván kiabálni, sírni fog, de így tanulja meg. Későbbi időpontban már ugyanúgy megszoptathatod. Emiatt nem szabad a szoptatást abbahagyni! Nekem 19 hónapos a fiam, 16 foga nőtt már ki, és a fogzás okozta fájdalom alkalmával párszor megharapott. De megtanítottam vele, hogy ne csinálja és azóta is boldogan szopizik.
2009. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!