Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kezdjem már most el a hozzátáp...

Kezdjem már most el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
A jövő héten lesz 5 hónapos a babám. Csak anyatejes, viszont az a problémám, hogy a héten egy grammot sem hízott. Fogzik, és fáj nagyon az ínye, így nem eszik olyan sokat mint szokott, bár így sem sír, hogy éhes maradna cici után. Hetek óta is csak olyan 100 gramm körül hízik. Nem elég tápláló már a tejem neki. Mit gondoltok?
2009. nov. 12. 21:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnál is ugyanez volt 4,5 hós korában.Nem hízott 2 hét alatt semmit sem.Kiszívta mindkét cicim és nézett rám hogy adjak vmi táplálót is a számára:)
2009. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg. Ha éhes és ízlik neki, elfogadja. Ha nagyon fáj az ínye, és továbbra sem eszik, éhesnek gondolod, én vitaminkészítményt (Multikid) próbálnék neki valahogy adni. A benne levő B-vitaminok étvágyat adnak, a vas pedig kell a vasraktáraiba.
2009. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
és adtál?
2009. nov. 12. 21:32
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hívtam a dokit ő a tápszert ajánlotta,de én hozzátápláltam inkább.Így cici is van és nem éhes.
2009. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
a gyerekorvosom vascseppet ajánlott. azt mondta, hogy attól nagyobb lesz az étvágya. mindenesetre ő egy szóval sem mondta, hogy hozzá kellene táplálnom.
2009. nov. 12. 21:34
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Szerintem nyugodtan kezd el hozzátáplálni,az én lányom elfogadott elsőre mindent nem volt vele gond.

2009. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

tápszert semmi esetre sem szeretnék adni.!!

a cumisüveget el sem fogadja, úgyhogy azért gondoltam én is arra, hogy inkább hozzátáplálni... bár nem nagyon szeretném még.

2009. nov. 12. 21:36
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
A vascsepp a kevés étkezés miatti kimerülő vasraktárakra kell. Az étvágyat - nálunk felnőtteknél is - a B vitaminok hozzák meg. Vasat mindenképp adj, ha keveset eszik, egy hét alatt kimerülhet és kell a gyarapodásához is. Ha fehérebb a bőre, mint régebben, az is vashiányra utalhat.
2009. nov. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Én se szerettem volna hozzátáplálni,de nem volt más választásom.

2009. nov. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Olyan nincs, hogy nem tápláló a tej. Fogzik, erre minden baba másképp reagál. Fáj neki, így lehet, hogy a szopi sem esik jól, de akkor a kanalazás sem fog tetszeni. Beszélj a gyerekorvossal és a védőnővel. 6 hónapos koráig szerintem várj a különböző ételekkel. Egyrészt nincs még felkészülve a bélrendszer az effajta ételekhez, másrészt az elején úgyis csak kóstolgat 1-2 kanállal, attól meg nem fog gyarapodni. Ha aggódsz irattas tápszert és ha éhes maradna adj neki azt. Várj még a hozzátáplálással legalább egy hónapot. Szoptasd inkább többször ha igényli és ne félj jelez ha kevés neki, nem lesz baja.
2009. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!