Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor javasolt elkezdeni a...

Mikor javasolt elkezdeni a Laktoherb teát inni?

Figyelt kérdés
Szinte bármikor jöhet a bébim és nem tudom mennyire örökletes ez a dolog ,de édesanyámnak egy csepp teje sem volt egyikünknél sem.(négyen vagyunk testvérek)
2009. nov. 16. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szülés után kezdtem el inni, de csak akkor, mikor már magától belövellt a tej és a kezdeti mellkidurranáson már túl voltam. Egyszerre sok a természetes belövellés és a teás rásegítés. Legalábbis nekem sok lett volna.
2009. nov. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én akkor kezdtem el inni, amikor hazamentünk a kórházból (3. nap kb.). A kórházban nem nagyon tudtam volna megoldani, meg más bajom is volt. Az első 2 nap csak kevéske előtejem volt, azzal jól meg is dolgozott a lányom. Homeos bogyókat is szedtem a termelődés elősegítésére. A teát a lányom másfél éves koráig ittam, akkor döntöttem úgy, hogy már nem bánom, ha el is apad a tejem. Azóta már elég kevés van csak, bár még igényli ezt a kis csemegét (22 hónapos).
2009. nov. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz a szülés előtt semmiképp! DE utána el lehet kezdeni akár a kórházban, ha megoldható. Én csak otthon kezdtem el, nem volt túl sok hatása. Persze én is gyanakszok az örökletes tényezőkre. Anyukám sem tudta a két gyerekét szoptatni. Most újra babát várok és most már bekészítem a kórházi csomagba a homeós bogyókat, mert azt könnyebb a kórházban szedni, mint a teát. Hátha így hatásos lesz rögtön az elején.
2009. nov. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy aggódsz. Ö következőket teheted:

Napi 2-3 liter Laktoherb tea, de csak max. 1 filter 1 literbe.

Urtica Urens 5CH napi 2-3x 5 golyócska nyelv alatt elszopogatva.

Ezeknél viszont sokkal fontosabb, hogy már rögtön az első perctől fogva gyakran tedd mellre a babát, kérd meg, hogy tanítsák meg, hogyan kell, mert bár ilyenkor még alig van tej, de stimulálja a belövellést. Sokszor 5-10 percekre, hogy összeszokjatok, megtanuljátok, hogyan kell.

A legnehezebb: hinned kell benne, hogy menni fog, és lesz tejed. Tudom, sokan nem szeretik, ha ezt hallják, de nagyrészt fejben dől el, utána meg a megfelelő gyakorlaton.

Tegyél rendet a fejedben, még senki nem bizonyította be, hogy örökletes lenne a szoptatási képesség. Ha elhiszed, hogy menni fog, akkor menni is fog. Ha abban hiszel, hogy azt örökölted, hogy nem lesz tejed, akkor nem is lesz.

Lazíts, gondolj kellemes dolgokra és naponta többször mondogasd magadnak, hogy lesz bőven tejed.

Én egy versikét is gyártottam és állandóan azt mondogattam magamban:

"Bőven, ömlőn, szüntelen

Termelődik a tejem.

Gyarapszik a gyermekem,

Mindig lesz elég tejem."

Tudom, bugyuta, de hatásos. Ha sokszor mondogatod, könnyebben elhiszi az agyad és tényleg tejet termeltet a testeddel.

2009. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én bevittem a kórházba a teát filterestül, aztán hazaküldtem, mert szörnyen büdös volt, amit csak ott, a kórházban éreztem, de tuti, hogy a tea szaga volt. Ráérsz otthon elkezdeni inni, de ha akarsz bennt a kórházban is inni, akkor szerintem csináltasd meg otthon és vitesd be.
2009. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a férjem hozott be minden nap egy másfél literes adagot.
2009. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!