Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet az oka annak hogy...

Mi lehet az oka annak hogy mar kene szopizzon es egyszeruen nem fogadja el csak sir keservesen, elotte semmi baja nem volt tehat nem fajt a hasa?

Figyelt kérdés
Viszont kinaltam egy kis teaval ,azt rogton megitta.Ilyet csinalt mar vagy ketszer.
2009. nov. 17. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet szopisztrájk, vagy a tejed megváltozott és nem ízlik neki. Mennyi idős? Nem betegedtél meg esetleg?
2009. nov. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

nálunk minden áldott este ez ment.csak ordított a mellemen.nem akarta elfogadni,és órákon át zendített.pocakja sem fájt.hát meguntam egy hónap után,mert se enni se aludni nem akart,pedig éhes és álmos is volt,hát megpróbáltam neki a tápit,és az én gyerkőcöm azota este becsapja a tápiját és ugy alszik mint a kisangyal.remélem azért nálad nem ez a baj.

3 hós kiccsávó anyukája

2009. nov. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Cumisuvegbol kapja a teat?A cumi osszezavarta,mar nem tudja hogyan kell a cicibol szopizni,igy nem jut eleg tejhez

Ha meg szoptatni akarsz ne adj neki semmit cumisuvegbol.Hanem poharbol,kiskanalbol.De ha kizarolag szopizik nem kell se tea se viz.Ha nem akarja elfogadni ne eroltesd a cicit.Vegezhetsz nyelvtornat a babaval ami segit az elromlott szopiteknikat kijavitani.

Persze ezek csak akkor ervenyesek amit irtam ha tenyleg cumizavara van,es nem valami mas gond.

2009. nov. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az egyik, amit ki lehetne próbálni, az a nyelvtorna. A saját, nagyon rövidre vágott körmű, tiszta mutatóujjaddal simítsd körbe a baba száját. Amikor kinyitja, akkor dugd be az ujjadat ujjbeggyel fölfelé úgy, hogy a kemény- és a lágyszájpad találkozásáig érjen be, ez a szopizás reflexpontja (saját szájadban előtte kitapinthatod, hogy az hol van, milyen - és vigyázni kell, mert a babánál már közel van hozzá az öklenedezés reflexpontja is). Hagyd, hogy így szopizza kicsit az ujjadat, és figyeld meg, hogy mit csinál a nyelvével: körülöleli vályúszerűen az ujjadat? ki van nyújtva annyira, hogy alul túlér az íny vonalán? nem púposítja föl?

Utána fordítsd meg az ujjad, hogy az ujjbegy legyen a nyelvecskéje felé, és próbáld finoman lefelé nyomni picit a nyelvét. hagyd, hogy így is szopizza kis ideig, aztán húzd ki az ujjad, és próbáld meg mellretenni".



[link]

2009. nov. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!Az az erdekes hogy altalaban este fordul elo ,furdes utan,viszont tegnap mar delutan is volt egy ilyen huzasa,majd este furdses utan,vegul cumival a szajaban majdnem elaludt,ovatosan kihuztam a szajabol es mellre tettem.Teat cumibol issza egesz pici kora ota.Aztan ejjel evett ketszer rendesen(jo sok tejem osszegyult),ma reggel se volt problema.Megprobalom a teat kanallal adni.Egyebkent hasfajas elleni teat kap,ami raadasul az idei nagy melegekben nagyon jol is esett neki.
2009. nov. 18. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!