Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ugy tunik nem eleg a tejem,...

Ugy tunik nem eleg a tejem, mert van hogy sir a szopi utan a 4 honapos babam, probalkoztam potlassal de egyszeruen nem issza meg csak ordit! Tanacstalan vagyok. Hogyan vegyem ra hogy elfogadja a tapszert?

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy azért sír, mert kevés neki a tejcsi. Lehet fáj a pocija (feszíthet neki, ha nincs rendesen büfike), fáradt vagy tényleg kevesebb a tejcsid, de ezen lehet segíteni, főleg ha nem fogadja el a tápszert. Mi a múlt héten hasonló cipőben jártunk, csak nekem volt pár adag tejcsi lefagyasztva(3x50 ml, tehát nem sok), ami elég volt pótlásnak és én a következőt csináltam. Főztem köménymaglevest, amibe csorgattam tojást és ettem 2 napon keresztül jó sokat. Aztán folyamatosan fejtem serkentve ezzel is a tejtermelést( volt, hogy fél órán keresztül fejtem mindkét cicit, miután a kisasszony kiürítette és csak 30 ml-t tudtam kifejni) valamint szopogattam urtica urens homeós golyócskát, na és persze mindogattam magamban, hogy "lesz sok tejem" (ez lehet viccesnek tűnik). És hiszed vagy sem, de 2 nap után megindult úgy, hogy muszály voltam fejni is, mert feszítette a cicimet és azóta is van bőven. Próbáld ki te is, meglátod sikerülni fog! Csak kitartás kell hozzá, de ha szeretnéd szoptatni a babádat akkor megéri megpróbálni! Sok sikert hozzá, meglátod a babád is meghálálja az igyekezetedet.

4 hós kislány anyukája

2009. nov. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a tápszer a megoldás rögtön. Egy tanácsadó egyszer ezt mondta: ha a baba egy nap x-et eszik, de másnak 2x-et szeretne, akkor bizony kicsit éhes marad, sokszor kell cicire tenni és 1-2 nap múlva már a cici 2x-et fog termelni. Ő szúrta el, ő fogja helyre hozni is.


A fő, hogy gyakrabban kerüljön cicire. Tej elfogyni nem tud, hiszen szopizás közben termelődik. Azaz, ha pár csepp is, de annyi folyamatosan jön neki, ha ügyesen szívja.


Olvasgasd az LLL füzeteket és akár egy tanácsadót is hívj fel, aki ingyenesen profi tanácsokkal ellát: www.lll.hu


Kitartás és boldog babázást!

2009. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:

Én nem fejtem és nem szedtem semmilyen csodaszert, ha szaporítani kellett, hanem csak gyakrabban szoptattam és elég is volt. Pl. hétfőn elkezdtem gyakrabban szoptatni és szerdára már érezhetően több lett a tejem.

Mielőtt pénzt költenél és/vagy plusz munkát vennél a nyakadba, próbáld meg te is ezt az igen egyszerű, kézenfekvő és gyors módszert, mert ennél hatékonyabb tejserkentő mód nem létezik. Nem biztos, hogy önmagában használ, de enélkül szinte lehetetlen.

2009. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!