Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon harap napok óta a...

Nagyon harap napok óta a babám. Úgy döntöttem elválasztom (nagyon nehezen szánom rá magam). Mit adhatok neki tízóraira és uzsonnára, hogy változatos legyen az étrendje?

Figyelt kérdés

8 hónapos, gyönyörű gyerkőc. Most, hogy a 7. foga nő (alsó kettes) nagyon harap. Már 3. napja próbálom átvészelni a szopikat. De egyre sűrűbben előfordul, sőt ha finoman rászólok, akkor jobban.


Mit adjak neki helyette? Babadesszert nem tudom, hogy pótolja e a tejet. Ebédre már bébikaját kap. Az esti szopinál nem harap.


2009. nov. 18. 11:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Egyéves koráig tápszert kellene kapnia,a babadesszert meg sem közelíti az anyatejet.Az én lányom majdnem 7 hós volt, mikor abbahagytuk a szopit, utána reggel este tápszert kapott.

Sztem beszélj a gyerekorvosoddal, vagy a védőnővel

2009. nov. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Na hát ez egy jó nagy ökörség amit az első irt,már bocsánat.Nyugodtan adhatsz neki gyümit,zölséget,főzit,aztán lassan husit is.a babadesszertel tényleg nem megy viszont sokra,inkább készits neki te valamit.
2009. nov. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tápszert nem szeretnék neki adni. Van tejem bőven (sajnos, mert ha nem lenne, akkor könyebben viselném a leválasztás a harapás miatt).

Beszélek a védőnővel. Köszönöm

2009. nov. 18. 12:31
 4/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,bocsi,azthittem az elsőnek a babája csak tápszert kapott egy éves koráig az anyatej után.Szóval reggel este mehet a tápszer,ha nincs szopi,és a másik három kaja lehet szilárd.
2009. nov. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Oké ezt értem, de lehet tízóraira és uzsonnára is adni neki főzeléket stb.? Most ez lehet hülyeség, de én sem főzeléket ettem a közti étkezésekkor. Mennyiségre mennyit adjak?
2009. nov. 18. 12:33
 6/15 anonim ***** válasza:
Tízóraira babajoghurt, uzsira gyümölcs, ebédre főzelék, ha akarod vacsira is én tejpépet adok neki.
2009. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem reggel és este még fontos lenne a tápszer! 1 éves korig kell a napi fél liter tejalap!

Nem méreg az, ne idegenkedj tőle!

A többi 3 étkezés: gyümi, főzi, stb.

Vagy fejd a melled, és add neki cumisüvegből!

2009. nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha van tejed Istennek se adj tápszert Neki! Fejd le és cumisüvegből add oda ! Ez mindennél jobb! Sztem azért harap, mert már rágna, eddig semmi mást nem kapott?
2009. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De kap már főzeléket és babadesszertet néha, de még darabosat nem adtam neki. Lehet, hogy ideje lenne? Most az esti szopinál nem harapott, de napközben ma sem tudtam megszoptatni:(.
2009. nov. 18. 20:42
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy teljesen el kellene valasztanod 9en nagyon szoptatas-parti vagyok), mert ha kibujik a foga, akkor valoszinuleg mar nem fog harapni, csak addig, amig faj az inye. Ha az esti szopinal nem harap, akkor legalabb azt tartsd meg, amugy pedig fejd le neki es azt kapja poharbol vagy cumisuvegbol. Es tenyleg kell neki 1 eves koraig a napi 400-500 ml tej alapu taplalek, legjobb, ha anyatejet adsz neki, de ha nem, akkor tapszert.
2009. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!