Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt dohányzás?...

Szoptatás alatt dohányzás? Vélemények?

Figyelt kérdés
2013. nov. 19. 09:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
barátnőm a terhessége alatt nem dohányzott, most szoptat és elszív néhány cigit napközben,hogy magyarázzam meg h árt a babának mert tudtommal átmegy a tejbe a nikotin nem?
2013. nov. 19. 09:18
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magyarazni. Ugysem tudod meggyozni. Ha neki igy jo, nem tehetsz semmit. Az o elete, az o gyereke.
2013. nov. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt tudod elmondani neki, amit leírtál... hogy átmegy a nikotin, sőőőt! Sokkal jobban mérgezi így, mintha terhesen szívta volna, mert ott megszűrt valamicskét a méhlepény, de a tejbe egy az egybe átmegy minden!
2013. nov. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mióta szoptatok, egyszerűen kivánom a cigit.Pedig kb 8 éve szivtam el egy egy szálat.(2doboz összesen amit cigiztem...)De rá nem gyujtanék soha.Elég BP büdös levegőjét szivnom..
2013. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Szerintem egy dohányosra elég nehéz hatni.

Én úgy vagyok vele, hogy próbálok egészségesen élni, hogy minél tovább maradhassak a gyerekeim mellett, egészségesen. Lehetőleg öreg koromra sem szeretnék sokáig a terhükre lenni.

2013. nov. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:
66%

Először kérdezd meg, hogy miért szívja és próbáld meg értelmezni, elfogadni a válaszát.

Ez nagyon kényes téma és szerintem jobbak az esélyeid, ha először empatikusan állsz a barátnődhöz, mielőtt elkezdenéd győzködni. Ha úgy érzi, hogy megérted és tolerálod őt, akkor közelebb engedheti magához a véleményedet. De direkte ne akard őt meggyőzni, mert akkor biztosan ellenkezni fog, hogy védje a saját álláspontját.

Hogy én mit mondanék neki, az a válaszától függ.

2013. nov. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt mondja próbálja lerakni , és ő is tudja h nem helyes és undorodik is magától emiatt , de nem képes napi 2szálat szív el....
2013. nov. 20. 07:12
 8/11 anonim ***** válasza:
De hát azt írtad hogy terhessége alatt nem dohányzott.. minek kezdte el újra????
2013. nov. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem javasold neki, ha nem képes lerakni a cigit, akkor inkább adjon neki tápszert! De komolyan! és akkor bagózhat amennyit csak akar :(

Egy pozi teszt után leszokó, szoptatás alatt sem dohányzó és azóta sem bagózó mert drága és inkább a gyerekre költő 2 éves anyukája

2013. nov. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a babája hogyan fogadja, hogy dohányzik? nem hisztisebb, nyűgösebb? én az első babámmal nem bírtam ki és "rágyújtogattam" meg is lett az eredménye- nyűgös volt, nem szívesem fogadta a mellem stb. győzött a jobbik énem és amíg ciciztünk kínlódtam, de inkább nem cigiztem.
2013. dec. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!