Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van jelentősége az 1 éven...

Van jelentősége az 1 éven túli szoptatásnak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy érzelmileg biztosan, de az immunrendszer szempontjából hasznos mág szerintetek? A LaLeche Liga honlapját már olvastam erről, de nekem egy kicsit mindenben eltúlzottak, így fenntartással fogadom annak ellenére, hogy kaptam tőlük az elején hasznos tanácsokat.

Rengeteg a súlyfelesleg rajtam, szeretném leadni, ezért kérdezem, de amíg szopik a babám, nem kezdek a fogyókúrába.


2009. nov. 19. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nagyon megosztottak még az orvosok is, úgyhogy mi, kismamák is csak érzelmi alapon tudjuk ezt megítélni.

A LaLeche Liga szerintem is átesett a ló túloldalára...

Magyarán csak a saját ösztöneidre tudsz hallgatni.

Az én fiam 6,5 hónaposan elválasztotta magát - ennyire különböznek a babák.

2009. nov. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éves korig az immunrendszerét erősíti a szoptatás.Tudom,h most majd ezer példát hoznak,ahol 10 éves korig szoptatott gyerek folyton beteg,én azt tudom,h 4 gyerekem van,mindegyikük legylább 2 éves koráig szopott,és szinte csak az oltások alkalmával látjuk az orvost.A kicsik,akik szeptemberben kezdték az ovit,pl még egyszer sem voltak betegek.
2009. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mármint legalább
2009. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
két éves korig cicizett nálunk is a fiam. addig ha beteg is volt láza sosem volt, elválasztás után megtudtam mi az a magas láz :(
2009. nov. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Az én kisfiam tápszeren nőtt fel, és ő sem volt sosem beteg. Az oltások és a fogzás sem viselte meg. Szerintem kevéssé függ ez a szoptatás hosszától.
2009. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szoptats alatt is lehet fogyni.Nem kell ahhoz izzadva sulyzokat emelni.Setaljatok nagyokat,egyel sok gyumolcsot fozeleket,esti orakban ha nagyon ehes vagy levest,salatat,kefirt,jughurtot.


6.5 hosan nem valoszinu hogy elvalasztotta magat.Nem szopasi sztrajk volt,fogzas,betesgeg,cumizavar stb miatt.

2009. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt írta egy doki,jó pár héttel,hónappal ezelőtt(kerestem,de nem találtam)hogy igazándiból már csak érzelmi kötődés.Azt írta még,hogy 6 hónap után egyre kevesebb az immunanyag benne,hogy szép lassan szokjon hozzá a szervezet a saját védelméhez.És a baba kb.1 éves korára meg is szűnik szinte teljesen az anyatej védelmező szerepe immunológiailag.

Ezt már csak én teszem hozzá(mint laikus),hogy valószínűleg biztos van benne vitamin,meg ásványi anyag,csak gondolom már nem számottevő.

2009. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Én nem tudok fogyni szoptatás alatt mert akkora az étvágyam, mint két emberé együttvéve. Éhes vagyok, és az éhségemet a saláta és a joghurt nem elégíti ki, csak a tartalmasabb ételekkel tudok jól lakni. Nem baj, örülök még, hogy van tejem, és bízom abban, hogy ha majd már egyszer nem szopik a babám, akkor visszaáll az étvégyam is, és bele tudok vágni egy irgalmatlan fogyókúrába.

2009. nov. 20. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!