Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan keltesem fel? 5 napos.

Hogyan keltesem fel? 5 napos.

Figyelt kérdés
Sokszor kicsit tud csak enni, nekem is gyakrabban kellene mellre tennem, mert nemigen jön a tej. De ő képes 4 órákat aludni, nekem meg 2-3 óránként szoptatnom kellene őt. Hogyan ébresszem fel kíméletesen? Alap dolgok, mint felvétel, beszéd, zene, zajok, levegő stb. nem hatják meg. Nem akarom drasztikusan sem, de ennie kellene. Tippek??

2013. nov. 22. 11:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Miért akarod felkelteni? Fel fog kelni, ha éhes ! Ne keltsd és főleg ne enni. Ha akar akkor eszik. Te addig fejhetsz, ezzel stimulálod a melled. Igyál laktoherbet, pihenj. A babát pedig ne zaklasd, hagyd aludni, hacsak nem sárga és kell neki a tej.
2013. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Védőnő, csecsemősök mondták, hogy ilyen gyakran szoptassam, tejem sincs elég, és ezzel stimulálhatom. Nem eszik, csak 2-3x egy nap, annyit alszik és akkor nem tudok neki eleget adni.
2013. nov. 22. 11:14
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Mondta a doki ,hogy fel kell költened 2 óránként? Mert amúgy 4 órát simán aludhat szerintem,az nem olyan sok. HA éhes,úgy is felkel magától. Te meg közbe fejhetsz amikor gondolod,2 óránként akár.
2013. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Két mellből összesen tudtam eddig max. 40-et adni neki egy etetéskor. Ez nagyon kevés, és ahelyett, hogy nőne a mennyiség, tegnap már csökkent is. Szóval őszintén, nem kegyetlenségből akarom keltegetni, hanem hogy ne kelljen tápszerezni, szeretném szoptatni, nagyon-nagyon.
2013. nov. 22. 11:15
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Azért egy újszülütt em mindig kel magától föleg ha kicsit besárgult. 4 óránál többet ne hagyd aludni. Egyik barátnöm kislányán egyszer kipróbálta és 7 óra alvás után sem kelt fel, söt éhség miatt soha amig csecsemő volt. Igy neki mindig keltenie kellett. Az orvos mondta neki hogy max 4 órát hagyja aludni az elsö hetekben egyszerre mert sok baba nem kel fel arra hogy éhes.
2013. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha 4 órát alszik, akkor nem 2-3x eszik egy nap! Ez kicsit ellentmondásos. ÉS nem hiszem,hogy egészséges baba 2-3x eszik egy nap!
2013. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
ha nincs besárgulva, akkor ne keltsd fel, de azért 4 óránál ne hagyd tovább durmolni nappal, mert akkor könnyen összekeverheti az éjszaka-nappal dolgot. Fejj, amíg alszik, az is stimulál :)
2013. nov. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Szoktam fejni is, nem valami eredményes. A legtöbb, amit egy mellből eddig le tudtam fejni 20ml volt. Azt mondták, ha mindig a lefejtet adom , rászokhat az üvegre, jobb lenne mellből egyenesen. Plusz a mellem is jobban reagálna a babára, mint a szívóra. Minden tanácsnak örülök, első baba és tanácstalanul állok a helyzet előtt. A védőnőre és a csecsemősökre tudok csak alapozni, női segítségem a környéken nincs, akivel ilyesmiről beszélni tudnék.
2013. nov. 22. 11:17
 9/21 A kérdező kommentje:
Felébred, elvan, nézelődik, de enni nemigen akart. A kórházban tápszerezték. Tényleg nem eszik gyakrabban, és amikor eszik, akkor is 10 percig szopizik, aztán vagy belealszik, vagy kiköpi és nézelődik, esetleg rágcsálni kezdi rosszabb esetben. Kicsit sárga, de nem nagyon, semmi betegséget nem találtak nála.
2013. nov. 22. 11:19
 10/21 anonim ***** válasza:
Akkor ez lehet a baj, hogy a kórházban tápszert kapott. Az üvegből könnyebben jön. Kelteni ne keltsd csak ha többet aludna, mint 4 óra. Nekem a fiam rettentően jó alvó volt, de soha nem kellett kelteni. Amíg alszik fejj. Nem az a lényeg, hogy mennyi jön le, hanem hogy inger éri a melled.
2013. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!