Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek van összefüggés...

Szerintetek van összefüggés azzal, hogy a mi anyukánk hogyan /meddig tudott minket szoptatni azzal, hogy nekünk hogy fog menni?

Figyelt kérdés

Anyukám nem sokáig tudott minket szoptatni (hárman vagyunk tesók). Azt is nehezen, max három hónapig, pótlással.

Mondhatni, hogy anyum tökéletes klónja vagyok:) szerintetek ez is öröklődhet? Arra gondoltam, hogy akkor még nagyon vaskalaposak voltak a védőnők, orvosok, és nem az igény szerinti szoptatás volt, hanem a szigorú három óra, és annyi szoptatási tanácsadás sem volt elérhető, mint manapság, kvázi, ma már talán könnyebben tud átlendülni egy anya a kezdeti nehézségeken és előnyben van, ami a szoptatást illeti. Ki mit tapasztalt?


2013. nov. 25. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
semmin nem szabad görcsölni, és minden menni fog. egyébként a szoptatás a világ legcsodálatosabb dolga és érzése, nekem mindig olyan jó érzés volt, hogy olyankor az egész világot megöleltem volna. tényleg van boldogsághormon :)
2013. nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szerintem nincs összefüggés,engem anyukám csak rövid ideig szoptatott,az én kislányom 10hónapos és úgy szopizik mint a gép:)tényleg nem szabad rágörcsölni,mert tudod "agyban dől el minden"
2013. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi lányok:) Nem, rágörcsölni egyáltalán nem görcsöltem rá:) én is úgy gondolom, biztos vagyok benne, hogy menni fog a szoptatás. Ha nehéz is, mindenképpen fogok kérni hivatalos segítséget, és meg fogok mindent tenni, hogy működjön a dolog:) Bár ott tartanék már:)Már kismillió videót megnéztem, és úgy gondolom, fejben már tudom, csak a gyakorlat kell majd.
2013. nov. 25. 11:33
 4/13 anonim ***** válasza:
nincs összefüggés,én kevés anyatejet kaphattam,hamar kellett pótolni,én meg tejcsárdaként üzemeltem...
2013. nov. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem függ össze, engem anyukám alig tudott szoptatni (igaz, senki nem is támogatta ebben), én egy év után hagytam abba, amikor a lányom már nem igazán igényelte.
2013. nov. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hárman vagyunk testvérek, anyukám nem tudott minket szoptatni, nem volt teje (talán az öcsémnél 1 hónapig). Mindketten vékony, picike nők vagyunk, én egy "tejbár" voltam szülés után, még adtam is másik babának felesleges tejet. Nincs összefüggés, és ne izgulj, simán menni fog a szoptatás. Nálam a kényelmes testhelyzet hozta meg az eredményt, az ülő pozíció nem volt jó, nagyon kicsi a mellem és hiába görnyedtem, nem tudtam jól fogni a babát sem. Kórház után otthon melléfeküdtem az oldalamra, ő csak szopizott, még olvasni is lehet közben :)
2013. nov. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Anyukám 3 hónapig tudott engem szoptatni, én 3 hétig tudtam, azt is csak pótlással. Ettől függetlenül szerintem különösebb összefüggést nem kell keresni.
2013. nov. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Anyukám nem tudott szoptatni, nekem mindkét gyerkőccel rengeteg tejem volt: az elsőt 9 hónapig szoptattam(akkor leválasztotta magát), a másodikat 18 hónapig. Nincs összefüggés a két dolog között.

Ne izgulj, és biztosan menni fog a szoptatás. Kezdeti sikertelenség esetén sem kell elkeseredni, a kitartás meghozza gyümölcsét. Boldog babavárást!

2013. nov. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Anyukám kismamasága idején egészen másféle szelek fújtak. Akkoriban ritkaság volt, aki sokáig szoptatott. Mindkettőnknek extrém kicsi mellünk van/ volt alapjáraton. Anyum mindig büszkén mondta, hogy mégis tudott vele szoptatni. Aztán kiderült, hogy engem 5, öcsémet 4 hónapig. Ez manapság rövid időnek számít, régen ez volt az átlag. Kicsit furcsállja, de nem szól bele, hogy én a nagyobbik gyerekemet 2 éves koráig szoptattam, a kicsi 22 hónapos, még szopik.
2013. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés. Maga a tejtermelés képessége nagyon alacsonyan öröklődő tulajdonság (mármint genetikailag). Azt inkább el tudom képzelni, hogy az ember személyisége, pl az önbizalma, kitartása valamennyire hozott tulajdonság.


Mi ketten vagyunk tesók, mindketten tápszeren nőttünk fel 5-6 napos korunktól fogva. Tesóm a harmadik, én a második gyerekemet szoptatom probléma mentesen, évek óta.

2013. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!