Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladás után miért lett...

Mellgyulladás után miért lett kevesebb a tejem?

Figyelt kérdés

Eddig 1 mellből megevett 130 és 170 gramm között, most meg két mellből csak 70-90 grammot tud szopizni és pótlást kell adnom. A másik meg, hogy amelyik be volt gyulladva (még mindig fáj és érzékeny) abból csak nagy nehezen akar enni, csak nem tudom, hogy miért utasítja el.


Tanácsok?


2013. nov. 25. 13:14
 1/3 Tica0121 ***** válasza:

Nekem is gyulladás után megcsappant a tejem és nem is akart jó 2 hétig szopni a babám. Én lefejtem és odaadtam neki cumiból, de azért előtte mindig próbáltam, hátha rákap.

Tudom ajánlani a homeós bogyókat, elég jók. Bár én már nem tudok szoptatni, mert egy műtét után végleg elapadt a tejem, de addig tényleg jó volt a homeós bogyó és a tejszaporító tea. Meg rengeteget kell inni.

2013. nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Ez előfordulhat, mert a gyulladás miatt átmenetileg vagy tartósan romolhat a tejcsatornák átjárhatósága ill. a mirigyek érzékenysége.

Amit próbálj:

- Mindig a gyengébbik melleddel kezdd a szoptatást.

- Többször válts mellet szopi közben, ha szükséges.

- Ha bírod, hagyd a babát a melleden komfortszopni (cumizni) ill. elaludni rajta, legalább átmenetileg.

- Fejhetsz is, ha szükségét látod, de ez általában nem létkérdés.


A legfontosabb, hogy sok-sok szopiinger érje a melled, mert ezzel tudod a legjobban karban tartani magadat. A kipótlást én nem javaslom, mert ezzel egyrészt nem fog újra beállni a mennyiség, másrészt ellustulhat a babád, ami miatt esetleg egyre több tejet hagyhat a melledben, ez pedig apaszthat... szóval ilyenkor pláne sokat érdemes forszírozni a szopit, hogy serkentsd a tejet és a melled.


Nekem anno a 3. mellgyuszi után a bal lett gyengébb, de onnantól az lett az elalvós cici, úgyhogy továbbra is simán tudtam szoptatni, igaz, ebben mindig egy kicsit kevesebb volt, mint a másikban. Most a 2. gyereknél viszont ez az erősebb, mert a fiam a bal oldalamon alszik éjjel és abból többet szoptatok.

Szóval rugalmas ez, ne aggódj! ;)

2013. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak az a baj, hogy a gyulladt mellet nem akarja elvenni, csak sok-sok sírás és hiszti után.
2013. nov. 25. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!