Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak fejés és tápszer együtt....

Csak fejés és tápszer együtt. Valakinek működött ez? Ha igen, Meddig? Cumisüveges táplálás.

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem a testvérem elsö 6 hónapban csak saját anyatejet adott a babának, de egyetlen egyszer sem szoptatott.

A baba már a korházban nem tudott szopni, csak üvöltött, és mondták neki akkor fejjen. Azzal ment neki, annyira hogy hordtak is töle tejet.

2013. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én csak abban az esetben javasolnám, ha a baba nem tud, vagy nem akar szopni. Ha szopna, akkor egyszerűbb, kényelmesebb szoptatni. A melleknek is sokkal jobb. Ismerek olyat, akinél működött a cumisüvegezés, viszont 3 évesen a kislány még mindig hurcolja a cumisüveget...Persze ez sem általános.
2013. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xStefix ***** válasza:
18%

Én nem vagyok érintett, csak szakmai választ tudok adni:

Működhet, amíg elég kitartó vagy a fejéshez és a szervezeted "együttműködik" veled.

De sokkal körülményesebb lehet, mint szoptatni. A tápszer esetleges negatív hatásairól nem beszélve.


Megkérdezhetem, hogy miért gondolkozol ilyesmin?

2013. nov. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
A tápszereknek nincs negatív hatásuk, szerintem ne riogassunk ezzel senkit. Főleg ne azokat az anyukákat, akik önhibájukon kívül nem szoptatnak. Attól még ők is ugyanolyan jó anyák, mint akik szoptatnak.
2013. nov. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de ha ezt is gondolod, akkor nagyon nem vagy képben a tápszerekkel kapcsolatban. Objektíve legalábbis.

Nem riogatok senkit semmivel, de attól függetlenül is, hogy ki mit hogyan él meg, vannak tények, amiket néven lehet és kell is nevezni. Elhiszem, hogy egyeseket lelkileg fájón érint ez a téma, de az, hogy pl. elkendőzzük a valóságot vagy elkenjük egy téma fontosságát, nem segít a szoptatásért még küzdő embernek. Szerintem akkor tud majd a Kérdező is határozott döntést hozni, ha ismeri a kérdése pro és kontra oldalát is. Én is ismerem a pro-kat, de a kontra akkor is jóval több, akárhonnan és akárki nézi.


Egyébként a Kérdező (eddig) nem írta, hogy nem tud szoptatni akár önhibájából, akár más miatt, ezért is kérdeztem rá, hogy miért gondolkodik ilyesmiben. Engem is a segíteni akarás vezérel, csak én igyekszem közben objektív is maradni, nemcsak szubjekítv vagy empatikus.

2013. nov. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

kérlek ne vitatkozzatok. Jelenleg csak fejek és napi 4x kap anyatejet a babám. és 2x tápszert. Eddig ez a felállás.

Szoptatni nem tudok most. De majd meglátjuk, mit hoz a jövő, mindenesetre, ezt szeretném fentartani fél évig minimum. Azt majd meglátjuk.

Köszönöm a válaszokat.

2013. nov. 29. 15:25
 7/11 xStefix ***** válasza:
0%

Kérdező, ha ezt szeretnéd csinálni, akkor nagyon fontos, hogy türelmes és kitartó legyél, mert a folyamatos fejés "lelke" a rendszeresség. Vannak, akiknek a teste idővel kevésbé érzékennyé válik a fejésre, de sok olyat is olvastam már, akiknek idővel egyre könnyebbé vált, mert erre állt rá a testük. Szóval egyáltalán nem lehetetlen, de itt (is) lényeges szempont a te határozottságod.

Ha pedig esetleg megnöveled a fejésre szánt időt, lehet, hogy még a tejmennyiséget is meg tudod növelni.

Illetve nem tudom, most hogyan fejsz, de ha hosszú távon tervezel, akkor érdemes lehet esetleg kétszívófejes elektromos mellszívót keresni, ha módod van rá, met azzal (a tapasztaltak szerint) gyorsabb és kényelmesebb a fejés. De egy sima kézivel is simán meg lehet oldani, sőt, kézzel fejve is. (Van itt a fórumon is egy anyuka, aki kézzel fejt leadásra nagyon sokáig hatalmas mennyiségeket.)


Szóval hajrá! :)

2013. nov. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Úgy látszik, amit írtam, az nem jelent meg az oldalon. Akkor leírom még egyszer, megtoldva annyival, hogy látom, sok mindent olvasás után vélsz tudni, mert valahol valamit olvastál. Én viszont tapasztalatból írok. Te igenis riogatsz a tápszerekkel, pedig 1. semmilyen objektív negatív hatása nincsen 2. nem tudod az anyatejet mással helyettesíteni, csak ezzel. A fejésnél is nagyon jó tanácsokat adsz úgy, hogy másokra hivatkozol. Te soha nem fejtél, ha tényleg képben lennél, tudnád, hogy valakinél még a gépi fejés sem hozott semmilyen eredményt! Kitartás és hasonló nagy szavak, jó tanácsok, nagyon könnyű ilyeneket szajkózni. Tudod, hogy hányan vannak, akiknek mégsem sikerül és nem jellembeli gyengeség miatt! A hozzád hasonlók aláznak meg anyukákat, ha azok nem szoptatnak, utána meg azt gondoljátok, hogy a kitartás majd elegendő lesz, hogy meginduljon a tej. Ha a baba mégis tápszeres lesz, akkor meg jöttök a negatív hatásokkal lelkiismeretfurdalást és félelmet okozva. Még egyszer írom: semmilyen negatív hatás nincs, hanem gyönyörű, makkegészséges, jó erőben lévő kisgyerek, akire mindig ráfogják az "okosok": biztos anyatejes... Amíg első baba és kicsi, addig aggódik az anyuka, aztán látja, hogy a tápszertől is gyönyörűen fejlődik.
2013. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Stefix megkaptam a privát üzenetedet, amiben írod, hogy te töröltetted az én válaszomat, mert az provokációnak érzed. Egyetlen egy célom volt, hogy megmondjam a véleményemet, miszerint az állításoddal ellentétben a tápszereknek nincsen negatív hatásuk, hanem inkább azoknak, akik megrémisztik az anyukákat például ilyen kijelentésekkel, holott más lehetőségük nincsen az anyatej mellett. Nem tudsz példát mondani negatív hatásokra, mivel nincsen ilyen, ami jelenleg bizonyítható lenne. Ha pedig a hiányzó ellenanyagokra és egyéb immunrendszer erősítő anyagokra gondolsz, ami az anyatejben van, akkor azok valóban nincsenek meg a tápszerben, viszont ez nem azt jelenti, hogy a tápszernek bármilyen negatív hatása lenne! Csak ennyit akartam még mondani és máshol is el fogom, ha kell.
2013. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:
0%

Nézd, ha te így 2013-ban úgy látod, hogy nincs objektív bizonyíték a tápszer káros hatásairól illetve kockázatairól, akkor nem én, az "anyák megrettentője" foglak meggyőzni téged erről, de nem is állna ilyesmi a szándékomban. Ha a te kezed ügyében ott az internet (ahol azért még mindig vannak megbízható, hiteles oldalak), ott vannak a szakirodalmi könyvek a könyvespolcokon (szintén van köztük megalapozott) és ott van egy sor a témában jártas magasan képzett szakember, akiket egy telefonnal el lehet érni, de neked ez a meglátásod, ám legyen. De ettől még a tények tények maradnak.

Szerintem egyébként a Kérdező tudni véli, hogy mire utaltam, és nem hinném, hogy a válaszomtól most aztán halálra rémült. (Legalábbis remélhetem, ugye?;)


Az meg, hogy te szemszer mit gondolsz rólam vagy milyen rossz szándékot tulajdonítasz nekem, totál ismeretlenül, úgy érzem, hogy nem engem minősít. Én objektív választ adtam, te kezdtél el velem személyeskedni, amire szerintem érthető, ha így reagáltam. De köszönöm, hogy a privát válasz helyett harmadszorra is megosztottad a világgal, hogy milyen káros munkát végzek. Még szerencse, hogy számomra fontosabb azok véleménye, akiknek már eddig és a jövőben is segíteni tudok.

2013. nov. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!