Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Átállni két mellből való...

Átállni két mellből való szoptatásról egy mellre, vagy egyszer egyből, legközelebb kettőből szoptassak?

Figyelt kérdés

3 hetes lesz a kislányom. Múlt héten begyulladt a mellem. Azóta jobban vagyok, bár a görcsöt még jegelem. A tejem le is csökkent, örülök, ha van benne vagy 20 mili tej. Lassan egyre több lesz benne, de tényleg nagyon lassan.

Eleinte váltott mellből szoptattam, de most kettőből. A gyulladtból szoptatok először, hogy azt ürítse ki, és utána a másikból. Mikor végzett a kislányom, lefejem kézzel. De mióta így szopcsizunk nagyon nyűgös. Szerintem sok a vizesebb tejcsi neki, és a pocakja fáj tőle.

Mit tehetnék? Egyszer két mellből, másszor egy mellből szoptassak? közben fejjek?

Mit csináljak? Lassan termelődik a tejem, pedig 2 óránként minimum szoptatok, mert kéri.


2013. nov. 30. 10:22
 1/6 xStefix ***** válasza:

Szerintem bátran próbáld ki, amit elgondoltál, hogy felváltva szoptatsz 1 ill. 2 mellből, aztán majd meglátod.

Mindenesetre a gyulladt melled érdemes lehet még egy ideig fejni a szopi mellett, ha szükségét látod és jobbnak érzed, meghát a tejed is növekszik úgy.

Jobbulást! :)

2013. nov. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ahogy befejezem a szoptatást két mellből, le is fejem egyből. Így talán gyorsabban fog termelődni, és vissza tudok állni a régi váltott szoptatásra.

De nem lesz gond, hogy ha csak egy mellből szoptatok, hogy a gyulladtat csak lefejem? Vajon ugyanolyan hatásos, mintha kiszopizná a baba belőle? Mert kézzel fejek, ugyanaz a mozdulat, mint amit a baba csinál.

Olyan jó lenne ha a kis hasfájása így elmúlna.

2013. nov. 30. 10:38
 3/6 xStefix ***** válasza:

Hm, elvileg lehet kézzel is ugyanolyan jól fejni, de azért a baba szája az más. :)

De nem egészen értem: amelyik problémás, azt csak fejed? De miért? Ha kevés benne a tejed, akkor pont ebben lenne arányaiban több zsíros hátsótej... vagy valamit félreértettem.

2013. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Alig van a problémásban vagy 10-20 ml. Gondolod hogy ez zsírosabb?
2013. nov. 30. 18:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kicsit meg varhatnal a visszaallassal, amig visszaserken a gyogyulo melled. Ugyanigy voltam, gyulladas utan csak 10-20ml volt benn, 2 cicibol szoptattam es mindig fejtem utana mindkettot, 1-2 het alatt utolerte a masik mellet mennyisegben. Igy mar konnyen vissza lehet valtani az egy cici/szopira.
2013. nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! Hát egy mellből tényleg nem megy :(
2013. dec. 1. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!